Gönderen Konu: Saç Ekimi  (Okunma sayısı 819 defa)

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Saç Ekimi
« : 17 Mayıs 2022, 23:28:39 »
Merhabalar değerli arkadaşlar,

Uzun bir zaman sonra düğünüme 1,5 yıl kala saç ektirmeye karar verdim. Sadece bu konuda çok tereddütlerim var. Öncelikle Kurtköyde bulunan Ersoy Hastanesinde görüşme sağladım (EsteNuvo) yapılan incelemelerde bir yıl içinde çok iyi sonuçlar alırız dendi. Sonra başka yerleri araştırmaya devam ettim.

Gittiğim merkezde Türk hasta asla yok, sanırım tanıdık olmadan almıyorlar. Bende bir tanıdık vasıtasıyla kendileriyle görüştüm. Çok tatmin olmadım desem yeridir.

Serkan Aygın ve Asuman Hair ağır basıyor gibi saç ekimleri takip ettiğim kadarıyla. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir ?

İlk görüşme yaptığım yer normalde 2300 Euro fiyat verdiler, daha sonra tanıdığımız 8 Bin Türk lirasına indirdi geçen yıl yaptıkları fiyata. Arada uçurum olması beni biraz korkuttu. Bu sebeple ucuz etin yahnisi misali bende önce sizlere sormak istedim. En kısa sürede fotoğrafda ekleyeceğim.

Herkese şimdiden teşekkürler.

Tokyo

• Sr. Member
Ynt: Saç Ekimi
« Yanıtla #1 : 17 Mayıs 2022, 23:42:44 »
2300€ dan 8 bine inmeleri biraz absürt bi durum. Bilindik ekim merkezlerine danışmanızı öneririm. İki merkezde gayet iyi

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 17 Mayıs 2022, 23:54:08 »
Evet hocam. Normalde 2300 Euro fiyata yapıyorlar. Gelen kişiler İspanyol ağırlıklı, hatta birisi messiye kırmızı kart çıkaran LaLiga hakemi (: Sadece bu merkezde saç ekimi yaptıranda hiç olmamış. Bu sebeple 30 bin lira aldığı adamla beni aynı kefeye koyacak değil diye düşübüyorum. Diğer söylediğim iki merkezin ekimleri çok başarılı. En kısa zamanda fotoğraf yüklersem arkadaşlar daha net yardımcı olacaktır Teşekkür ederim.
  • Ekim Tarihi: 01.06.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi Xpecia, Propecia, Revita, Prozinc Plus, Konazol, Redoxon vs

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 17 Mayıs 2022, 23:54:23 »
Hocam öncelikle hayırlısı olsun diyeyim,ikisi de forumda başarılı sonuçları olan,tavsiye edilen ekimciler..Ama bana soracak olursan kıyaslama olarak;Asuman hair greftte daha az fire veren,forumda neredeyse başarısız sonucu olmayan ekimci ama doğallık olarak 10/10 değil Serkan Aygının bi kaç başarısız sonucu olmuş olsa da ben doğallık konusunda tr standartlarının çok üst sırasındaki bikaç ekimciden biri olduğunu düşünüyorum,forumda var bikaç ekimi gerçekten inanılmaz duruyor first class, ekim olduğunu anlamak çok zor..ben İstanbul da yaşıyor olsaydım tercihimi hem fiyat hem performans olarak Serkan Aygın'dan yana kullanırdım şahsen tabi tercih senin,hiçbir iyi sonucun garantisi yok kimsede.
  • Yaşınız 31

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 18 Mayıs 2022, 00:18:17 »
Hocam öncelikle hayırlısı olsun diyeyim,ikisi de forumda başarılı sonuçları olan,tavsiye edilen ekimciler..Ama bana soracak olursan kıyaslama olarak;Asuman hair greftte daha az fire veren,forumda neredeyse başarısız sonucu olmayan ekimci ama doğallık olarak 10/10 değil Serkan Aygının bi kaç başarısız sonucu olmuş olsa da ben doğallık konusunda tr standartlarının çok üst sırasındaki bikaç ekimciden biri olduğunu düşünüyorum,forumda var bikaç ekimi gerçekten inanılmaz duruyor first class, ekim olduğunu anlamak çok zor..ben İstanbul da yaşıyor olsaydım tercihimi hem fiyat hem performans olarak Serkan Aygın'dan yana kullanırdım şahsen tabi tercih senin,hiçbir iyi sonucun garantisi yok kimsede.

Hocam teşekkür ederim öncelikle, Anadolu yakasında oldugum için öncelikle yarın Asuman Hairde randevum var, Serkan beyede yazdım 19 Mayıs içinde kendisinden randevu alabilirsem orayada gieceğim. Bakalım nasip kısmet hangisi bana daha inandırıcı daha tatmin edici gelecek merak ediyorum :) İki merkezde harika işler çıkarmış forumdan epey takip ettim. Ama içimden bir ses ilk görüştüğüm Estenuvoda yaptırma diyor.
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 18 Mayıs 2022, 00:27:06 »
Hocam teşekkür ederim öncelikle, Anadolu yakasında oldugum için öncelikle yarın Asuman Hairde randevum var, Serkan beyede yazdım 19 Mayıs içinde kendisinden randevu alabilirsem orayada gieceğim. Bakalım nasip kısmet hangisi bana daha inandırıcı daha tatmin edici gelecek merak ediyorum :) İki merkezde harika işler çıkarmış forumdan epey takip ettim. Ama içimden bir ses ilk görüştüğüm Estenuvoda yaptırma diyor.
Ah işte şehir faktörü ne kadar önemli değil mi? Keşke bende Antalya'da ya da İstanbulda olsaydım en azından yakınlık durumu bi cesaret verirdi bana da ekim için😃 merkezlerin sözlerine değil ekimlerine göre;yani 'senin saç yapına,dökülme tipine göre nasıl ekim yapmışlar ve sonuç hangisinde daha iyi olmuş' şeklinde karar vermenizi tavsiye ederim,gerisi şans,nasip kısmet,bol saçlı günler.
  • Yaşınız 31

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 18 Mayıs 2022, 00:38:26 »
Patates eksem yetişmez gibi geliyor bana ama nasip bakalım :)
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 18 Mayıs 2022, 00:40:31 »
Ah işte şehir faktörü ne kadar önemli değil mi? Keşke bende Antalya'da ya da İstanbulda olsaydım en azından yakınlık durumu bi cesaret verirdi bana da ekim için😃 merkezlerin sözlerine değil ekimlerine göre;yani 'senin saç yapına,dökülme tipine göre nasıl ekim yapmışlar ve sonuç hangisinde daha iyi olmuş' şeklinde karar vermenizi tavsiye ederim,gerisi şans,nasip kısmet,bol saçlı günler.

Şehir faktörü evet önemli hocam ben de çok uzun zamandır araştırıyorum hatta bu araştırdığım dönemde bile yine bir çok saç kaybettim artık hiç kalmadı diyebilirim, Çorak bir arazi gibi ama bazı sonuçlar var ki gördüğüm beni çok şaşırttı şahsen bir de ben denemek istiyorum belki nasibimiz de vardır güzel olacaktır. :) Gelin ata binmiş ya nasip demiş benimkide o hesap
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 18 Mayıs 2022, 01:03:45 »
Patates eksem yetişmez gibi geliyor bana ama nasip bakalım :)
Hocam bırak patatesi bu araziye çiftlik kurulur..bu araziyi tarıma aç ülkenin cari açığı kapanır..bu araziyi sulamaya kalksan Keban Barajı'nın bütün sulama kanalları komple buraya bağlanır..😃 latife bir yana hocam sizde antiandrojen kullanmaya karşı gruptansınız sanırım koruma yerine ekim tercih etmişsiniz,donör bölge göremiyorum ama donör uygunsa ekimi 1-ön bölge 2-arka&temle olarak 2ye bölebilirsiniz ekimi,forumda çok örneği var,benzer açıklıklarda çoğu iyi ekimci aşırı yüksek greft çalışmak istemek daha riskli bulur firenin çok olacağını söyler,başarıslığın artacağını söyler ve donörü de tek seferde yıpratmak istemez ekimi 2 ye böler..ya da Medeks araştırabilirsiniz böyle açıklıklarda tek seferde belli seviyede mutlu edebiliyor açıklağa göre tercih te önemli,tabi donör uygunsa,acil şifalar.
  • Yaşınız 31

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 18 Mayıs 2022, 01:08:46 »
*düzeltme arka&temple değil arka&verteks
  • Yaşınız 31

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #10 : 18 Mayıs 2022, 01:12:39 »
39.000'den 8.000'e düşmek nedir arkadaş ;D

Kanka az daha pazarlık etsen beleşe getirirdin ekimi benden söylemesi

"O kadar yıldır birbirimizi tanıyoruz. Paranın lafı mı olur kardeşim? Bugün sen bana yarın ben sana yardım ederim. Yahşı günde yar yahşıdır, yaman günde yetiş gardaş." dedin mi olay kapanırdı ;D

Güzel tercih kardeşim Serkan bey. Inşallah gür saçlar seninle olur.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 18 Mayıs 2022, 01:27:00 »
Hocam bırak patatesi bu araziye çiftlik kurulur..bu araziyi tarıma aç ülkenin cari açığı kapanır..bu araziyi sulamaya kalksan Keban Barajı'nın bütün sulama kanalları komple buraya bağlanır..😃 latife bir yana hocam sizde antiandrojen kullanmaya karşı gruptansınız sanırım koruma yerine ekim tercih etmişsiniz,donör bölge göremiyorum ama donör uygunsa ekimi 1-ön bölge 2-arka&temle olarak 2ye bölebilirsiniz ekimi,forumda çok örneği var,benzer açıklıklarda çoğu iyi ekimci aşırı yüksek greft çalışmak istemek daha riskli bulur firenin çok olacağını söyler,başarıslığın artacağını söyler ve donörü de tek seferde yıpratmak istemez ekimi 2 ye böler..ya da Medeks araştırabilirsiniz böyle açıklıklarda tek seferde belli seviyede mutlu edebiliyor açıklağa göre tercih te önemli,tabi donör uygunsa,acil şifalar.

Bastacisin üstadım :) Tesekkur ederim pozitif yorumun icin. Valla yıllardır stres olsun psikolojik olsun koruyamadık akıp gitti zaman :) artık bende deneyeyim istiyorum. Kullandığınız terimlere yabancıyım kusura bakmayın pek anlamıyorum ama öğreneceğim insallah. Arka kısmı da cekmistim yükleyemedim acemilik :)  Arka taraf ön Taraf koruyamadik , iki seansta olur çok beklentim yok zaten ön tarafta biraz taranacak yer olsun, güneşte ışık saçmayayım yeter 😅 Sanırım arka kismi ekleyebildim. Sevgiler
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 18 Mayıs 2022, 01:30:18 »
39.000'den 8.000'e düşmek nedir arkadaş ;D

Kanka az daha pazarlık etsen beleşe getirirdin ekimi benden söylemesi

"O kadar yıldır birbirimizi tanıyoruz. Paranın lafı mı olur kardeşim? Bugün sen bana yarın ben sana yardım ederim. Yahşı günde yar yahşıdır, yaman günde yetiş gardaş." dedin mi olay kapanırdı ;D

Güzel tercih kardeşim Serkan bey. Inşallah gür saçlar seninle olur.

Hocam tesekkur ederim :) Aslında pazarlık yapmadım. Sadece  Hastanede çalışan yakınımız bizzat hoca ile kendi görüştü normalde 2300 Euro fiyat veriyorlar dışardan gelen yabancılara ve kesinlikle Türk almıyorlar tanıdık vasıtasıyla belki 1/2 tane. Yakınım geçen senenin fiyatı olan 8000 TL’den hallettirebileceğini söyledi, aslında Ekim yapılan kişiler gayet başarılı sonuçlar vermiş inceledim çünkü lakin yine de içimden bir ses daha profesyonel bir ele kendimi teslim etmek istediğimi söylüyor. Bu sebeple araştırma içindeyim , Serkan hocadan randevu alabilirsem gideceğim insallah :)
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 18 Mayıs 2022, 01:43:12 »
Donör fena sayılmaz yani dediğiniz gibi çok yüksek beklenti de yok,2 seans başarılı olursa olur bu iş hocam ama finansterid araştırın derim ekimden önce donörü güçlendirmek için proscar,propecia adıyla satılıyor herhangi bi zarar olmayacaksa kullanmak ciddi katkı sağlar derler ekime,sakal destekli ekim şart..Ön bölge (sakal destekli) 1. Kısım kabaca 3000 greft civarı donör,1000 sakal alınsa..Hocanın belirleyeceği tarihte (1 sene 2 sene sonra vs) kalan greft ve sakal desteğiyle 2. Bölge için belki de 1. Bölgede zayıf kalan kısımlar için tahminen 2500-3000 greft civarı çıksa beklentinizi bi nebze karşılayabilir diye düşünüyorum,hayırlısı olsun hakkınızda,allah hepimize şifa versin.
(NOT:RAKAMLARI KABACA SÖYLÜYORUM,EN DOĞRU PLANLAMA VE DONÖR KAPASİTESİNİ MERKEZ BİLECEKTİR)
  • Yaşınız 31

Korkusuz Korkak

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 18 Mayıs 2022, 09:59:04 »
Dostum Türk almamaları, verilen fiyatla indirimden sonraki fiyat arasında uçurum olması gibi şüpheli durumlardan dolayı uzak durmanızı tavsiye ederim. Zaten bu forumun amacı herkesin kendisi için en uygun merkezi bulmasına yardımcı olmak. Burada başarılı sonuçları olan merkezlerden birini tercih etmenizde fayda var. Messi'ye kırmızı kart çıkaran hakemden de bahsettilerse pek gözüm tutmadı bahsettiğiniz yeri.
  • Ekim Tarihi: 04.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 4.541
  • Yaşınız 45
  • Medikal Tedavi Ekim gününden itibaren Finasterid. 15. aydan itibaren 3 günde bir Avodart'a başladım, iki ay sonra haftada 2'ye düşürdüm. 15. aydan itibaren ayda bir defa toplam 15 seans prp yaptırdım. Ekim 2023 den itibaren haftada 5 gün Alpecin losyon kullanıyorum.

Facebook Twitter Instagram