Gönderen Konu: Arkadaşlar saç ekimi tavsiye ??  (Okunma sayısı 1132 defa)

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar saç ekimi tavsiye ??
« : 01 Nisan 2022, 15:57:18 »
Selamlar arkadaşlar forumu yeni keşfettim ve saç ekimi ile ilgili tavsiye almak istedim.Orta vadede saç ekimi düşünüyorum,yaşım 30,erken yaşlardan beri saç dökülmesi sorunu yaşıyorum belki 11,12 yıldır dönem dönem tedavi uygulaması yaptım(minox+proscar) ama pek istikrarlı olmadı zamanla bıraktım akışına nasılsa dökülecek gitsin gideceği kadar diye ama hızlı bi şekilde komple bi dökülme de olmuyor yavaş yavaş açılıyor çok beklentim yoktu ama forumda çok daha kötü durumdaki saçların çok iyi duruma geldiğini görünce en sonunda saç ekimi işi aklıma yatmaya başladı,resimleri burdan gönderiyorum aşırı büyük beklentim çok aşırı gür,çocukluk çizgisinde bi saça ihtiyacım da yok kapatıcılık ön çizgi de hafif olsa estetik görüntü ve doğallık yeterli olur ki zaten saçımı öne doğru tarayınca kısmen kapatıcı olabiliyor.Forumdan takip ettiğim kadarıyla 3500 greft ön çizgi 1000 greft sakal destekli orta ve arkalara doğru sıklaştırma ve finansteridle koruyarak tek ekimde işi bitirme planlamasının mantıklı olduğunu düşündüm,ya da 5 6 8 vs yıl bu şekilde takılıp tepe ve orta bölge çok açılırsa 2. Ekimle sonraki süreçte ekim olabilir..yani sorun öncelikle seyrek ve açık olan ön çizgi tepede (biraz da uzayınca) zaten gerekli kapatıcılık sağlanıyor..bu saç için greft alımında başarılı,mevcut saça zarar vermeyen,ön çizgi dizaynı iyi kimi önerirsiniz? Ben sakal destekli ekim ve forumdaki başarılı sonuçlarından dolayı Dr Hakan Doğanay ekibinin doğru adres olduğunu düşündüm fiyatı da 15 bin sanırım hoca da yardımcı oluyo,bi taraftan Sibel Ulusan ekibi ve Esma-Serkan tetik ve Asuman Hair iyi gibi ama Asuman hanım sanırım 25 bin çok pahalı gelir..sizlerden tavsiye yorum alabilir miyim rica etsem?

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Arkadaşlar saç ekimi tavsiye ??
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2022, 15:59:25 »
Bu da donör bölge
  • Yaşınız 31

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2022, 16:05:57 »
Not:son olarak 7- 8 aydır 1/5 proscar kullanıyorum çok fark etmiyor sanki bende proscar kullanmadığım döneme göre aynı sanki açılma belli zamanlarda yavaş yavaş oluyor zaten kullanmasam da pek farkı olacağını sanmıyorum bide sabunla bazen saçımı yıkıyorum sabunda küçük küçük siyah kıllar görüyorum ne olabilir bunlar saç mı sizce?
  • Yaşınız 31

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2022, 13:10:44 »
Yorumu,tavsiyesi olan kimse yok mu?
  • Yaşınız 31

pisikletadam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2022, 13:28:48 »
ilk göze çarpan şey saçlarının çok ince telli oluşu bu çok önemli bir dezavantaj dostum bu yüzden ekim öncesi üç dört ay finasterid kullanıp donör alandaki saçları bir nebze güçlendirdikten sonra ekime girsen daha iyi olur ,normalde finasteridi tavsiye eden birisi değilim fakat senin durumun biraz farklı olduğu için kullanımı doğru olur diye düşünüyorum.
ekim işine gelince saydığın merkezler arasında hakan doğanay senin için doğru seçim olabilir sanırım bu konuda aynı düşünüyoruz hem donör alana zarar vermedikleri için hemde yüksek çıkış oranları elde edip doğal sonuçlar elde ettikleri için ama genede çok acele etmeden kendin için en doğru merkezi araştırmaya devam etsen iyi olur sonuçta hiç bir ekim merkezi yüzde yüz güvenilir sonuçlar vaat etmiyor, edemiyor.

edit; pardon finasterid kullanıyormuşsun zaten  :) bu durumda finasteridi henüz bırakmamışken ekime girsen iyi olur.

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 02 Nisan 2022, 14:25:07 »
Evet saçlar çok ince finansterid bende pek etki etmiyor olabilir 21 22 yaşlarında sağlam bi döküldü saç ondan sonra ilaç kullansam da kullanmasam da böyle tıngır mıngır açılıp gidiyor yanlar-ön çizgi şuan kullanıyorum ama sırf kendimi rahat hissetmek için..peki planlama nasıl greft/ön çizgi/orta arka sıklaştırma 3500 ön-1000 civarı arka sıklaştırma mantıklı plan olur mu? Acele etmiyorum ama ekim ücretleri de dolardan hızlı yükseliyor ben Asuman Hair i geçen sene keşfetmiştim 1 yılda %100 den fazla arttı ücreti,dolar enflasyon derken bunlar her 2 3 ayda 1 3k 4k artacak gibi sanki.
  • Yaşınız 31

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 02 Nisan 2022, 16:58:10 »
Ön bölgeye saç ekimi düşüne bilirsin dostum
Global Moderator

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 02 Nisan 2022, 17:43:58 »
Ön bölgeye saç ekimi düşüne bilirsin dostum
Hintell hocam forumdaki ekim sonuçları, planlama,saç tipi vs olsun şahit olduğun tüm tecrübelerinle senin yorumların önemli,kendimce planlamamı aktardım ve alternatif yerleri belirledim   sen bu konuda tavsiye niteliğinde neler önerirsin? Ön çizgi nasıl olmalı ektirirsem? Ya da ilaç tavsiyen olur mu ön çizgi az daha toparlansa ve deri gözükmese ekim bile düşünmem ki önceden öyleydi düşünmüyordum pek.benim için tavsiye niteliğinde verebileceğin fikirler var mıdır? Teşekkürler.
  • Yaşınız 31

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 04 Nisan 2022, 12:21:00 »
AHD den gelen cevap
  • Yaşınız 31

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 04 Nisan 2022, 12:30:58 »
Bu arada agresif dökülme ve dökülme devam edecek kısmı düşündürdü 30 yaşındayım tek ciddi sorun ön bölge,forumda çoğu daha genç yaşta saç ektiren arkadaşların durumu daha kötü olmasına rağmen saç ekimi yaptırdı,zaten saç ektirmek isteyen adam genç bi adam adamdır ve saçı belli ve ciddi seviyede dökülmüştür bu mantığa göre genç yaşlarda saç ekimi yaptırarak hata mı yapıyoruz acaba? Ya da bu saç ekimi denen şey 2 3 yıllık bi geçici tatmin işi mi? Sorgulamıyorum değil şuan
  • Yaşınız 31

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 04 Nisan 2022, 14:17:15 »
Edit: en baştaki tepeyi 1000 greft sakalla sıklaştırma işlemini de söyledim o da olursa 3 gün olur ve 19bin tl dedi ekip ve donörü harcamamanı tavsiye ederim tek ekimle dedi..19bin ve ekip yani hocanın kendi değil yuh diyorum çüş diyorum 1 2 yıla herkes ortalama 40 45 bin olacak bu gidişle,1-1,5 sene önce millet 7-8k ya gayet başarılı ekimler yaptırırdı..bide tecrübeli arkadaşlara şunu sormak istiyorum donörü bekletmek ne kadar mantıklı? Zaten dökülebilecek yerler belirli 2. Ekimi beklemek yerine en azından dökülebilecek belli seviyede seyrelmiş yerlere genel sıklaştırma daha mantıklı değil mi?
  • Yaşınız 31

Telgrafin Kelleri

• Full Member
« Yanıtla #11 : 04 Nisan 2022, 15:28:04 »
saçlar çok ince telli kapatıcılık açısından bence 4200-4500 greft gerekli

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 04 Nisan 2022, 16:30:56 »
saçlar çok ince telli kapatıcılık açısından bence 4200-4500 greft gerekli
Bence de saç çizgisini çok aşırı öne almadan  ön-orta bölge sık 3500 greft,1000 greft te  arkalara doğru sıklaştırmayla ve proscarla tekte bu işin biteceğini veya 8 10sene rahat götüreceğini düşünüyorum ama Hakan Hoca 2. Ekimi niye ısrarla işaret ediyor onu çok anlayamadım zaten saç gitse de gitmese gene gelip aynı yerlere sıklaştırma ekeceğiz,niye dökülebilir diye bekliyoruz,önlemini alsak ya değil mi? Bide şu var 16 bin şimdi 16 binde 2. Ekim olsa 32 bin  yani tr şartlarında akıl alacak iş değil ki hadi 50bin tl borcum olsun eski saçlarım geri gelsin problem değil ama saç ekimi işi aşırı stresli,zahmetli yani baştan başa kompleks iş para toplaması,boş vakit bulması,operasyon zorluğu,o kafayla 10 gün yaşayıp gezmesi ıvır zıvır hadi 2. yi de yaptırırız nasılsa denecek kadar basit iş değil bence,
  • Yaşınız 31

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #13 : 04 Nisan 2022, 16:44:48 »
Bence de saç çizgisini çok aşırı öne almadan  ön-orta bölge sık 3500 greft,1000 greft te  arkalara doğru sıklaştırmayla ve proscarla tekte bu işin biteceğini veya 8 10sene rahat götüreceğini düşünüyorum ama Hakan Hoca 2. Ekimi niye ısrarla işaret ediyor onu çok anlayamadım zaten saç gitse de gitmese gene gelip aynı yerlere sıklaştırma ekeceğiz,niye dökülebilir diye bekliyoruz,önlemini alsak ya değil mi? Bide şu var 16 bin şimdi 16 binde 2. Ekim olsa 32 bin  yani tr şartlarında akıl alacak iş değil ki hadi 50bin tl borcum olsun eski saçlarım geri gelsin problem değil ama saç ekimi işi aşırı stresli,zahmetli yani baştan başa kompleks iş para toplaması,boş vakit bulması,operasyon zorluğu,o kafayla 10 gün yaşayıp gezmesi ıvır zıvır hadi 2. yi de yaptırırız nasılsa denecek kadar basit iş değil bence,
Kardeşim saç dökülmesi sosyal hayatının yanında özgüvenini de ağır şekilde etkiliyorsa, saçları korumayı da düşünüyorsan yaptır bence.

Yarına çıkacağımızın bir senedi yok ki. 5 sene sonra seyrekleşirse yaptırırsın bir daha.
Bu yaşlar bir daha gelmez. 45 sonrası için de saçın çok bir anlamı yok açıkçası.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 04 Nisan 2022, 17:04:58 »
Kardeşim saç dökülmesi sosyal hayatının yanında özgüvenini de ağır şekilde etkiliyorsa, saçları korumayı da düşünüyorsan yaptır bence.

Yarına çıkacağımızın bir senedi yok ki. 5 sene sonra seyrekleşirse yaptırırsın bir daha.
Bu yaşlar bir daha gelmez. 45 sonrası için de saçın çok bir anlamı yok açıkçası.
Doğru söylüyorsun kardeşim desteğin için teşekkürler tabi zor,ben şuan çalışmıyorum iş bulur  2,3 ay kazanır biriktirir üstüne az kredi çekip yaptırırım diyordum ama bu fiyatlara bu iş belki değer ama zor hele 2. 3. İşlemler vs gerekecekse tr şartlarında daha zor,bütün gençlik birikimlerimiz saça gidecek anlaşılan ki hadi işi  parayı buldun diyelim 10 15 gün izini nasıl alıcan işten 😆 Allah yardımcımız olsun ne diyelim,zor.
  • Yaşınız 31

Facebook Twitter Instagram