Gönderen Konu: Minoksidil hakkında  (Okunma sayısı 549 defa)

taxidriver

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Minoksidil hakkında
« : 30 Haziran 2022, 18:31:58 »
Herkese merhaba, 17 yaşında saç dökülmesiyle baş etmeye çalışan birisiyim. Saçlarımın gittikçe döküldüğünü ve bu konuda bir önlem almam gerektiğini düşünerek bu yaşta kullanabileceğim belki de tek tedavi olan Minoksidil ilacını kullanmaya karar verdim.

Öncelikle ilaç hakkında birkaç sorum var.

1- Okuduğum kadarıyla sabah ve akşam 2 fıs kullanılması öneriliyormuş ancak saçı yapış yapış yapıyormuş. Eğer sabahları Minoksidili kullanıp, 15-20 dakika kadar bekleyip sonra saçımı yıkasam problem olur mu?
2- Belirli aralıklarda saçta dökülme yapabiliyormuş, bu dökülmenin şiddeti nasıl oluyor, saçlarda aşırı fark yaratıyor mu?
3- Bir süre sonra etkisinin azaldığı veya etkisini tamamen kaybettiği söyleniyor, bu doğru mu veya doğruysa bu bahsedilen süre ne kadar?
4- İlk başta şakaklarımda kullanıp iyi bir sonuç elde edersem saçımın asıl şikayetçi olduğum ön kısmına kullanmayı düşünüyorum, bu yaptığım doğru olur mu?

Merak ettiklerim bu kadardı, yardımcı olursanız sevinirim. Madde madde cevaplarsanız çok güzel olur.

Saçımın durumunu merak edenler için;
https://www.hizliresim.com/8kvciys
https://www.hizliresim.com/20y5b39
https://www.hizliresim.com/bzysik5

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Minoksidil hakkında
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2022, 19:32:20 »
1) Dostum en az 2 saat saç derisinde beklemeli Minoxidil. 20 dakika maalesef olmaz.

2) Döngünün olduğu söyleniyor fakat ben yaşamadım daha önce.  Bilen yazsa daha iyi olur.

3) Evet bende etkisi tamamen kaybolmuştu. Nedeni ne bilmiyorum. Alerji yapıyordu belki de ondandır.

4) Şuan yapılabilecek tek şey bu olduğu için doktor ne derse onu uygulamanı öneririm
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

taxidriver

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2022, 20:50:20 »
1) Dostum en az 2 saat saç derisinde beklemeli Minoxidil. 20 dakika maalesef olmaz.

2) Döngünün olduğu söyleniyor fakat ben yaşamadım daha önce.  Bilen yazsa daha iyi olur.

3) Evet bende etkisi tamamen kaybolmuştu. Nedeni ne bilmiyorum. Alerji yapıyordu belki de ondandır.

4) Şuan yapılabilecek tek şey bu olduğu için doktor ne derse onu uygulamanı öneririm

Teşekkür ederim hocam cevabın için, bu saça bu yaşta minoksidilden başka bir şey yapılmaz sanırım. Şimdiye kadar ben de pek minox kullanma taraftarı değildim ama güneşli havalarda bildiğin saç derim gözüküyor, bu yüzden çok moralim bozuluyor maalesef. Keşke en azından tepeden açılsa da bu yaşımda ön taraf sağlam olsa diyorum kendi kendime.
  • Yaşınız 17

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2022, 20:54:29 »
Teşekkür ederim hocam cevabın için, bu saça bu yaşta minoksidilden başka bir şey yapılmaz sanırım. Şimdiye kadar ben de pek minox kullanma taraftarı değildim ama güneşli havalarda bildiğin saç derim gözüküyor, bu yüzden çok moralim bozuluyor maalesef. Keşke en azından tepeden açılsa da bu yaşımda ön taraf sağlam olsa diyorum kendi kendime.
Ne demek kardeşim.
Zor bir imtihan sabır istiyor bolca.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 01 Temmuz 2022, 01:35:51 »

emin ol tepeden dokulme daha kotu duruyor

disarida falan goruyorum oldugundan daha yasli gosteriyor insani
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

taxidriver

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2022, 18:45:25 »
Ne demek kardeşim.
Zor bir imtihan sabır istiyor bolca.
Merhaba hocam, kusura bakmayın rahatsız ediyorum. Bana minoksidil en az 2 saat beklemeli saç derisinde demiştiniz. İlacın kullanım talimatlarını okuduğumda şöyle bir şey geçiyor;
" Saç spreyi, jöle, şampuan veya diğer benzer kimyasal içerikli saç ürünleri MİNOXİL uygulamasından en az 30 dakika sonra kullanılmalıdır."

Şu an 4-5 saat bile bekletebilirim ama okul zamanı olmaz sanırım. Minox gerçekten saçı çok kötü gösteriyor. Sizce 45 dakika sonra falan saçımı yıkasam problem olur mu?
  • Yaşınız 17

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 26 Temmuz 2022, 19:05:52 »
Merhaba hocam, kusura bakmayın rahatsız ediyorum. Bana minoksidil en az 2 saat beklemeli saç derisinde demiştiniz. İlacın kullanım talimatlarını okuduğumda şöyle bir şey geçiyor;
" Saç spreyi, jöle, şampuan veya diğer benzer kimyasal içerikli saç ürünleri MİNOXİL uygulamasından en az 30 dakika sonra kullanılmalıdır."

Şu an 4-5 saat bile bekletebilirim ama okul zamanı olmaz sanırım. Minox gerçekten saçı çok kötü gösteriyor. Sizce 45 dakika sonra falan saçımı yıkasam problem olur mu?
Maalesef bilmiyorum dostum. Etkisini azaltır mı bilemiyorum m

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 26 Temmuz 2022, 19:53:34 »
Sıkıntı olmaz yarım saat sonra yıkayın zaten kuruyor saçta ilk 2 3 dk içinde emilimi oluyor sonrasında kafan da toz gibi bekletmenin manası yok ben şu an ara verdim minoxile 6 ay kullandım 4 ayda verteks kapanmıştı tekrar açıldı  1 aya da yaklaşık kullanmıyorum şu an gerileme yok gibi şok yaşamıyorum biraz daha bekleyin bakım etkisi zaten geçmişti

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 27 Temmuz 2022, 06:18:32 »
Minoksidil kafa derisinde en az 4 saat kalmalı

Akşam uyumadan önce uygulanıp sabah yıkanabilir.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

taxidriver

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 29 Temmuz 2022, 20:20:22 »
Hocalarım Minox'u düzenli olarak kullanım talimatlarına uyarak kullanıyorum fakat kafama bir şey takıldı. Herhangi bir yan etki yaşamadım ancak, minox'u saç derime sıktıktan sonra kokusundan mıdır nedir anlamıyorum, 1 saat kadar gıcık gibi bir şey oluyor, sürekli öksüresim geliyor. Böyle bir durum yaşayan var mı, normal midir?
  • Yaşınız 17

Facebook Twitter Instagram