Gönderen Konu: 17 yaş saç dökülmesi  (Okunma sayısı 900 defa)

Tugrlyurdkl

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
17 yaş saç dökülmesi
« : 23 Ocak 2022, 21:21:01 »
Saçlarım dökülüyor özellikle favori ve ense kısımları tutup çekince 5-6 tel geliyor ve sanki ışık altında baya bir seyrek gibi duruyor ailemde kimse kel değil dedemin dedesine kadar amcalarım dayılarım hepsi saçlı ve bu saç ayrımı seyrekliği normal midir

Ali Kemal

• Sr. Member
Ynt: 17 yaş saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2022, 00:40:43 »
Yaşına göre biraz seyrek saçların ama bu son zamanlardamı oldu yoksa zaten yapısımı böyle bunu en iyi senin bilmen lazım.
Ciddi dökülmelerin varsa kerozan yada aga e tablet gibi masumane takviyelerden başla destek için.

Tugrlyurdkl

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2022, 19:21:12 »
Ne zamandan beri bu şekilde bilmiyorum ama ben bu durumu yaklaşık 2 sene önce saçımı kazıdığım zaman fark ettim yani 14-15 yaşlarımdayken falan ama ondan önce 13-14 yaşlarımdayken falan da kuzenim senin saçların seyrek kel kalcan esprisi yapıyordu sürekli resimlerle takip ediyorum dökülmemi sadece sol şakak kısmımda çok hafif bir gerileme gördümo şakak kısmımda resimlerde ekli zaten  zaten o şakaklarda tüm sülalemde o şekil genetik yani  vertex bölgemde vs hiçbir problem yok benim şu an şikayetim  kulak üstü favori kısmları ve özellikle saçımın emse kısımlarının üstleri elimi atım çekince 2-3 tel saç garanti geliyor günde 40-50 tel çok rahat dökülüyor (sadece o bölgeden) ve o dökülen tellerin bir çoğunun uçları ince kökleri baya kalın

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2022, 00:03:30 »
Ne zamandan beri bu şekilde bilmiyorum ama ben bu durumu yaklaşık 2 sene önce saçımı kazıdığım zaman fark ettim yani 14-15 yaşlarımdayken falan ama ondan önce 13-14 yaşlarımdayken falan da kuzenim senin saçların seyrek kel kalcan esprisi yapıyordu sürekli resimlerle takip ediyorum dökülmemi sadece sol şakak kısmımda çok hafif bir gerileme gördümo şakak kısmımda resimlerde ekli zaten  zaten o şakaklarda tüm sülalemde o şekil genetik yani  vertex bölgemde vs hiçbir problem yok benim şu an şikayetim  kulak üstü favori kısmları ve özellikle saçımın emse kısımlarının üstleri elimi atım çekince 2-3 tel saç garanti geliyor günde 40-50 tel çok rahat dökülüyor (sadece o bölgeden) ve o dökülen tellerin bir çoğunun uçları ince kökleri baya kalın

Akrabalar arasında zaten biraz seyrekliğin varsa hemen başlarlar "Ğeeeğ sen kel kalcan ehehe" diye. Sonraki süreçlerde kurbanımız yavaş yavaş "ulan bunların dediği doğru mu ki" diye düşüne düşüne saçlar elveda demeye başlar. Bence az seyrekliğin var, kan tahlili yapmanı öneririm. Belki de Telogen Ef olabilir. Bilemeyiz.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Facebook Twitter Instagram