Gönderen Konu: Finasterid kullanımı (9 ay) durmayan dökülme  (Okunma sayısı 1845 defa)

Rcelik

• Yeni üye
  • *
Finasterid kullanımı (9 ay) durmayan dökülme
« : 05 Ocak 2022, 23:37:06 »
İyi geceler herkese
25 yaşına girecem bir ay sonra,
21 yaşında başlayan dökülme artık kelligin sınırına dayandirdi.
2021 Mart ayından beri finasterid kullanıyorum ara ara xpecia ekliyorum lakin dökülme hiç durmuyor.
Sizce artık nasıl bir yontem izlemeliyim?
Ayrıca finasterid herkeste çalışmayabilir mi?

Hwoarang7

• Hero Member
Ynt: Finasterid kullanımı (9 ay) durmayan dökülme
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2022, 23:51:06 »
Dökülmeye odaklanmak yerine saçında azalma ya da incelme daha mı fazla buna dikkat et

Rcelik

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Ocak 2022, 00:00:42 »
Hacimsel olarak azalma var her geçen gün daha da hissetmeye başladım. Paylaşım yapan arkadaşların 6 ay 12 ay kadar süre verin demelerine ithafen sabırla kullanmaya devam ettim. Güncel olarak 9 aydır kullanmaktayim.

Rcelik

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2022, 00:22:00 »
Bu arada 1. Foto güncel, 2. foto ise 6 ay öncesine ait.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 06 Ocak 2022, 00:25:41 »
 hocam saçlı deride yüzde 40 yavaslatır.bir mucize değildir hersey kodlanmış genetik dokulmenin agresifliğine bağlı.biraz gelişme var gibi bazı yerlerde.kullanmasan daha kotu olurdu.dermollerde ekleyebilirsin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Rcelik

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2022, 00:35:26 »
Hocam öncelikle yorumlariniz için teşekkür ederim.
Dermaroller 10 güne bir kullaniyorum.
Başlarken oncelikli amacim korumakti. Galiba bende sadece süreci yavaslatiyor.
Birkaç yıl önce minoxil kullaistim 10 gün kadar  bende çok iyi etki etmişti ama alerji yapmıştı o dönem acaba şimdi tekrar eklesem yine alerji yapar mı?

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 06 Ocak 2022, 01:39:35 »
1. Ve 2.foto hemen hemen aynı beklentin ilaçtan çok yüksek olabilir. İlaç sende sadece olanı koruyor olabilir ya da süreci yavaşlatmış olabilir ama bana aynı geldi çok az ışık farkı var yanılgı olabilir. Minoxidil ekle tedavine bence

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 06 Ocak 2022, 09:39:37 »
Abi ben yerinde olursam finasteride devam ederim olmadığını düşünüyorsan dutasteride de geçebilirsin o seçim ve karar senin ama bu 2 ilaçtan birini mutlaka bırakmam ve maddi imkanlarında eğer el verdiğiği ö ölçüde parayı toplarlayıp iyi bir ekim merkezinde saç ektirirdim iyi bir ekim ve sürekli ilaç kullanımıyla bu saçı gerçekten şahlandırabilirsin çünkü orta kısımda hala saçların var ve kalan kısımlarda da incelmiş saçlar var finasteride 15. 16. aydan sonra bile etki etmeye devam ediyor bunun nasıl olacağını bilemeyiz o yüzden ya dutasteride ya da finasteride kullan derim ümidini kesme emin ol şu halinden daha kötüye gitmeni önler olanı korur. Eğer saç ekimini şimdi düşünmüyorum diyorsan hairforte spreyi de deneyebilirsin bak o da senin saçında çok güzel iş yapabilir.

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Rcelik

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2022, 11:23:36 »
Finasterid bir yılı tamamlayalım o zaman eğer minox eklersem gelişim hakkında paylaşım yaparım.
Eğer o zamana Ekim için uygun çıkarsam birkaç yıl sonrası için Ekim düşünüyorum.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 06 Ocak 2022, 18:24:55 »
 bilmiyorum şimdi alerji yaparmı derinde serborik dermatit varsa gene yapar
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 06 Ocak 2022, 18:47:57 »
Valla şimdi yine işi daha iyi bilen abiler söylerler zaten de abi ben elimden geldiğince bu konuları çok araştıran birisiyim o kadar çok ekim videosu izledim ki yani senin saçının çeyreğine sahip olamayan insanlara ekim yapılıyor o yüzden benim fikrim kesinlikle bak bu aşamada bu olanı koruyabilirsen çok çok iyi olur bak emekli kel kullanıcı abi de çok bilgi sahibidir bu arada onun dediklerini de es geçme derim abi dediği gibi minoxidil saç derinde nasıl bir tepki verir onu da bilemeyiz o da yine senin bileceğin iş ama olanı koru kesinlikle o yüzden finasteridi bırakma eğer işe yaramadığını düşünüyorsan bir doktora git test yaptır derim belki sorun başka sebep kaynaklıdır ya da belki de sen finasteride kullanmana rağmen psikolojiktir bu varsayımın bunu gerçekten söylüyorum insanoğlu değişik bir varlık kendimden biliyiroum bazen dökülme olmayan yerde seyrelme var diye algılıyor her neyse çok uzattım özür dilerim bunlar sadece benim kendi düşüncelerim umarım saçını koruyup ekimini olup bu sorunu atlatabilirsin.

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Rcelik

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 06 Ocak 2022, 19:47:36 »
Yorumun ve desteğin için teşekkür ederim kardeşim.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 07 Ocak 2022, 01:52:50 »
Sadece fin kullan minoxile bulaşma.Bıraktığın an minoxili çıkanlar dökülecek.Boşa para ve zaman kaybı.En azından sadece fin kullanırken ne kadar saçın kalmış bilebiliyorsun.Ekim şart er yada geç.Eğer aklında ekim yoksa ve sende iyi alıcıysan bayağı sıklaşır.O şekilde de hayatına devam edebilirsin.Ekime bile gerek kalmayabilir.Ama dediğim gibi tavsiye edemiyorum.Bende kullanıyordum bıktım artık saç ektiricem.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Rcelik

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 07 Ocak 2022, 11:51:48 »
Konunu takip ediyorum. Kesinlikle sac ekimi günümüz ilaçlar ve tedavilere göre en iyi çözüm ama ben iki yıl sonrası için düşünüyorum hem maddi hem manevi açıdan daha rahat olacagim. Minoxile başlarim bu ay sonu, zaten dökülüyor bari bir iki yıl daha saça şekil verelim de öyle gezelim.

Facebook Twitter Instagram