Gönderen Konu: Şubat 2022 - AKL Klinik - Kök hücreli 4200  (Okunma sayısı 6130 defa)

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Şubat 2022 - AKL Klinik - Kök hücreli 4200
« : 03 Mart 2022, 23:41:29 »
Merhaba,

Mevcut saçlarımı korumak amacıyla araştırma yaparken kök hücre tedavisi ile birkaç yıl kazanıldığını duymuştum, ekim merkezini seçmemde bu uygulamayı sıkca yapıyor olmaları etkili oldu.
Sıklaştırma ekimi yapıldığı için, kel kalmadan saçlarını normalleştirmek isteyen birçok insan için merak edileceğini düşünerek paylaşım yapmak istedim.
Fotoğraflarda göreceğiniz gibi önlerde açılma oldu ve tepe nerdeyse açılacak kadar seyreldi. Fakat idare edecek kadar saç hala vardı.

Sanırım ön çizgi simetrik olmadı. İlk fark ettiğimizde ödemden dolayı olabilir sanmıştım ama değilmiş. Herhangi bir sorunda telefi edeceklerine inanıyorum.

- İlk gün
- 3. Yıkama sonrası

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Şubat 2022 - AKL Klinik - Kök hücreli 4200
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2022, 23:44:43 »
AKL Klinikte hijjen ve işleyiş gerçekten çok iyi, hasta takibi konusunda da iyi oldukları belli. Ekimi yapan ekip de iyiydi, ellerine sağlık. Umarım sonuç güzel olur.
« Son Düzenleme: 14 Mart 2022, 11:16:12 Gönderen: Hintell »

Münir

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2022, 00:01:34 »
ekim öncesi resimlerinizi görsek çizgi konusunda biraz fikir yürütebilirdik belki dostum.
ekimin sık ve düzenli yapılmış gibi görünüyor yalnız çizgi ile ilgili söylediklerine katılıyorum ,diğer ekim merkezlerinde nasıl yapılıyor bilmiyorum ama bana göre saçlar traş edilmeden bir kes olsun çizgiyi görmek gerekir sonrasında nihai çizgiye karar verilir belki traştan sonra.
genede moralini bozma dostum belki adamların bildikleri bir şey vardır ve doğrusu odur ön yargılı olmamak lazım.

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2022, 00:08:57 »
hayırlı olsun düzenli paylaşım yaparsanız konunuzu takip etmek isteriz ve ayrıca ekim öncesi resimlerinizi eklerseniz iyi olur.

Zorba

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 04 Mart 2022, 00:13:02 »
AkL yi ben de düşünüyorum dostum ,  Sonralari ne yasadigini merak ediyorum . ayrica kac paraya anlastigini da yazarsan sevinirim .

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 04 Mart 2022, 11:51:21 »
Ekim öncesi fotoğraflar

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 04 Mart 2022, 11:58:45 »
Teşekkürler arkdaşlar,
Ön çizgi fotoğraflarda da görünen birkaç seç teli ile başlıyordu. Ekim ön çizgisinin başladığı yerde zaten saçlarım daha sıktı. Geleceğe yatırım diye düşünerek geride olması daha uygun olur diye düşündüm. Fakat biraz fazla oldu sanırım. Umarım bildikleri vardır dediğiniz gibi :) .
Benim için en önemli noktalardan biri de mevcut saçların zarar görmemesiydi, umarım kök hücre bu konuda yardımcı olur .

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 04 Mart 2022, 12:18:49 »
AkL yi ben de düşünüyorum dostum ,  Sonralari ne yasadigini merak ediyorum . ayrica kac paraya anlastigini da yazarsan sevinirim .

Operasyondan sonraki gün kliniğe gidiliyor. Batikon ile yıkama yapılıyor. Sonraki günler panthenol sprey ve sebamed günlük kullanım şampuanı ile yıkama yapılıyor. İstersen her gün kliniğe gidip yıkamayı yaptırabilirsin. Ben 3. günden sonra gitmemeyi tercih ettim, zaten araca binip inmek de ayrıca risk oluşturuyor, kafayı çarpma açısından. 10. gün kabuk dökümüne gideceğim.

Operasyon sonrası 3 gün gerçekten zor geçiyor; kafa şiş halde geceleri yatamıyorsunuz vs. Her ekim operasyonu sonrası oluyordur tabi bunlar. Belki ekim alını ve verilen sıvı miktarına göre, bünyeye göre daha kısa veya uzun sürebilir.
Fiyat forumda zaten yazılmıştı, aşağı yukarı aynı fiyatlar, belki alana göre farklı fiyat da veriyorlardır. Ben 22 ödedim. Kök hücre ile birlikte yaptırınca bir miktar indirim yapmışlar.

berbatov

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 04 Mart 2022, 12:30:16 »
Öncelikle ekiminiz hayırlı olsun.

Ekim sonrası karşıdan çekim fotografınızı da koysaydınız aslında çizgi için daha iyi yorumlar yapabilirdi arkadaşlar. Ben de burada ekim yaptırdım. Bu süreçleri ben de yaşadım her merkez farklı işleyiş kullanıyor. Hasan bey in ön çizgisi genelde gayet iyidir ve beğenilir. İşleyiş sizin istediğiniz gibi olmamış sanırım ama bence müsterih olun , diğer arkadaşlar da yorum yapacaktır ama ekim sıklığı planlama gayet iyi duruyor. Ön çizgi içinde dediğim gibi karşıdan çekim olursa daha sağlıklı yorum yapılır.

• Ekim Tarihi: 17.02.2022
  • Ekim Merkezi ismi AKL KLİNİK
  • Greft Miktarı 3900
  • Medikal Tedavi Prozinc Şampuan , Prozinc Sprey , Biotin 2500 Mcg, Toz Collagen

Ferhat Durmuş

• Full Member
« Yanıtla #9 : 04 Mart 2022, 12:36:58 »
ön çizgi ve planlamanız güzel görünüyor. temiz bir ekim olmuş. kök hücreyle ilgilki sonuçları gerçekten merakla bekliyoruz.

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 05 Mart 2022, 12:20:24 »
Öncelikle ekiminiz hayırlı olsun.

Ekim sonrası karşıdan çekim fotografınızı da koysaydınız aslında çizgi için daha iyi yorumlar yapabilirdi arkadaşlar. Ben de burada ekim yaptırdım. Bu süreçleri ben de yaşadım her merkez farklı işleyiş kullanıyor. Hasan bey in ön çizgisi genelde gayet iyidir ve beğenilir. İşleyiş sizin istediğiniz gibi olmamış sanırım ama bence müsterih olun , diğer arkadaşlar da yorum yapacaktır ama ekim sıklığı planlama gayet iyi duruyor. Ön çizgi içinde dediğim gibi karşıdan çekim olursa daha sağlıklı yorum yapılır.

Teşekkür ederim, sizin ekimi incelemiştim, bence sizin sonuç çok iyi olacak. Ben de iyi olacağını düşünüyorum tabi fakat sanki tepe pek kapanmayacak gibi. Artık bekleyip göreceğiz. Fotoğraf ekleyeceğim, önceki kendi saçlarım görünüyor fotoğraflarda.

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 05 Mart 2022, 12:48:49 »
5. yıkama sonrası:

berbatov

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 05 Mart 2022, 12:55:37 »
Bence gayet iyi duruyor. Ön çizgi de kafa yapınıza göre doğal görünüyor. 10. gün kabuk dökümüyle çok daha iyi görünecek. Yalnız alnınızda hala ödem var gibi gördüm. Muhtemelen merkezin verdiği ödem sökücü bugün bitecektir. Bol su için ve hafta sonunu çok ayakta durmadan sırt üstü yatarak geçirmeye çalışın. Eğer alında ödem kalmadıysa zaten sorun yok.

Hayırlı olsun tekrar , istediğiniz sonuca ulaşacağınızı düşünüyorum.
  • Greft Miktarı 3900
  • Medikal Tedavi Prozinc Şampuan , Prozinc Sprey , Biotin 2500 Mcg, Toz Collagen

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 05 Mart 2022, 13:31:23 »
Bence gayet iyi duruyor. Ön çizgi de kafa yapınıza göre doğal görünüyor. 10. gün kabuk dökümüyle çok daha iyi görünecek. Yalnız alnınızda hala ödem var gibi gördüm. Muhtemelen merkezin verdiği ödem sökücü bugün bitecektir. Bol su için ve hafta sonunu çok ayakta durmadan sırt üstü yatarak geçirmeye çalışın. Eğer alında ödem kalmadıysa zaten sorun yok.

Hayırlı olsun tekrar , istediğiniz sonuca ulaşacağınızı düşünüyorum.
Teşekkürler. Evet malesef ödem alında ve ensede hala biraz var. Arada masaj yapıp yatıyorum .

berbatov

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 05 Mart 2022, 13:40:49 »
Ensede olması iyi, alındaki ödem için elinizle iki kaşın arasından sağa ve sola doğru itme hareketi yapabilirsiniz böylece göze inmemesini alnın sağından ve solundan aşağı inmesini sağlarsınız. Gözünüze inerse bir kaç günlüğüne kötü bir görüntü olabilir.

Ben 5 gün ödem konusunda sıkıntı çektim ne yapsam da göz altlarıma indi , 2 gün sonra da düzeldi.

Ama mutlaka günde ortalama 2,5 litre su için, ödem geçene kadar tamamen tuzu kesin, çok yağlı baharatlı yemeyin. Su içmek gerçekten önemli, bol su içerek kısa sürede atarsınız. Bunlara dikkat etmeyenler ödemi biraz daha zor atıyor süreç uzuyor bilginiz olsun.

Geçmiş olsun.
  • Greft Miktarı 3900

Facebook Twitter Instagram