Gönderen Konu: internetten 20 bin lira dolandırıldık  (Okunma sayısı 1089 defa)

karanlik

• Full Member
internetten 20 bin lira dolandırıldık
« : 24 Temmuz 2022, 10:19:38 »
apt*l kardeşim evden iş yapacağım ayağına instagram üzerinden saçma sapan bir sayfa ile iletişime geçmiş bunlar da kardeşimden yalan dolan ayağına para isteyip durmuşlar.işleme devam etmezseniz davalık olursunuz vs diyince de korkmuş ve 5-6 yıldır biriktirdiği taksit taksit toplam 20 bin lirasını karşı tarafa aktarmış
elim ayağım boşaldı.nasıl böyle bir gerizekalılık yaptı anlamadım
direkt ifade vermek için karakola gittik işlemin gerçekliştiğine dair imzalı dekont istedikleri için iş pazartesiye kaldı

adamların numarası ve (yalan mı bilmiyorum) ama bir tanesinin de yüzünün göründüğü whatsapp profili vs duruyor.henüz engellememişler.üstelik utanmadan 4 bin lira daha atın bir dakika içerisinde 24 bin lira olarak geri iade edelim diyip duruyorlar

bu kadar rahatça insanları nasıl dolandırabiliyorlar?
bunun bir denetlemesi yok mu?
bu telefonda konuştuğumuz adamın ip adresinden yeri tespit edilip.sorguya çekilemez mi?
İban bilgilerinde isim soyisim falan yazıyor.buradan bir şey çıkmaz mı?

kalan süreçte nasıl bir yol izlenmeli?

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: internetten 20 bin lira dolandırıldık
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2022, 10:55:23 »
apt*l kardeşim evden iş yapacağım ayağına instagram üzerinden saçma sapan bir sayfa ile iletişime geçmiş bunlar da kardeşimden yalan dolan ayağına para isteyip durmuşlar.işleme devam etmezseniz davalık olursunuz vs diyince de korkmuş ve 5-6 yıldır biriktirdiği taksit taksit toplam 20 bin lirasını karşı tarafa aktarmış
direkt ifade vermek için karakola gittik işlemin gerçekliştiğine dair imzalı dekont istedikleri için iş pazartesiye kaldı

adamların numarası ve (yalan mı bilmiyorum) ama bir tanesinin de yüzünün göründüğü whatsapp profili vs duruyor.henüz engellememişler.üstelik utanmadan 4 bin lira daha atın bir dakika içerisinde 24 bin lira olarak geri iade edelim diyip duruyorlar

bu telefonda konuştuğumuz adamın ip adresinden yeri tespit edilip.sorguya çekilemez mi?

Sonuç alamaZsınız. Geçmiş olsun 20 bine bu şekilde bir iş yapılmayacağı hakkında tecrübe edinmiş olmuş kardeşiniz. Pahalı bşr tecrübe ama olsun tecrübenin pahalısı daha eğiticidir.
Ödeme yaparken açıklama kısmına ne yazmış? Bu önemli.. alacak davasına konu olacak bir açıklama yazmış ise alacak davası azarsınız hesap sahibine.

Hangi sayfa imiş paylaşırmısın kontrol edeyim kimmiş bunlar

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2022, 11:39:39 »

Bu işi yapan kişiler, her ihtimali düşünerek yaparlar. Sıfır riskle çıkma yolunu, başlamadan bitirmişlerdir.  Gerçek faillere erişim yoktur. O verilen hesap,  ya ellerine geçen başka bir garibanın hesabıdır; ve ya ölmüş kimselerin hesabı. O profildeki kişilerin isimleri, nickeri, lakapları ve soyadları onlara ait değildir. O kişiler bu işin erbabıdır. 20 bin onlar için bir günlük çerezdir. İp adresi küçücük bir programla bertaraf edilir. Yani sonuca bağlamaz.

Kılıflarını takınıp, profesyonelce bu işe girmişlerdir.

Yanıldığımı ispat etmek isterseniz. O elinizdeki kanitlari bir dosya haline getirip, emniyete götürün. Sonra senelerce sonucu bekleyin. Her merak edip acaba bir gelişme var mı diye gidin emniyete.

Oradaki kimse insan gibi ilgilenmemistir bile. Onlarda bu işin farkında. Belki halledilir deyip sizi sabre davet ederler. Ama siz ayrılınca "VAYBE, NE ENAYİLER VAR BU DÜNYADA"insan babasına bile güvenmez bu devirde. Bu adamlar ise hiç tanımadıklarına 20 bin TL  keklemişler. Geçmiş olsun saf adamlarmış ve üzüldük derler.

En yakın polis arkadaş ve orada bulunan samimi olduğum kişilerden aldığım bilgilerdir

karanlik

• Full Member
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2022, 12:16:15 »
Sonuç alamaZsınız. Geçmiş olsun 20 bine bu şekilde bir iş yapılmayacağı hakkında tecrübe edinmiş olmuş kardeşiniz. Pahalı bşr tecrübe ama olsun tecrübenin pahalısı daha eğiticidir.
Ödeme yaparken açıklama kısmına ne yazmış? Bu önemli.. alacak davasına konu olacak bir açıklama yazmış ise alacak davası azarsınız hesap sahibine.

Hangi sayfa imiş paylaşırmısın kontrol edeyim kimmiş bunlar

« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2022, 17:03:32 Gönderen: karanlik »

karanlik

• Full Member
« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2022, 12:21:11 »
Bu işi yapan kişiler, her ihtimali düşünerek yaparlar. Sıfır riskle çıkma yolunu, başlamadan bitirmişlerdir.  Gerçek faillere erişim yoktur. O verilen hesap,  ya ellerine geçen başka bir garibanın hesabıdır; ve ya ölmüş kimselerin hesabı. O profildeki kişilerin isimleri, nickeri, lakapları ve soyadları onlara ait değildir. O kişiler bu işin erbabıdır. 20 bin onlar için bir günlük çerezdir. İp adresi küçücük bir programla bertaraf edilir. Yani sonuca bağlamaz.

Kılıflarını takınıp, profesyonelce bu işe girmişlerdir.

Yanıldığımı ispat etmek isterseniz. O elinizdeki kanitlari bir dosya haline getirip, emniyete götürün. Sonra senelerce sonucu bekleyin. Her merak edip acaba bir gelişme var mı diye gidin emniyete.

Oradaki kimse insan gibi ilgilenmemistir bile. Onlarda bu işin farkında. Belki halledilir deyip sizi sabre davet ederler. Ama siz ayrılınca "VAYBE, NE ENAYİLER VAR BU DÜNYADA"insan babasına bile güvenmez bu devirde. Bu adamlar ise hiç tanımadıklarına 20 bin TL  keklemişler. Geçmiş olsun saf adamlarmış ve üzüldük derler.

En yakın polis arkadaş ve orada bulunan samimi olduğum kişilerden aldığım bilgilerdir

abi dediklerinde haklısın fakat bu dolandırıcıların kendilerini bu kadar sağlama aldıklarını düşünmüyorum.amatör oldukları konuşmalarından çok belli

giden paraya üzülmüyorum fakat kardeşimin bu miktarı biriktirmesi için uzun yıllarını vermesi ve ardından beş dakikada birilerine kaptırması çok zoruma gitti.

ne olursa olsun peşlerini bırakmayacağım.para geri gelmese de en azından başkaları mağdur olmasın

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2022, 12:47:44 »
Bu işler, işkur resmi sayfası üzerinden yapılır. Başka hiç kimsenin ve kimselerin elinde değil. Resmi olarak devlet, başvuranların durumuna göre kabul eder başvuruları.

Özellikle bu kişiler Facebook ve istagramı çok kullanirlar. İlk baslarda hesap numarası isterler ama hesabın kesinlikle iletişimde olan kişinin hesabı olması gerektiğinin altını çizerler. Daha sonra diğer adımlara geçer bu zalimler güruhu.

Paylaştığın hesaba baktım.
Bir kaç üstte olan paylaşımlarda sözde müşteri yorumlari var. Bir kaç kişi sadece yorum yapmış.
Yapan kişin biri bir diğer paylaşımda da aynı yorumunu kopyalayıp yapıştırmış. Bu boynumun burcudur diye eklemiş. Hamdi pnr kişisi. Zaten böyle kişiler, Allah'ı dini imanı katarak, gönlü güzel saf ve temiz insanları kandirirlar.
Zaman öyle bir kötü hal almış ki her daim dikkatli olmak gerekir. Ben geçmiş olsun diyorum. İnşallah paranizi bir şekilde alırsınız ne diyim.

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2022, 14:50:14 »
ekran görüntülerini alın savcılığa suç duyurusunda bulunun..
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

karanlik

• Full Member
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2022, 15:29:12 »
Bu işler, işkur resmi sayfası üzerinden yapılır. Başka hiç kimsenin ve kimselerin elinde değil. Resmi olarak devlet, başvuranların durumuna göre kabul eder başvuruları.

Özellikle bu kişiler Facebook ve istagramı çok kullanirlar. İlk baslarda hesap numarası isterler ama hesabın kesinlikle iletişimde olan kişinin hesabı olması gerektiğinin altını çizerler. Daha sonra diğer adımlara geçer bu zalimler güruhu.

Paylaştığın hesaba baktım.
Bir kaç üstte olan paylaşımlarda sözde müşteri yorumlari var. Bir kaç kişi sadece yorum yapmış.
Yapan kişin biri bir diğer paylaşımda da aynı yorumunu kopyalayıp yapıştırmış. Bu boynumun burcudur diye eklemiş. Hamdi pnr kişisi. Zaten böyle kişiler, Allah'ı dini imanı katarak, gönlü güzel saf ve temiz insanları kandirirlar.
Zaman öyle bir kötü hal almış ki her daim dikkatli olmak gerekir. Ben geçmiş olsun diyorum. İnşallah paranizi bir şekilde alırsınız ne diyim.

evet benim kardeşim de dindar ve çok saf birisidir.ne yazık ki böyle insanları kandırmak çok kolay oluyor.
iyi niyetli olmanın bu evrende bir karşılığı yok.
teşekkür ederiz

karanlik

• Full Member
« Yanıtla #8 : 24 Temmuz 2022, 15:30:28 »
ekran görüntülerini alın savcılığa suç duyurusunda bulunun..

karakola ifade vermeden direkt adliyeye gidip savcılığa başvurulabiliyor mu?

araya polisler girerse işlerin daha da uzayacağını düşünüyorum

Hair'lı Olsun

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 24 Temmuz 2022, 15:50:57 »
uzamaz hocam sadece şikayet dilekçesi vereceksin. Polisten savcıdan niye korkuyoruz bu kadar, üstelik mağdur olan tarafta olmamıza rağmen....

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  

karanlik

• Full Member
« Yanıtla #10 : 24 Temmuz 2022, 16:13:51 »
uzamaz hocam sadece şikayet dilekçesi vereceksin. Polisten savcıdan niye korkuyoruz bu kadar, üstelik mağdur olan tarafta olmamıza rağmen....

korkmaktan degil hocam ne alaka

polise gidince sikayet dilekcesini savciya gonderiyor.arada da zaman kaybi oluyor.ben de direkt savciliga gitsem bu zaman kaybi ortadan kalkar diyorun

karanlik

• Full Member
« Yanıtla #11 : 25 Temmuz 2022, 00:28:11 »
benim anlamadığım mesele bu adamlar bizim polise falan gideceğimizi düşünemiyor mu?
çünkü hala engellemiyorlar.4 bin lira daha atın dekontta şu miktar kadar ödeme gözükmesi gerekiyor.bunun altında olursa iade gerçekleşemiyor gibisinden konuşup duruyorlar

Hair'lı Olsun

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 25 Temmuz 2022, 00:38:24 »
benim anlamadığım mesele bu adamlar bizim polise falan gideceğimizi düşünemiyor mu?
çünkü hala engellemiyorlar.4 bin lira daha atın dekontta şu miktar kadar ödeme gözükmesi gerekiyor.bunun altında olursa iade gerçekleşemiyor gibisinden konuşup duruyorlar

çok defa şikayetçi olmuyorlar. Etrafımda örnekleri de oldu. Önce savcılığa gidebilirsiniz aslında, Savcı karakola da yönlendirebilir. Dilekçe ekran görüntüleri, kullanıcı ismi linkler dilekçeye ek yapmanız sağlıklı olur.

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 28 Temmuz 2022, 22:25:18 »
Bunlar Türkiye'de ise tespit edilebilir sonuçta o telefonun kullanıcısı ip adresi hts kayıtları istenecek dolandırıcılık olduğu için savcılık derhal soruşturma baslatip arama kararı çıkartmalı işin peşini bırakmayın deliller yeterli wp kayıtları dekontlar var

Ankaralı

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 29 Temmuz 2022, 07:37:55 »
Selam herkese..
Abi çok büyük geçmiş olsun. Sizin gibi bu tür olayların şikayet sitelerinde görüyoruz.
Herkes bir siteye bir şeyden dolayı giriyor.. Mesela ben gezinirken jigolo sitesine üye olan kişilerin aynı sizin başınıza gelen talihsiz olay gibi yaşadıklarını okudum...
Ama adamlarda bayaga korkmuş... Bu tür siteler. Üyelik diye para ister atarsın yine ister isterse ister kopara bildigi kadar..derler ki üyelik sözleşmesini okumadın mı. Vazgeçersem tazminat verecem vs vs diye madde var derler.  Adınız terör örgütüne karıştı derler veya mevzu anlattığım gibiyse ahlak davası açılacak derler.. Sürekli tehdit ederler...
Bunları ki dolandırıcılık mu evet. Ama profesyonel şikayette etsen iş zor.
Ha paranızı geri alamazsınız. O zor bir durum..
24 bin iyi para.. Ama bu şekilde yırttıgınıza dua edin. Daha  para felan göndermeyin. Allah herkesin yar yardımcısı oldun amin

Facebook Twitter Instagram