Gönderen Konu: SAÇ EKİMİNE UYGUN MUYUM ? (SERKAN AYGIN)  (Okunma sayısı 1206 defa)

Engin Deniz

• Yeni üye
  • *
SAÇ EKİMİNE UYGUN MUYUM ? (SERKAN AYGIN)
« : 19 Mayıs 2022, 22:02:41 »
ARKADASLAR ÖNCELİKLE ÇOK UZUN ZAMANDIR AKLIMDA SAÇLARIMI EKTİRMEK VAR ANCAK SİZİNDE BİLDİĞİNİZ GİBİ BAZI SONUÇLAR ÇOK KÖTÜ VE İYİ BİR DOKTOR VE İYİ BİR İŞ OLMASI ÖNCELİKLİ HEDEFİM. SAÇLARIM ÇOK İNCE TELLİ VE ZAYIF.YAŞIM 32. BİR SÜRE MİNOXİL KULLANDIM VE SAÇLARIM BAYA BİR ARTTI FAKAT SONRASINDA BIRAKTIKTAN SONRA TEKRAR ESKİ HALİNE GELDİ. ŞU SIRALAR PRP YAPTIRIYORUM Kİ SAÇLARIM EN AZINDAN GÜÇLÜ OLSUN OLABİLDİĞİ KADAR. SERKAN AYGIN IN EKİMLERİ ÇOK HOŞUMA GİTTİ VE YILLARDIR FORUMU TAKİP EDEN BİRİ OLARAK SONUÇLARI HOŞUMA GİTTİ. FOTOLARIMI YÜKLEYECEĞİM VE SİZDEN RİCAM BU SAÇA SERKAN HOCA ÇÖZÜM OLUR MU FİKRİNİZ NEDİR ONU ÖĞRENMEK. BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN DEĞERLİ YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM :)

Engin Deniz

• Yeni üye
  • *
Ynt: SAÇ EKİMİNE UYGUN MUYUM ? (SERKAN AYGIN)
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2022, 22:04:39 »
bunlarda diğer fotoğraflar

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2022, 22:13:16 »
Kafada çizgi kaybı yok,saçlar da ince kısa,kalınlaştırsan tedaviyle uzatsan  kapatıcı olur ekimden daha iyi sonuç alırsın gibi duruyor..ama sen minoxu bıraktığına göre tedavi düşünmüyorsun sanırım,donörde çok güçlü durmuyor açıkçası ince ekim çok kapatıcı olmayabilir ki saçların gittikçe inceliyor koruman lazım..benim önerim tedavi,daha iyisi mi? Ekim +sonrası tedavi
  • Yaşınız 31

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2022, 22:20:45 »
6 ay fin sonra ekim .Serkan Aygın halleder bence de

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #4 : 19 Mayıs 2022, 22:26:00 »
Ekime elverişli değil şuan dostum.
Saçların kalınlaşması gerek epey ince donör dahil.
Donör seyrek, saçlar kalınlaşırsa tek kurşunun olabilir.
Dikkatli kullan.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

forzahakan58

• Full Member
« Yanıtla #5 : 19 Mayıs 2022, 23:59:03 »
Bu dökülme tipi benim saçlarımda böyle döküldü . bence en feci dökülme tiplerinden birisi bu .belli bir zaman sonra o öndeki çizgi bile incecik kalıyor. benim 15 yaşında başlamıştı bu tip dökülme şuan tepede cılız tüylerden başka bişey yok

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 20 Mayıs 2022, 00:04:25 »
Bu dökülme tipi benim saçlarımda böyle döküldü . bence en feci dökülme tiplerinden birisi bu .belli bir zaman sonra o öndeki çizgi bile incecik kalıyor. benim 15 yaşında başlamıştı bu tip dökülme şuan tepede cılız tüylerden başka bişey yok
Medikal tedaviye açık kişiler için belki de daha iyi dökülme tipi..muhtemel ağır bi tedaviyle arkadaşın hiç saç dökülmemiş biri gibi olması belki de olası.
  • Yaşınız 31

Engin Deniz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 20 Mayıs 2022, 11:00:43 »
Medikal tedaviye açık kişiler için belki de daha iyi dökülme tipi..muhtemel ağır bi tedaviyle arkadaşın hiç saç dökülmemiş biri gibi olması belki de olası.

Slayer91 daha onceden tedavi uyguladim. Baya etkisi oldu hatta. Yaptigim tedavi dermaroller ve bi arkadasimin onerdigi mavi suydu eczanede satilmayan kendi tanidiginin yaptigi bir seydi ve saclarimi inanilmaz derecede arttirdi. Icinde buyuk ihtimal minoxil vardi. Ancak simdiki cekincem acaba tekrar cikar mi cikmaz mi dusuncesi. Tekrar yogun bir tedaviye baslarsam tekrar cikar mi yoksa o treni kacirdim mi ? Bir de nasil bir surec izleyebilirim acaba . Fin baslayip sonra minoxil mi yoksa beraber mi ? Bu fotolarda kullandigim surecten sonraki fotolar. Ancak tekrar baslagim zaman ayni etkiyi yaratmadi. Ben de is isten gecti diye korkuyorum acikcasi

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 20 Mayıs 2022, 11:07:55 »
Genel seyrelme var bu tarz dökülmeler donör bölgeki saç tellerinide inceltir ve çok yüzdek oranda dht hassas oluğu için zayıf saç telleri transfer ediir ve o bölgede genel bir dht olduğu içinde gelişim zor olur istenilen sonuç elde edilmez ve sonra ekim başarısız seyrek olundu der
Bir çok forumdaki konuda bu sekilde. Bir çok ekimin başarısız olması da aslında merkezden ziyade kişinin saç ekimine uygun olmaması.

Siz de saç ekimine çok uygun bir aday değilsiniz dökülme tipiniz açık alan ve donör kalitesi olarak adaylık durumunuz diğer insanlara göre düşük kısaca
İyi sonuç almanız onlara göre zor. Bu durumu riski göz önüne alın
Finasterid kullanım doktora danışıp uzun süre sonra ekim düşünün. Ya da ekimle birlikte bu günden başlayın.

Ön çizginiz belli zaten bu çizgiyi bozmadan bir ekim düşünün yaptıracaksanız
Ve çizdiğim alana kadar ekim düşünün tepeye girilmesin sakın. Onu 1 sene sonrali ekim sonucu belirler ya da aynı alana ikinci sıklaştırma yapılır gene tepeye girmeden.

Serkan aygın iyi bir tercih ama dediğim gibi durumunuzun farkında olarak yaptırın saç ekimini.
Global Moderator

Eksi sözlük

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 20 Mayıs 2022, 11:56:23 »
Diğer arkadaşlarında böyle süper bilgili yorumlarını gördükçe forumla gurur duyuyorum ve allah herkesin yolunu buraya düşürsün diyeceğim ama yetişmekte zor:) Harika bir yönlendirme ile hintellin ve diğer arkadaşların önerilerini dikkate alın derim.

Engin Deniz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 20 Mayıs 2022, 12:21:10 »
Genel seyrelme var bu tarz dökülmeler donör bölgeki saç tellerinide inceltir ve çok lu greftlrr bğyğk oranda zayıflat dht hassas oluğu için zayıf saç telleri transfer ediir ve o bölgede genel bir dht olduğu içinde gelişim zor olur istenilen sonuç elde edilmez ve sonra ekim başarısız seyrek olundu der
Bir çok forumdaki konuda bu sekilde. Bir çok ekimin başarısız olması da aslında merkezden ziyade kişinin saç ekimine uygun olmaması.

Siz de saç ekimine çok uygun bir aday değilsiniz dökülme tipiniz açık alan ve donör kalitesi olarak adaylık durumunuz diğer insanlara göre düşük kısaca
İyi sonuç almanız onlara göre zor. Bu durumu riski göz önüne alın
Finasterid kullanım doktora danışıp uzun süre sonra ekim düşünün. Ya da ekimle birlikte bu günden başlayın.

Ön çizginiz belli zaten bu çizgiyi bozmadan bir ekim düşünün yaptıracaksanız
Ve çizdiğim alana kadar ekim düşünün tepeye girilmesin sakın. Onu 1 sene sonrali ekim sonucu belirler ya da aynı alana ikinci sıklaştırma yapılır gene tepeye girmeden.

Serkan aygın iyi bir tercih ama dediğim gibi durumunuzun farkında olarak yaptırın saç ekimini.

Hintell hocam yorumunuz icin tesekkur ederim. Cidden sayenizde pek cok insan bilgileniyor bu forumdan. Ben de sizin gibi oncelik olarak on tarafi doldurmayi dusunuyorum olabildigi kadariyla. Çünkü donör bölgesi dediğiniz gibi güçlü değil. Sonunda çim adam gibi olmakta var o yüzden dediğiniz en mantıklısı gerçekten. Sizin ve diger arkadaslarin yorumlarindan anladigim kadariyla once saclari tedavi ile canlandirmak daha mantikli gibi duruyor. Gunde 1 fin ve 10 fis minoxidil ile baslamam ne kadar mantikli peki ? Doktor tavsiyesi alarak tabi. Bu surece ne kadar devam etmeliyim tahmini olarak. Bu konuda beni yonlendirebilirseniz sevinirim. Diger konulari da takip etmeye devam ediyorum ayrica. Degerli bilgileri icin tum arkadaslara tesekkur ediyorum ayrica
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2022, 14:22:06 Gönderen: Hintell »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 20 Mayıs 2022, 14:24:57 »
Minoxil kullanırsan bu saça pufffff…
Hayatının hatası olur.

Finasterid+biotin   “ “
Finasterid+xpecia alpecin black şampuan günlğk kullanım. . Hafta 1 kerorol şampuan 6/7 dakika bekleterek

Tabi doktoruna danış araştır kullan.
Global Moderator

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 20 Mayıs 2022, 14:53:11 »
Slayer91 daha onceden tedavi uyguladim. Baya etkisi oldu hatta. Yaptigim tedavi dermaroller ve bi arkadasimin onerdigi mavi suydu eczanede satilmayan kendi tanidiginin yaptigi bir seydi ve saclarimi inanilmaz derecede arttirdi. Icinde buyuk ihtimal minoxil vardi. Ancak simdiki cekincem acaba tekrar cikar mi cikmaz mi dusuncesi. Tekrar yogun bir tedaviye baslarsam tekrar cikar mi yoksa o treni kacirdim mi ? Bir de nasil bir surec izleyebilirim acaba . Fin baslayip sonra minoxil mi yoksa beraber mi ? Bu fotolarda kullandigim surecten sonraki fotolar. Ancak tekrar baslagim zaman ayni etkiyi yaratmadi. Ben de is isten gecti diye korkuyorum acikcasi
Ah be canım kardeşim şöyle müthiş sonuçlar aldığınız tedavileri niye bırakırsınız onu bir türlü anlamıyorum..medikal tedavi kişisine göre değişir yani kimisinde daha hafif tedavilerle sonuç alınır,kimisi daha ağır,kimisi en ağırından bile alamaz..sadece finasteridle sonuç aldım diyenler var,daha çoğu ama big 3 denilen yani hem minox,hem finasla bide konazol şampuanla sonuç alır..bazıları minoxil yüzünden sürekli döngüye girer bıkar tedaviden..benim gibi tanrının lanetlediği adamlarda hem günde 1 dutasterid,hem minoxidil,hem biotin ve değişik soğan,sarımsak,nar pekmezi,antioksidan,protein ve demir deposu gıdalar alır ama en ufak gelişme bile olmaz..çok değişik senaryolar var yani hepsini gördü gözler..saç kalınlaştırma anlamında dht blokerlar daha ön plana çıksa da ben saç çıkarmanın minox olmadan olmayacağı kanaatindeyim,şahsen ben haytımda hiç saç çıkaramadım önceki kısa-orta vadeli tedavilerimde,ama hintell hocam niye öyle dedi minox hakkında bilmiyorum bi araştırmak lazım,medikal tedavi hikayeleri kısmına da bakmak lazım
  • Yaşınız 31

AUrungu

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 24 Mayıs 2022, 10:00:45 »
Ah be canım kardeşim şöyle müthiş sonuçlar aldığınız tedavileri niye bırakırsınız onu bir türlü anlamıyorum..medikal tedavi kişisine göre değişir yani kimisinde daha hafif tedavilerle sonuç alınır,kimisi daha ağır,kimisi en ağırından bile alamaz..sadece finasteridle sonuç aldım diyenler var,daha çoğu ama big 3 denilen yani hem minox,hem finasla bide konazol şampuanla sonuç alır..bazıları minoxil yüzünden sürekli döngüye girer bıkar tedaviden..benim gibi tanrının lanetlediği adamlarda hem günde 1 dutasterid,hem minoxidil,hem biotin ve değişik soğan,sarımsak,nar pekmezi,antioksidan,protein ve demir deposu gıdalar alır ama en ufak gelişme bile olmaz..çok değişik senaryolar var yani hepsini gördü gözler..saç kalınlaştırma anlamında dht blokerlar daha ön plana çıksa da ben saç çıkarmanın minox olmadan olmayacağı kanaatindeyim,şahsen ben haytımda hiç saç çıkaramadım önceki kısa-orta vadeli tedavilerimde,ama hintell hocam niye öyle dedi minox hakkında bilmiyorum bi araştırmak lazım,medikal tedavi hikayeleri kısmına da bakmak lazım

Minoksidil er ya da geç bırakılıyor. Her gün sabah ve akşam uğraşmak sürdürülebilir bir uygulama değil. Hayat her zaman aynı rutinde de yaşanmıyor zaten. Konu sahibi arkadaş kullansa dahi bir gün minoksilidi bırakacak ve saçları yine dökülecek. Yan etki görülmediği taktirde finasteride kullanımı daha uygulanabilir bir tedavi şekli bana göre. Ara vermek, aksatmak bile çok büyük etkiler yaratmıyor. Burada da kilit nokta yan etki görmemek işte.

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 24 Mayıs 2022, 17:30:45 »

Minoksidil er ya da geç bırakılıyor. Her gün sabah ve akşam uğraşmak sürdürülebilir bir uygulama değil. Hayat her zaman aynı rutinde de yaşanmıyor zaten. Konu sahibi arkadaş kullansa dahi bir gün minoksilidi bırakacak ve saçları yine dökülecek. Yan etki görülmediği taktirde finasteride kullanımı daha uygulanabilir bir tedavi şekli bana göre. Ara vermek, aksatmak bile çok büyük etkiler yaratmıyor. Burada da kilit nokta yan etki görmemek işte.
Hocam proscar tek başına saç çıkarsa veya saçları kapatacak seviyede kalınlaştırsa ne ala,var mı öyle bi dünya? Ve keşke olsa 😃proscar dht yi yüzde 40 baskılar saç çıkarma sağlamaz  (ki bence dökülmeyi bile durdurmaz belki yüzde40 azaltır hele frontal bölgede) bu arkadaş önce finas(belki dutas) kullanacak ta sonra minox,dermapen kullanacakta,biotin vb vitamin takviyeleri alacak ta belki saç çıkacak işte bu iş proscar atmak kadar kolay olsa burda bu kadar adamın ne işi var? Ki diğer tedavi forumuna bakarsan bunlarda bile sonuç alamayıp kafayı kırıp işi oral androcura,spiro ya götüren var.
Minox kullanımı içinse evet zor kabul ama günde 1 kez 8 fıs/10 fıs kullanıp sonuç alanlar var o denenebilir..ayrıca zaten resmi kullanımı bile ilk 6 ay günde 2,sonra günde 1 diye biliyorum,hatta daha sonra 2 günde 1 di yanılmıyosam.
  • Yaşınız 31

Facebook Twitter Instagram