Gönderen Konu: medikal Tedaviye Başlarken  (Okunma sayısı 699 defa)

thorunçekici

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
medikal Tedaviye Başlarken
« : 25 Mayıs 2022, 12:41:22 »
Selamlar arkadaşlar. Eski açtığım konuda saç ektirmeyi düşündüğümü söylemiştim. Gelen yorumlar ve doktor görüşmeleri sonrasında medikal tedaviye başlama kararı aldım.

Alopexy t
Finasteride
Xpecia
Biotin
Yıkama için de bıttım sabunu

Şeklinde bir tedavi kafamda var. Önerilerinizi bekliyorum.

Fotoğrafımı da ekliyorum aşağıya. Teşekkürler şimdiden...

Yardımsever

• Sr. Member
Ynt: medikal Tedaviye Başlarken
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2022, 18:34:02 »
Selamlar arkadaşlar. Eski açtığım konuda saç ektirmeyi düşündüğümü söylemiştim. Gelen yorumlar ve doktor görüşmeleri sonrasında medikal tedaviye başlama kararı aldım.

Alopexy t
Finasteride
Xpecia
Biotin
Yıkama için de bıttım sabunu

Şeklinde bir tedavi kafamda var. Önerilerinizi bekliyorum.

Fotoğrafımı da ekliyorum aşağıya. Teşekkürler şimdiden...
Biotin ve xpecia gereksiz
Finasterid kullanırken xpecia ya gerek yok
Biotin de vücudunda eksikliği yoksa gerek yok fazlası su ile atılır
Omega3 ve magnezyum sitratı dönüşümlü olarak tedavine ekleyebilirsin ve bol su tüketmelisin
Bıttım sabunun da pek bi olayı yok evde hangi şampuan varsa onu kullan ekstra para harcama ona
bence uzun vade de sabırlı istikrarlı olursan çok güzel sonuç alabileceğini düşünüyorum bir de minoxidile bulaşmak tefeciye bulaşmaya benzer haberin olsun

thorunçekici

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2022, 23:22:25 »
Sağolun hocam. Önerilerinizi dikkate alıcam. Bıttım sabununu zaten normalde kullanıyorum. Minoxil ile olan bir maceram vardı eskiden. Bırakınca dökülmenin önünü alamamıştım ve sonrasında protez kullanmıştım. Keşke bırakmasaydım diyorum ama neyse. Protezde oldukça zahmetli olduğundan  yine pişman olacağımı bilerek minoxile başlıcam. Başka türlü bi çıkış bulamadım maalesef :(

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2022, 13:56:57 »
Sağolun hocam. Önerilerinizi dikkate alıcam. Bıttım sabununu zaten normalde kullanıyorum. Minoxil ile olan bir maceram vardı eskiden. Bırakınca dökülmenin önünü alamamıştım ve sonrasında protez kullanmıştım. Keşke bırakmasaydım diyorum ama neyse. Protezde oldukça zahmetli olduğundan  yine pişman olacağımı bilerek minoxile başlıcam. Başka türlü bi çıkış bulamadım maalesef :(
Saçı sürekli kısa kullanarak 3 güne 1 dermaroller de ekleyebilirsin tedavine

Facebook Twitter Instagram