Gönderen Konu: Saç ekiminden önce finasterid  (Okunma sayısı 943 defa)

ozdemir098

• Yeni üye
  • *
Saç ekiminden önce finasterid
« : 04 Nisan 2022, 11:32:31 »
Bir sorum olacak.Sac ekiminden önce finasterid kullandık saçlarda kalınlaşma oldu daha sonra saç ektirdik diyelim saç ekiminden sonra finas bırakırsak bu kadar kısa sürede DHT duyarliliginin da azalmayacagini düşünürsek kötü bir görüntü olmaz mı incelen saçlardan dolayı? (Minyaturizasyonun olduğu bölgeye yapılan Ekim için konusuyorum bahsettiğim tamamen kel bir alan değil)Kacirdigim bir yer varsa bilgilendirin lütfen Koray hoca öneriyor fakat böyle bir durum söz konusu olamaz mı?Mesela donorun güçlenmesi içinde ekimden en az 2 ay önce de öneriliyor aldığın saç finasteridle kalınlaşmış bir saç ise ektikten sonra incelmez mi? Sonuçta telojen oranını grefti çıkarınca anliyorsun.Yorumlarınızı bekliyorum.Tesekkurler

ozdemir098

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç ekiminden önce finasterid
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2022, 11:36:18 »
Bir sorum olacak.Sac ekiminden önce finasterid kullandık saçlarda kalınlaşma oldu daha sonra saç ektirdik diyelim saç ekiminden sonra finas bırakırsak bu kadar kısa sürede DHT duyarliliginin da azalmayacagini düşünürsek kötü bir görüntü olmaz mı incelen saçlardan dolayı?(minyaturize olmuş bölgeye yapılan Ekim için konusuyorum bahsettiğim tamamen kel bir alan için değil) Kacirdigim bir yer varsa bilgilendirin lütfen Koray hoca öneriyor fakat böyle bir durum söz konusu olamaz mı?Mesela donorun güçlenmesi içinde ekimden en az 2 ay önce de öneriliyor aldığın saç finasteridle kalınlaşmış bir saç ise ektikten sonra incelmez mi? Sonuçta telojen oranını grefti çıkarınca anliyorsun.Yorumlarınızı bekliyorum.Tesekkurler

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2022, 11:37:28 »
Bir sorum olacak.Sac ekiminden önce finasterid kullandık saçlarda kalınlaşma oldu daha sonra saç ektirdik diyelim saç ekiminden sonra finas bırakırsak bu kadar kısa sürede DHT duyarliliginin da azalmayacagini düşünürsek kötü bir görüntü olmaz mı incelen saçlardan dolayı? Kacirdigim bir yer varsa bilgilendirin lütfen Koray hoca öneriyor fakat böyle bir durum söz konusu olamaz mı?Mesela donorun güçlenmesi içinde ekimden en az 2 ay önce de öneriliyor aldığın saç finasteridle kalınlaşmış bir saç ise ektikten sonra incelmez mi? Sonuçta telojen oranını grefti çıkarınca anliyorsun.Yorumlarınızı bekliyorum.Tesekkurler
Duyarlılık hiçbir zaman değişmiyor dostum.
Bizim yaptığımız iş hırsız eve gelmesin diye hırsızı öldürmek. Çünkü evin kapısını kapatamıyoruz.
Yani duyarlılığı değiştiremiyoruz.
Önerim şimdiden başlayıp ekim süreci boyunca kullanman. Hem ekim başarısını da etkiler.
Kullanırken 2 ay saçlarında neredeyse hiçbir değişiklik olmayacaktır.
En erken etki 6.aydan önce görülmez.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

ozdemir098

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2022, 11:39:10 »
Duyarlılık yaşa bağlı değişir.En erken etki 6 aydan önce görülür.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2022, 11:52:03 »
Duyarlılık yaşa bağlı değişir.En erken etki 6 aydan önce görülür.
Bir şeye "etki" demek bence saçlar iyice toparlanma evresine girince denen şeydir.
2 kıl daha fazla çıkarsa o etki olmuş olmaz.
Ha öyle diyorsan 3.ayda da görebilirsin etkiyi.

Duyarlılık meselesine gelirsek o da şöyle, yaş ilerledikçe testesteron seviyesi düşüyor, dolayısıyla DHT conversion da azalıyor.

Tahmin et sonra ne oluyor?
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

ozdemir098

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2022, 11:56:18 »
Buraya saç konusunda tartışmaya değil konuyla alakalı bilgi almaya geldim.Attiginiz fotonun konusu dahi yazmıyor.Sac konusunda kesin bilgi almak istiyorsanız ingilizce ve giriş yetkiniz mevcutsa pubmed kullanabilirsiniz.Bu arada etki subjektif bir kavramdır.Siz kendinize göre etkinin tanımıni yapmışsınız.zaten hiç kimse 2-3 tele etki demez.Etkiyi konuşabilmek için finasteridin saç konusundaki etki patofizyolojisini bilmek gerekir.Sevgiler

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2022, 12:09:23 »
Buraya saç konusunda tartışmaya değil konuyla alakalı bilgi almaya geldim.Attiginiz fotonun konusu dahi yazmıyor.Sac konusunda kesin bilgi almak istiyorsanız ingilizce ve giriş yetkiniz mevcutsa pubmed kullanabilirsiniz.Bu arada etki subjektif bir kavramdır.Siz kendinize göre etkinin tanımıni yapmışsınız.zaten hiç kimse 2-3 tele etki demez.Etkiyi konuşabilmek için finasteridin saç konusundaki etki patofizyolojisini bilmek gerekir.Sevgiler
Aşağıya linklerini bırakıyorum.

https://scandinavianbiolabs.com/blogs/journal/finasteride-results
https://plushcare.com/blog/finasteride-before-after-pictures/
https://www.innerbody.com/finasteride-before-and-after-photos

Daha bunun gibi çok var. Kısa kesmek gerek.
Pubmed'e giriş yetkim yok. Varsa siz okuyun siz bilgilendirin.

"Sevgiler"

Facebook Twitter Instagram