Gönderen Konu: Saç Ekimi Düşünüyorum.  (Okunma sayısı 698 defa)

Can Can

• Yeni üye
  • *
Saç Ekimi Düşünüyorum.
« : 09 Ocak 2022, 23:09:42 »
Merhaba arkadaşlar 32 yaşındayım. Normalde saçlarım çok iyiydi liseden beri wax sprey jole ne verdiyse kullanırdım. 30 yaşında saçlarımın döküldüğünü fark ettim. Yaklaşık 6 aydır sprey wax jole hepsini bıraktım. Fakat dökülmemin devam ettiğini düşünüyorum. Fin kullanmaktan korkuyorum kası yağa çeviriyor kilo falan yapıyormuş cinsel etkileri varmış bu ürkütüyor. Çünkü fiziken iyi bir yapım var bozulsun istemiyorum. 3-5 ay Şampuan vichy kullandım ama bir etki görmedim. 3-5 ay 5000mg Biotin hapı kullandım. Etki görmedim bırakınca daha fazla döktü sanki. 2 günde bir bazen günü birlik saçlarımı yıkıyorum. Duş esnasında ve sonrasında yaparken 100-150 tel civarı dökülmem oluyor. Gün içinde başka oluyor mu bilmiyorum. Eğer saçımı yıkamazsam 2 gün sonra saçlarımla elimle banyoda sirkelediğimde  50-60 tel dökülüyor. Saçlarımda geriye çekilme ve şakak açıklığı oluştuğunu fark ettim. Arkadaşlar bana şakaklarda dökülme var evet ama alnın açık diyor ama 1 parmak kadar önden geriledi ayrıca yine önden 1 parmakta şuan seyrek durumda o seyrek kısımda giderse kötü duracak.  Şakaklarım ise öne göre 2 parmak çekildi. Eşim sorun yok diyor ama bence sorun var son zamanlarda piskolojim bozuldu. Çünkü saçlarıma şekil veremiyorum. Mesela dikemiyorum şakak olmadığı için dik durmuyor. Sağa Yatırsam da sanki önden çekilme olduğu için şapka/peruk gibi duruyor. Kendimi beğenmez oldum bu durum hayatımı etkiliyor. çoğu zaman 1-2 saat aynanın önünde saçımı yapıp olmadı deyip bozup yeniden yıkamaya gidiyorum. Bazen evden çıkmak istemiyorum. Durum vahim anlayacağınız. Şimdi tavsiyeye ihtiyacım var.

1- saçımı ektirmeli miyim? Nasıl bir ekim olmalı.
2- nw scalasına göre kaç oluyorum.?
3- şampuanların hepsini denemişimdir. Losyonda denedim. Multivitaminde denedim hepsi bırakınca aynı tas aynı hamam oluyor. Yinede tehlikesiz ama etkili ne tavsiye edersiniz ilaç/losyon/sprey türünde?

Yorum ve anlayışınız için teşekkür ederim.

Anlayışınız için teşekkür ederim.

Can Can

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç Ekimi Düşünüyorum.
« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2022, 23:12:25 »
Ek resim..

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2022, 01:10:54 »
Şu an için saç ekimi erken görünüyor saçların iyi durumda biraz daha bekle
Kök hücre tedevisi düşüne bilirsin arkadaşım yaptırdı Akl clınıkte baya güçlendirdi saçı
Global Moderator

Edgar X

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2022, 01:47:47 »
norwood 2 sin ve 3 e doğru yol alıyorsun şu aşamada saç ekimi düşünme. tedavi ile ilgili konularda bilgi sahibi ol ve ona göre bir yol haritası çiz kendine.

Can Can

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2022, 09:15:53 »
Şu an için saç ekimi erken görünüyor saçların iyi durumda biraz daha bekle
Kök hücre tedevisi düşüne bilirsin arkadaşım yaptırdı Akl clınıkte baya güçlendirdi saçı

Teşekkür ederim yorumunuz için hocam. Kök hücre tedavisini inşallah araştırıp en kısa sürede uygulayacağım. Peki tıraşsız saç ekimi yaptırsam olur mu hocam öne 1 parmak gidecek şekilde. Hem hayatımıda etkilemez.

Can Can

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2022, 09:28:53 »
norwood 2 sin ve 3 e doğru yol alıyorsun şu aşamada saç ekimi düşünme. tedavi ile ilgili konularda bilgi sahibi ol ve ona göre bir yol haritası çiz kendine.

Hocam teşekkür ederim yorumunuz için. Hocam ne tür tedaviler önerirsiniz şu aşamada. Yani elim kolum bağlıda beklemek istemiyorum. Losyon sprey hap vs hepsi bırakınca daha beter yapıyor deniliyor. Ne yapabileceğimi 1.5 senedir çok araştırdım hatta denediklerimde oldu ama çoğuşey pazarlama tekniği sanki. Mesela bir ara 6 seans prp ve 6 seans mezo anlaştım biryerle sonra bu formda araştırdım ki sadece deriye faydası olan birşey hatta iyi saç ekimciler hiç önermiyor deyince iptal ettim. Aslında kazıklanmakta istemiyorum çünkü piyasa umut taciri fırsatçı kaynıyor. Yvesin dökülme karşıtı losyonunu kullandım berbet ötesi deriyi yaktı resmen. Vichy şampuan kullandım. Zeytinyağ sürdüm. Hepsi hikaye. Yani tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Şuan ne yapacağımı bilmiyorum nw2 de basite alıncak bir seviye olmadığını düşünüyorum. Ama nasıl önlem alacağımı çözemedim.

Fenerbahce19070

• Full Member
« Yanıtla #6 : 12 Ocak 2022, 06:01:23 »
Kardesim sakin olmalisin bence biraz, bu kadar stresse gerek yok. Sacin guzel aciklik cok az, sen boyle yaparsan keller neyapsin?
MD Plus bio Sampuan
MD Plus bio Tablet, sabah aksam
MD Plus bio Sprey, aksam
Balik yagi kapsulu, hafta da 2/3 defa
Multivitamin tablet, hafta da 2/3 defa
Keciboynuzu özü, hafta da 3/4 defa
Kabak cekirdegi yagi, hafta da 2/3 defa
Bol bol Nar suyu

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 12 Ocak 2022, 07:04:16 »
Saç ekimi basit bir işlem değil. Var olan saçlarınıza yakın sıklıkta saçlar ve yönlenleri bunlar çok önemli hususlar. Kötü bir saç ekimi mevcut halinizi mumla aratır. O yüzden forumu iyi araştırın derim. Yoksa alın bölgesine saç ekseler tutar. Sizin istediğiniz gibi 1 parmak öne saç ekimi de yapılabilir. Ama saçlarınız çok iyi durumda görünüyor. Bence gereksiz olur saç ekimi. Tabi forumu araştırın ve saç ekimi nasıl bir işlem bence önce bir anlayın. Sonra kararı kendiniz verirsiniz zaten.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

ImPaLa

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 12 Ocak 2022, 15:44:56 »
Teşekkür ederim yorumunuz için hocam. Kök hücre tedavisini inşallah araştırıp en kısa sürede uygulayacağım. Peki tıraşsız saç ekimi yaptırsam olur mu hocam öne 1 parmak gidecek şekilde. Hem hayatımıda etkilemez.

dostum saç ekimi senin sandığın gibi bir durum değil kafanda ki saç ekimi gerçek olan saç ekimi değil bir parmakla olmuyor bu işler

tavsiyemi dinle ektirme sonra pişman olma

Can Can

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 16 Ocak 2022, 00:07:27 »
Kardesim sakin olmalisin bence biraz, bu kadar stresse gerek yok. Sacin guzel aciklik cok az, sen boyle yaparsan keller neyapsin?

Valla hocam haklısın ama inan azı çoğu yok bu işin. İnsan kafaya taktı mı takıyor.  Teşekkür ederim yorumun için. En azından saç ekim fikrimi erteledim alternatif ne yapabilirim ona bakacağım.

Can Can

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 16 Ocak 2022, 00:09:21 »
Saç ekimi basit bir işlem değil. Var olan saçlarınıza yakın sıklıkta saçlar ve yönlenleri bunlar çok önemli hususlar. Kötü bir saç ekimi mevcut halinizi mumla aratır. O yüzden forumu iyi araştırın derim. Yoksa alın bölgesine saç ekseler tutar. Sizin istediğiniz gibi 1 parmak öne saç ekimi de yapılabilir. Ama saçlarınız çok iyi durumda görünüyor. Bence gereksiz olur saç ekimi. Tabi forumu araştırın ve saç ekimi nasıl bir işlem bence önce bir anlayın. Sonra kararı kendiniz verirsiniz zaten.

Teşekkür ederim hocam yorumunuz için. Kısmetse nisan sonu mayıs başlatı istanbula gittiğimde Asmed ile görüşeceğim onlarında fikirlerini alacağım. İdare etmeli miyim. Yoksa şakaklara ve öne 1cm ekim zararlı olur mu faydalı olur mu beklentimi karşılar mı görüşeceğim inşallah.

Can Can

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 16 Ocak 2022, 00:11:29 »
dostum saç ekimi senin sandığın gibi bir durum değil kafanda ki saç ekimi gerçek olan saç ekimi değil bir parmakla olmuyor bu işler

tavsiyemi dinle ektirme sonra pişman olma

Teşekkür ederim yorumun için. İlk yazdığım zamanla daha farklı bakıyorum yorumlarınız sayesinde. Tavsiyeni dinleyeceğim fakat yinede bir Asmed varmış istanbulda forumda çok met eden var oraya istanbula gittiğimde göstermek istiyorum. Yine de kafamdaki ile gerçekte ekimin bir olmadığını anlamamı sağladığın için teşekkür ederim.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 16 Ocak 2022, 00:13:01 »
 ilaçlar genelde tepede etkili.medikallerle guclendirebilirsin ama seni ne kadar tatmin eder ekim için musait yastasın.iyi bir yerde yuzunle uyumlu yeni ön çizgi seni mutlu eder ama doğal olmazsa ön ekimi kellikten bin beterdir.he medikallerin kuvvetlendirmesi beni mutlu eder diyorsan prp igf falan deneyebilirsin o tarz şeler
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #13 : 16 Ocak 2022, 02:49:09 »
Teşekkür ederim hocam yorumunuz için. Kısmetse nisan sonu mayıs başlatı istanbula gittiğimde Asmed ile görüşeceğim onlarında fikirlerini alacağım. İdare etmeli miyim. Yoksa şakaklara ve öne 1cm ekim zararlı olur mu faydalı olur mu beklentimi karşılar mı görüşeceğim inşallah.

Koray Hoca ekim yapacaksa muhtemelen sizi mutlu eder. Benzer bir açıklığa bende ekim yaptırdım Asmed'de şuan eski halime oranla mutluyum diyebilirim. Bu konuya bakarsanız en azından size fikir sağlamış olur. Attığım konunun başında medikal tedaviler kullandığım konunun linki de mevcut, isterseniz o konuya da göz gezdirebilirsiniz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Facebook Twitter Instagram