Gönderen Konu: 16 Yaşında Başlayan Saç Dökülmesi Hikayem  (Okunma sayısı 5353 defa)

miralaycevdet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 16 Yaşında Başlayan Saç Dökülmesi Hikayem
« Yanıtla #15 : 15 Nisan 2022, 13:41:28 »
Ve ilk defa günde iki kez kullanım görüyorum. Sonuçlarını merak ediyorum. Dediğin şey teoride manttıklı geldi ama reçetede böyle bir kullanım önerisi olmadığı için riskli olabilir.
Dediklerinizden sonra açıkçası beni de tedirgin etti bu kullanım. Her ne kadar beklenen yan etkilerin çok çok azını yaşasamda günde bire düşüreceğim.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 15 Nisan 2022, 14:01:59 »
Dediklerinizden sonra açıkçası beni de tedirgin etti bu kullanım. Her ne kadar beklenen yan etkilerin çok çok azını yaşasamda günde bire düşüreceğim.
Bence de öyle yap. Belki işe yarayabilirdi ama denek olmana gerek yok. Finasteride'in işe yaramadığını fark ettiğinde Dutasteride 'e geçersin.

miralaycevdet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 15 Nisan 2022, 15:48:21 »
Bence de öyle yap. Belki işe yarayabilirdi ama denek olmana gerek yok. Finasteride'in işe yaramadığını fark ettiğinde Dutasteride 'e geçersin.
O kadar da abartmaya gerek yok sanırım etkilerini göreceğiz. Bu arada ben 1 tablet proscarı bölüp suda eriyen vitamin kutusuna atıyorum başka bir saklama yöntemi var mıdır yoksa böyle iyi mi?

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #18 : 15 Nisan 2022, 17:00:23 »
Dut kullanmana gerek yok 17yasindasin bide. Fin bile agir bu yasa ama yapicak bisey olmayınca kullaniyoruz iste. Dalgalanmayi falancok kafana takma hergun ayni saatinde alırsan bi problem olmaz. Sonucta yapilan bilimsel calismalarda da günde 1 doz 1mg kullanılıyor bildiğim kadariyla. 1 sene kadar sure ver bu tedaviye. Hatta kiminde sonuclar 15.aydan sonra ortaya çıkıyor. Ilaci böldükten sonra da kutuna koyuyorum tekrar eczaci bisey olmaz demisti
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Paradox0

• Full Member
  • Vergisi ödenmediği için kaldırılmıştır.
« Yanıtla #19 : 15 Nisan 2022, 19:36:17 »
Dut kullanmana gerek yok 17yasindasin bide. Fin bile agir bu yasa ama yapicak bisey olmayınca kullaniyoruz iste. Dalgalanmayi falancok kafana takma hergun ayni saatinde alırsan bi problem olmaz. Sonucta yapilan bilimsel calismalarda da günde 1 doz 1mg kullanılıyor bildiğim kadariyla. 1 sene kadar sure ver bu tedaviye. Hatta kiminde sonuclar 15.aydan sonra ortaya çıkıyor. Ilaci böldükten sonra da kutuna koyuyorum tekrar eczaci bisey olmaz demisti
0.5mg kullanıyormuşsunuz tedavide, daha önce 1 mg kullanmış mıydınız yan etki olarak farklılık hissettiniz mi doz düşürdüyseniz?
•Xpecia (x2)
•Revita Şampuan
[Norwood : 1,5]

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #20 : 16 Nisan 2022, 18:55:28 »
0.5mg kullanıyormuşsunuz tedavide, daha önce 1 mg kullanmış mıydınız yan etki olarak farklılık hissettiniz mi doz düşürdüyseniz?
6 aydan uzundur 0.5mg kullandim, 2hafta once kadar 1mgye gectim cunku gozle gorunur bir degisim yakalayamadim maalesef
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

miralaycevdet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 16 Nisan 2022, 22:56:33 »
16 Nisan 2022 güncelleme:

Sanırım minoxilin etkisiyle şakak ve orta kısımdaki ince ve güçsüz saçlar dökülmeye başladı. Fakat çok agresif bir şekilde dökülüyor.

İkinci olarak fin'i günlük tek alıma düşürdüm. Yan etki gibi bir sorunum olmadı çok şükür.

miralaycevdet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 18 Nisan 2022, 20:20:13 »
18 Nisan 2022 güncelleme:

Açıklık olan yerlerde daha da fazla dökülme meydana geldi. Sol şakak kısmından ortalama doğru resmen derim gözüküyor tekrardan fotoğrafta ekleyeceğim. Psikolojiyi çok kötü yönde etkiliyor güneşe dahi çıkmak istemiyorum. Fin'in böyle bir etkisi olabilir mi ? Yoksa acaba kanımda mı bir değer eksik veyahut minoxun mu etkisidir bu?

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #23 : 19 Nisan 2022, 00:18:59 »
Kanka sacinla cok ugrasiyosun bu kadar inceleme. Aksamlari fini at geç yoksa kafayi yersin
  • Yaşınız 21

miralaycevdet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 19 Nisan 2022, 03:46:52 »
Kanka sacinla cok ugrasiyosun bu kadar inceleme. Aksamlari fini at geç yoksa kafayi yersin
Hocam doğru söylüyorsunuz ama klasik haller ya psikoloji de etkiliyor elbette

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #25 : 19 Nisan 2022, 04:40:35 »
Arkadaşlar konu sahibinin yaşı daha 17 biraz abartmıyormuyuz? Bu yaşta fin kullanmasına neden kimse birşey dememiş anlamadım.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

miralaycevdet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 21 Nisan 2022, 20:28:09 »
Arkadaşlar konu sahibinin yaşı daha 17 biraz abartmıyormuyuz? Bu yaşta fin kullanmasına neden kimse birşey dememiş anlamadım.
Hocam sizi forumdaki konumuz ve aktifliğinizden tanıyorum anlayışınız ve ilginiz için çon teşekkür ediyorum. Kızan oldu evet ama bu benim isteğimdi korktuğum şeylerde var oluyor fakat geç kalmadan bir şeyler yapmak istiyorum.

Birde eklemek istediğim fotoğraflar vardı:

miralaycevdet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 24 Nisan 2022, 12:48:47 »
Son zamanlarda cinsel bölgede çok garip hisler yaşıyorum. Böyle tam olarak nasıl anlatabilirim bilmiyorum fakat hissizlik ve arada testislere uygulanan bir baskı gibi bir şey hissediyorum. Benim için libido azalması iyi bir şeydi ama bu yaşadıklarım beni biraz korkuttu sanırık fini bırakacağım. Kalıtsal olayı da beni bu sebeple bayağı bir korkuttu açıkcası. Sizce xpecia da aynı etkiyi bırakır mı yoksa hiçbir şey kullanmadan sadece minox ile mi devam etmeliyim ?

bobobo

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #28 : 24 Nisan 2022, 13:06:52 »
Bu yaşta sana kim fin kullan dedi ?

Yanlış yapıyorsun.

17 yaşındasın ve ortalama 22 23 yaşına kadar erkeği erkek yapan hormonu baskılıyorsun.

Bir doktora danışmanı öneririm.

Nedir bu DHT neyi baskılıyorsun ?
- Dihidrotestosteron (DHT), vücutta testosterondan oluşturulan bir seks hormonudur.  Erkeksi özelliklerin (vücut kılları, kas büyümesi ve kalın bir ses) gelişiminde önemli bir rol oynar.  DHT, erkeklerde penis ve prostat gelişimi için kritik öneme sahiptir.

Umarım ne yaptığının farkındasındır

Konuda kimsede dememiş napıyorsun sen die.

Bu yaşlarda yapılacak en doğru şey
- düzenli uyku
- düzenli beslenme
- doğru vitaminlerin alınması(b12 folik asit…)
- spor

Fin tedavisi 21+ üzerinde kullanılmalıdır.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #29 : 24 Nisan 2022, 13:12:36 »
Bu yaşta sana kim fin kullan dedi ?

Yanlış yapıyorsun.

17 yaşındasın ve ortalama 22 23 yaşına kadar erkeği erkek yapan hormonu baskılıyorsun.

Bir doktora danışmanı öneririm.

Nedir bu DHT neyi baskılıyorsun ?
- Dihidrotestosteron (DHT), vücutta testosterondan oluşturulan bir seks hormonudur.  Erkeksi özelliklerin (vücut kılları, kas büyümesi ve kalın bir ses) gelişiminde önemli bir rol oynar.  DHT, erkeklerde penis ve prostat gelişimi için kritik öneme sahiptir.

Umarım ne yaptığının farkındasındır

Konuda kimsede dememiş napıyorsun sen die.

Bu yaşlarda yapılacak en doğru şey
- düzenli uyku
- düzenli beslenme
- doğru vitaminlerin alınması(b12 folik asit…)
- spor

Fin tedavisi 21+ üzerinde kullanılmalıdır.

Ben dedim ya :D
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Facebook Twitter Instagram