Gönderen Konu: PRP ve mezoterapi gibi uygulamaların ekim başarısına etkisi nedir?  (Okunma sayısı 554 defa)

ComingSoon

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu tür uygulama ve takviyelerin ekim başarısına fazla etki etmediğini söyleyenlerin aksine, ekim sonrası kullanılan takviyeler dahil bu tür güçlendirici uygulamaların ekim başarısını azımsanamayacak kadar etkili olduğunu düşünüyorum. Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler?

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu tür uygulama ve takviyelerin ekim başarısına fazla etki etmediğini söyleyenlerin aksine, ekim sonrası kullanılan takviyeler dahil bu tür güçlendirici uygulamaların ekim başarısını azımsanamayacak kadar etkili olduğunu düşünüyorum. Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler?

Tamamiyle kişinin bünyesiyle alakalı
Dökülme tipiyle alakalı. Örneğin, herhangi bir sebeple beslenemwyen saç fulekulleri  o plazmalarla beslenirse, acaip verimli olur. Ama saç beslenmesinde bir kişinin derdi yoksa, genetiği oldukça sebep olmuş ise, ne kadar beslense de fazla fayda vermez.

emekli kel

• Hero Member
 önce bunları yapan yer ve içine koydukları çok onemli.ekim zaten doğru ekildiyse çıkar yanlış ekildiyse damar zedelendiyse mezo prp fayda etmez.genelde memnniyet pek olmaz bunlardan ama genel saçı seyrek olanlarda daha fazla memnuniyet oluşur.ince saçları kalınlaştırır gür gosterir
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

baldLion

• Hero Member
Prp ekim esnasında yada ilk bir hafta yapılırsa yara iyileşmesine faydalı ama sonrasında yapılanların bir faydası olmadığını düşünüyorum ,hem prp mantığına bakarak hemde yaptıranların konularını takip ederek edindiğim izlenimler benim bu yönde oldu.

ComingSoon

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Tamamiyle kişinin bünyesiyle alakalı
Dökülme tipiyle alakalı. Örneğin, herhangi bir sebeple beslenemwyen saç fulekulleri  o plazmalarla beslenirse, acaip verimli olur. Ama saç beslenmesinde bir kişinin derdi yoksa, genetiği oldukça sebep olmuş ise, ne kadar beslense de fazla fayda vermez.

Genetik dökülmelerde prp, mezoterapi gibi uygulamaların geçici sonuç verdiği ortada. Fakat sonuçta saç dökülmesi yaşanmış bölgeye ekim yapıldığında o kökler dhtye duyarlı olmuyorlar, olsalar da az oluyorlar. O bölgeye ekilen saçlara vitamin, mineral takviyesi yapılması saçların form kazanmasında önemli rol oynuyor, benim gözlemim ve düşüncem bu yönde tabi ki. Sonuçta saç ekimi sonrası, ekilen saçların beslenmesini sağlamak ekim sonucunu hayli fazla etkiliyor

Facebook Twitter Instagram