Gönderen Konu: saç dökülmesini dert eden kişilerin silik tipler olması  (Okunma sayısı 1101 defa)

karanlik

• Full Member
bu insanlar toplumda bir karşılığı olmayan,özgüvensiz,cinsel hayattan mahrum tiplerden oluştuğunu söyleyebilirim.hayatlarındaki tek sorunun saç dökülmesi olduğunu sanmaları ve bu ortadan kalkınca sanki her şey 4/4lük olacak gibi saçma bir füryaya kapılıyorlar.

bu saç dökülmesi çok yaygın bir sorun.herkesin dökülme evresi farklı oluyor kimisinin nw2-3 civarında seyrederken kimisinde de nw5-6 civarında oluyor.eğer çevrenize bakarsanız saçları sağlıklı olan insan sayısı azdır.bakın illa saç dökülmesi yaşaması için kişinin kel olmasına gerek yok saç yapısının sağlığından bahsediyorum

sosyal çevresi geniş,ortamdan ortama atlayan ve saç dökülmesi yaşayan insan yok mu hiç? fazlasıyla var hemde.

siz duygusal zayıflığınızı buna bağlıyorsunuz.en temel sebebiniz de beğenilmeme kaygısı.kadınlar erkekte duygusal ve fiziksel güç,geçimini sağlayacak maddi imkan ve sosyal beceri ister.saçınızın nw skalasına göre sizi değerlendirmez.

bunlar ''tedavi uygulamayın akışına bırakın'' anlamına gelmez sadece olağanüstü bir dertmiş gibi görmeyin.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: saç dökülmesini dert eden kişilerin silik tipler olması
« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2022, 01:33:57 »
 tip varsa olağan üstü bir dert.eti tadan köpek kuru ekmeğe donmezmiş.tiple yasamaya alışmış biri saçlarla beraber tipi kaybedince eskiyi illa arar .isterse en baba en kariyerli t.şaklar 1500 ton olsun.güzellik farklı bir olgu.he zaten tipsiz bişise saç olsa ne olur olmasa ne olur.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2022, 01:36:48 »
Gönderilerine baktım. Akın akın Finasterid araştırmayı biliyorsun ama.

Madem bu kadar önemsiz o zaman neden küçükken arkadaşların "ehehehe bunun alnı açık ehehe" diye dalga geçerlerken gocundun da taa buraya kadar yazdın?

Erkeğin bir makyajı yoktur. Saç ve sakal sadece bunlar var. E önemsiyoruz ve takip ediyoruz haliyle.

Çevremizde sağlıklı saça sahip olan az mıdır?
Saçmalamışsın. 18-24 yaş arasındaki insanlara bak bakalım kaçı NW1 veya üstü? 500 kişiden 1'i belki.
Sen sokağa çıkmadığın için görmüyorsun.

Sosyal çevresi geniş veya değil. Ortamdan ortama atlıyor veya değil. Bu kişilikle alakalı biraz. Saçı olmayan adamın böyle zevkleri varsa devam eder. Sorun yok.

Kadınlar tarafından beğenilmek için saça sahip olmayı kim istiyor? Şahsen ben aynada kendime bakınca estetik bir görüntü için istiyorum. Öz saygı ve öz güven için istiyorum.

Diyelim ki kadınlar olsun hedefimiz. Diyorsun ki "kadınlar NW skalasına göre değerlendirmez"
İnanılmaz saçma. Hiç yakın kiz arkadaşın veya kardeşin oldu mu bilmiyorum. Onların arasındaki muhabbet çoğunlukla bireyin genel estetiğidir. Mesela Berkcan diye biri olsun atıyorum. Hande ile Merve konuşuyor aralarında. Mutlaka konu o çocuğun genel hatlarına takılacaktır. Bal gibi de konu gelecektir saça. Hele NW skalası yüksekse çaktırmadan gülerler bile.

Haa sen +40 yaş kadın kovalıyorsan belki dediğin olabilir.

Olağanüstü bir dert değil. Fakat sosyal hayatta özgüveni etkileyen çok güçlü bir sorun.

Neymiş?
Silik tipmiş...
Kişi kendinden bilir işi.

Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 12 Nisan 2022, 01:41:07 »
 hande ile merve berkcanı konusucaklar dion ya gecen genc kızlar birinden için konusuyorlardı bende duydum aman saç ektirdi g.tu kalktı diyorlardı .konusuyorlar tabi.kim saçlıyı istemez.bizde kellik neyse karılarda kilo o.dusunsene manken gibi bir hatun veriyorlar helalinden boyle rus gibi izlandalı gibi bu hatunun bir zayıf halini dusun birde hatuna 100 kilo aldırıp dombican yapıp veriyorlar hangini alırsın.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 12 Nisan 2022, 01:49:34 »
hande ile merve berkcanı konusucaklar dion ya gecen genc kızlar birinden için konusuyorlardı bende duydum aman saç ektirdi g.tu kalktı diyorlardı .konusuyorlar tabi.kim saçlıyı istemez.bizde kellik neyse karılarda kilo o.dusunsene manken gibi bir hatun veriyorlar helalinden boyle rus gibi izlandalı gibi bu hatunun bir zayıf halini dusun birde hatuna 100 kilo aldırıp dombican yapıp veriyorlar hangini alırsın.
Aynen öyle abi. Şu resme bakmanı istiyorum. Cillop gibi çocuk, ama saçları kısmen dökük olduğu için kimsenin dikkatini çekmez. Bir de saçlı haline bak.

Saçın önemi büyük. Şu değişimden sonra adama öyle özgüven gelmiştir ki hayattan zevk almaya başlamıştır.

Reklam değildir. Önüme gelen ilk fotoyu koydum.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

karanlik

• Full Member
« Yanıtla #5 : 12 Nisan 2022, 01:49:48 »
Gönderilerine baktım. Akın akın Finasterid araştırmayı biliyorsun ama.

Madem bu kadar önemsiz o zaman neden küçükken arkadaşların "ehehehe bunun alnı açık ehehe" diye dalga geçerlerken gocundun da taa buraya kadar yazdın?

Erkeğin bir makyajı yoktur. Saç ve sakal sadece bunlar var. E önemsiyoruz ve takip ediyoruz haliyle.

Çevremizde sağlıklı saça sahip olan az mıdır?
Saçmalamışsın. 18-24 yaş arasındaki insanlara bak bakalım kaçı NW1 veya üstü? 500 kişiden 1'i belki.
Sen sokağa çıkmadığın için görmüyorsun.

Sosyal çevresi geniş veya değil. Ortamdan ortama atlıyor veya değil. Bu kişilikle alakalı biraz. Saçı olmayan adamın böyle zevkleri varsa devam eder. Sorun yok.

Kadınlar tarafından beğenilmek için saça sahip olmayı kim istiyor? Şahsen ben aynada kendime bakınca estetik bir görüntü için istiyorum. Öz saygı ve öz güven için istiyorum.

Diyelim ki kadınlar olsun hedefimiz. Diyorsun ki "kadınlar NW skalasına göre değerlendirmez"
İnanılmaz saçma. Hiç yakın kiz arkadaşın veya kardeşin oldu mu bilmiyorum. Onların arasındaki muhabbet çoğunlukla bireyin genel estetiğidir. Mesela Berkcan diye biri olsun atıyorum. Hande ile Merve konuşuyor aralarında. Mutlaka konu o çocuğun genel hatlarına takılacaktır. Bal gibi de konu gelecektir saça. Hele NW skalası yüksekse çaktırmadan gülerler bile.

Haa sen +40 yaş kadın kovalıyorsan belki dediğin olabilir.

Olağanüstü bir dert değil. Fakat sosyal hayatta özgüveni etkileyen çok güçlü bir sorun.

Neymiş?
Silik tipmiş...
Kişi kendinden bilir işi.

dostum yazdıklarımı tamamen farklı bir şekilde algılamışsın

birincisi ben de bu b*kun içindeyim kendimi sizden ayrı yargılamıyorum ki ben de dahilim bu yazdıklarıma
ikinci olarak son paragrafta da bahsettim bu tedavi uygulamayın anlamına gelmiyor

forumun en aktif insanlarından birisin hayat üçgeninden birisi burası olmuş.
burada yaptığın işi kesinlikle kötülemiyorum.iyi niyetli biri olabilirsin fakat ben tam olarak buna karşıyım.

insanların evlerinde oturup ''ne olacak bu saçımın hali'' diye kara kara düşünüp burada bir şeyler karalamaları çok üzücü.kimse sizi saç tellerinize göre yargılamıyor ütopik düşüncelere gerek yok

yazdıklarıma kendimi de dahil ediyorum.yıkıcı bir tavırla yaklaşman bu konuda büyük bir yaran olduğunu gösterir zweig

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 12 Nisan 2022, 01:55:52 »
Aynen öyle abi. Şu resme bakmanı istiyorum. Cillop gibi çocuk, ama saçları kısmen dökük olduğu için kimsenin dikkatini çekmez. Bir de saçlı haline bak.

Saçın önemi büyük. Şu değişimden sonra adama öyle özgüven gelmiştir ki hayattan zevk almaya başlamıştır.

Reklam değildir. Önüme gelen ilk fotoyu koydum.
herhalde yani.en acısı saçlıyken  en kraliçesini sallamazsın saç gider en tipsiz sümüklü hatun bile seni istemez ama ektirip guzelliğini geri kazanınca o sumukluyu ezmeside guzeldir.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 12 Nisan 2022, 01:57:52 »
dostum yazdıklarımı tamamen farklı bir şekilde algılamışsın

birincisi ben de bu b*kun içindeyim kendimi sizden ayrı yargılamıyorum ki ben de dahilim bu yazdıklarıma
ikinci olarak son paragrafta da bahsettim bu tedavi uygulamayın anlamına gelmiyor

forumun en aktif insanlarından birisin hayat üçgeninden birisi burası olmuş.
burada yaptığın işi kesinlikle kötülemiyorum.iyi niyetli biri olabilirsin fakat ben tam olarak buna karşıyım.

insanların evlerinde oturup ''ne olacak bu saçımın hali'' diye kara kara düşünüp burada bir şeyler karalamaları çok üzücü.kimse sizi saç tellerinize göre yargılamıyor ütopik düşüncelere gerek yok

yazdıklarıma kendimi de dahil ediyorum.yıkıcı bir tavırla yaklaşman bu konuda büyük bir yaran olduğunu gösterir zweig
Evet doğru tahmin ettin. Bu konuda yaram var, bu forumda takılan herkesin var. Gocunmuyorum. Sadece genellemen, "silik" demen bana garip geldi.

Sorumluluklarımı yapıp bu siteye göz gezdirmem benlik bir sorun oluşturmuyor. Hoşuma gidiyor. 5 dakika girip 2 cevap yazıp çıkmak zor değil bana göre.

Bu sitenin müdavimi olmam ayna karşısına geçip "Off napcam ben yaaaaaaaa" dediğim anlamına da gelmiyor. Çoğu saçı olan insan hâlen sitenin müdavimi şuanda örnek olarak.

Biraz sert cevap verdiysem kusuruma bakma.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 12 Nisan 2022, 02:04:23 »
 ne agalar paşalar gordum para kariyer zeka bok gibi saçı bir doktuler o gunden sonra yuzlerinin gulmediğini gordum kahkahaları 50 metreden duyulan insanlar belki parasına para kariyerine kariyer kattı ama saçı dokunce mutlulukları gitti

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #9 : 12 Nisan 2022, 02:10:18 »
ne agalar paşalar gordum para kariyer zeka bok gibi saçı bir doktuler o gunden sonra yuzlerinin gulmediğini gordum kahkahaları 50 metreden duyulan insanlar belki parasına para kariyerine kariyer kattı ama saçı dokunce mutlulukları gitti
İşte güzel bir örnek.
Çünkü birilerinin seni sevme olasılığı ister istemez azalıyor.

Kişi kendini izole edilmiş zannediyor ve her şeyden yavaşça soğuyor. Bu istisnasız herkeste böyle cereyan eder.

E bu durumu mecbur takıyoruz.

Konunun sahibi arkadaşım, konuya başlarken öyle bir üslup kullanmışsın ki...

"Bu insanlar..." derken onları ötekileştirmiş oldun aslında. "Biz" desen yapıcı eleştiride bulunurdum.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 12 Nisan 2022, 02:14:13 »
Şimdi birşey yazardım da neyse aman uğraşamıycam.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 12 Nisan 2022, 02:19:07 »
İşte güzel bir örnek.
Çünkü birilerinin seni sevme olasılığı ister istemez azalıyor.

Kişi kendini izole edilmiş zannediyor ve her şeyden yavaşça soğuyor. Bu istisnasız herkeste böyle cereyan eder.

E bu durumu mecbur takıyoruz.

Konunun sahibi arkadaşım, konuya başlarken öyle bir üslup kullanmışsın ki...

"Bu insanlar..." derken onları ötekileştirmiş oldun aslında. "Biz" desen yapıcı eleştiride bulunurdum.
ben hatunla yaklaşıom delicesine hoşlanıom oda bana yürüyor makyajsız bir goruom onu gorduğumde oluşan o mutluluk makyajsız tipsiz halinle oluşmuyor bişi uydurup yol veriom açıkçası.güzel sevilir kaybedilen güzellik geri aranır.

Zahnarzt

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 12 Nisan 2022, 11:50:40 »
bu insanlar toplumda bir karşılığı olmayan,özgüvensiz,cinsel hayattan mahrum tiplerden oluştuğunu söyleyebilirim.hayatlarındaki tek sorunun saç dökülmesi olduğunu sanmaları ve bu ortadan kalkınca sanki her şey 4/4lük olacak gibi saçma bir füryaya kapılıyorlar.

bu saç dökülmesi çok yaygın bir sorun.herkesin dökülme evresi farklı oluyor kimisinin nw2-3 civarında seyrederken kimisinde de nw5-6 civarında oluyor.eğer çevrenize bakarsanız saçları sağlıklı olan insan sayısı azdır.bakın illa saç dökülmesi yaşaması için kişinin kel olmasına gerek yok saç yapısının sağlığından bahsediyorum

sosyal çevresi geniş,ortamdan ortama atlayan ve saç dökülmesi yaşayan insan yok mu hiç? fazlasıyla var hemde.

siz duygusal zayıflığınızı buna bağlıyorsunuz.en temel sebebiniz de beğenilmeme kaygısı.kadınlar erkekte duygusal ve fiziksel güç,geçimini sağlayacak maddi imkan ve sosyal beceri ister.saçınızın nw skalasına göre sizi değerlendirmez.

bunlar ''tedavi uygulamayın akışına bırakın'' anlamına gelmez sadece olağanüstü bir dertmiş gibi görmeyin.
Kişinin şahsına münhasır düşüncelerinin dışa vurum örneği...
Ekim sonrası saçlar korunmalı😔

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 12 Nisan 2022, 12:13:02 »
Silik sensin artist neden burdasin sevimlir git ozaman bu forumdan zorlami tutuyoruz.
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 12 Nisan 2022, 16:23:09 »
 arkadaslar konu sahibi arkadas dusuncelerini soylemiş .silik ozguvensiz deyince dandik demek istememiş aslında kalite değil demek istemiş ama tabi karsıdan bakınca hakaret gibi algılanıyor.

Facebook Twitter Instagram