Gönderen Konu: Yaşım 23 saç ektirmeyi düşünüyorum. Saçlarımın durumu sizce nasıl?  (Okunma sayısı 1023 defa)

thorunçekici

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba 23 yaşındayım. 17 yaşından saçlarım dökülmeye başladı. 2 yıllık dökülme sürecinde dökülme hızı artmaya başladı. yaklaşık 6-7 ay doktor tavsiyesiyle minoxil kullandım. Sonrasında azaltarak bıraktığımda dökülme agresifleşti ve 5-6 seans prp yaptırmayı denedim. Herhangi bir sonuç alamayınca  protez saç kullanmaya başladım. 1.5 yıl kullandıktan sonra zahmetli geldiğinden 2 ay önce kullanmayı bıraktım ve saçlarımın durumunu görmek istedim. Protez kullandığımdan dolayı yapışkan gelen kısımların biraz seyreldiğini fark ettim. Şuan yeni saç kökleri yerine geliyor gibi ama emin değilim ve saç ektirmeyi düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. Güncel fotolarımı ekliyorum.

leanord10

• Yeni üye
  • *
Medikal tedavi ile var olan saçlarınızı güçlendirip daha sonrasında ekim düşünebilirsiniz.
  • Ekim Tarihi: -
  • Ekim Merkezi ismi -
  • Greft Miktarı -
  • Medikal Tedavi Günlük Bioxcin

thorunçekici

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Öneriniz için sağolun hocam. Medikal tedavi için faydasını gördüğünüz yada önerdiğiniz bişey var mı? sonradan olumsuz etkilemeyecek bişey mesela (minoxil tecrübemden dolayı tekrar o durumu yaşamak istemiyorum :))

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Dostum çok üzülerek söylüyorum. Saçlarında genel seyrelme ve incelme var. Ayrıca donör seyrek ve ince.
En kral yer yapsa bile istediğini bulamayabilirsin.
Kısaca saç ekimine uygun değilsin :(
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

kelmiyimneyim

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Dostum çok üzülerek söylüyorum. Saçlarında genel seyrelme ve incelme var. Ayrıca donör seyrek ve ince.
En kral yer yapsa bile istediğini bulamayabilirsin.
Kısaca saç ekimine uygun değilsin :(

size katılmıyorum .düzgün ellerde kendi saçlarına zarar vermeden çok iyi sonuç alınabilir ama tabi koruyucu önlemler almak şartı ile.
bu konuda dr serkan aygın bir numara bana göre hem kişinin kendi saçlarına zarar verecek bir ekim planlamasını asla yapmıyor hemde az sayıda greft ekerek ve yüksek çıkış oranı elde ederek hastalarını mutlu edebiliyor.
bence konu sahibi orda ektirsin demiyorum ama serkan aygın konularını incelesin ve bunlara bakarak kendine bir yol haritası çizsin.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
size katılmıyorum .düzgün ellerde kendi saçlarına zarar vermeden çok iyi sonuç alınabilir ama tabi koruyucu önlemler almak şartı ile.
bu konuda dr serkan aygın bir numara bana göre hem kişinin kendi saçlarına zarar verecek bir ekim planlamasını asla yapmıyor hemde az sayıda greft ekerek ve yüksek çıkış oranı elde ederek hastalarını mutlu edebiliyor.
bence konu sahibi orda ektirsin demiyorum ama serkan aygın konularını incelesin ve bunlara bakarak kendine bir yol haritası çizsin.
Hintell abiye konu atıyorum. Bakalım o ne diyecek.
Bakalım kim kazanacak  ;D
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hem donör ince hem kendi saçların zor bir var genel incelme ve seyrelme var ilaç tedavisi ile toparlaman lazım bir süre ekim düşünmeden önce
Global Moderator

thorunçekici

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese düşünceleri için teşekkürler. Benim sorum şu olacaktı. Protezden dolayı seyrelen bölgeler tekrar canlanır mı merak ediyorum. Bu  konudaki fikirleriniz nelerdir??

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Protez mi kullandın ondan zayıfladı o zaman saçların keşke kullanmasaydın
Zaten zayıfmış ama o da daha çok hızlandırmış süreci doktora danışıp finasterid kullanırsan zamanla toprlar sonra da 2 ekim yaptırmalırın kafsnı 2 ye bölğp 1 sene arayla.
Hemde donöründe güçlenmesi gerek

Protezide takmamalısın bu süreçte
Global Moderator

Romanadam

• Sr. Member
Herkese düşünceleri için teşekkürler. Benim sorum şu olacaktı. Protezden dolayı seyrelen bölgeler tekrar canlanır mı merak ediyorum. Bu  konudaki fikirleriniz nelerdir??

medikal destek alırsan büyük ihtimal canlanır.

thorunçekici

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hintel hocam çok teşekkür ederim. Saçlarımın zayıf olduğunun farkındayım. Kafama takılan bişey daha vardı. Cevaplarsanız çok sevinirim. Kulak üstü ve çevresindeki  saçlarımı elimle çektiğimde 3-4 tane tel gelmesi normal mi yoksa yan bölgelerde mi dökülmeye başlıyor? Bu durum endişelendirdi biraz beni.

hermanoo

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Hintel hocam çok teşekkür ederim. Saçlarımın zayıf olduğunun farkındayım. Kafama takılan bişey daha vardı. Cevaplarsanız çok sevinirim. Kulak üstü ve çevresindeki  saçlarımı elimle çektiğimde 3-4 tane tel gelmesi normal mi yoksa yan bölgelerde mi dökülmeye başlıyor? Bu durum endişelendirdi biraz beni.

dostum son durum nedir naptın? aynı durum mevcut saçlar baya agresif döküldü daha 21 yaş. ancak saç ekim sakın yaptırma dedi şahin hoca.
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2023, 22:17:58 Gönderen: hermanoo »

Facebook Twitter Instagram