Gönderen Konu: Saç analizi hk.  (Okunma sayısı 459 defa)

Sadık Yaman

• Yeni üye
  • *
Saç analizi hk.
« : 27 Temmuz 2022, 11:49:53 »
Herkese merhabalar saygılar, 29 yaşındayım, sigara kullanıyorum, herhangi bir ilaç tedavisi kullanmıyorum, alnım doğuştan açık ve ırsi bir dökülmem mevcut her sene biraz daha dökülmekte özellikle vertex bölgesi(3 sene önce dökülmeye başladı ve son 1 senedir toppikle kurtarıyorum dahada açılıyor) ön tarafım dökülme hızı ise daha yavaş.

Sormak istediğim bir kaç soru var cevaplayabilirseniz beni çok mutlu edersiniz ;

1-) özellikle vertex'i finesterid ile kurtarabilir miyim? Ki kurtaramasam bile saç ekimine uygun mu dökülme açıklığı

2-) saçım ince telli ve kumral renkli dolayısıyla elimden sonra doğal ve sık durmasına çok önem veriyor iken benim saçımdaki kişilerin ekimi başarılı oluyor mu

3-) 3 sene önce Şahin çelik ile görüşmem olmuştu bir çizgi çizdi ama alnımda ki kaslardan ötürü en fazla 1800 2000 greft ekebilirim demişti çizgi çok geridendi eğer böyle bir Ekim yapar isem farkeder mi en azından ön kısım için kellik giderilmiş olur mu

Şimdiden çok çok teşekkür ediyorum.

Sadık Yaman

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç analizi hk.
« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2022, 11:50:47 »
Şahin hocanın 3 sene önce çizdiği çizgi

Sadık Yaman

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2022, 12:37:24 »
Donör bölgeside mi gidici anlayamadım ki  :(

Vol29

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2022, 20:11:20 »
Benimkide boyle donorde gidici ayni dokulme :(

Sadık Yaman

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2022, 21:36:22 »
Benimkide boyle donorde gidici ayni dokulme :(

Donörde gitmeden bir an önce yaptırmak mı gerek acaba

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 27 Temmuz 2022, 22:25:51 »
Geçmiş olsun kardeşim öncelikle,
1)Finasterid ile vertexi kurtarır mısın bilinmez,etki herkeste değişir,lakin finas kullanmadan ekime girersen mevcut saçların zarar görebilir ve donörden alınacak zayıf saç oranı fazla olduğu için fire biraz daha çok olur.Tabi finas kullandığın sürece etkili sürekli kullanım ister,etki-yan etki herkeste değişkendir bunu bilmek lazım,ayrıca etki göstermesi 6 ayı bulur,en güzel etki verdiği yer de vertextir.Saç ekimine açıklık olarak uygunsun bence 6 ay finasterid kullan dökülmenin durduğuna emin ol,donör güçlendir ektir sonra.
2)Çok sık olması imkansız ama kapatıcı,yüz güldürücü doğal sonuçlar mümkün seçtiğin yere göre,tabi senin tek ekim biraz zorlama olur,2 ekim daha sağlıklı olur.tek seferde 4000 i ,4500 ü geçmek sıkıntı donör için o da 2 tarafa full yetmesi zor.
3)Ön çizgiyi ne kadar geride tutarsan kafayı kapatma şansın daha fazla olur greftte o kadar tutumlu gidersin.ben mevcut çizgiyi çok öne almadan vertexte donörü daha tasarruflu kullanmak için sakal destekli bi ekim öneririm.
Ama en önemli diyeceğim şey finasla donörü güçlendirmeden ekime girme
  • Yaşınız 31

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2022, 22:27:39 »
Donörde gitmeden bir an önce yaptırmak mı gerek acaba
Bakış açısı yanlış,donör gidecek hesabıyla yola çıkıyorsan,ilaç düşünmüyorsan sürekli hiç ektirme,çünkü donör dökülecekse ekildiği yerde de dökülür daha kötü olur,boşa zahmet olur
  • Yaşınız 31

Sadık Yaman

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 27 Temmuz 2022, 23:14:41 »
Geçmiş olsun kardeşim öncelikle,
1)Finasterid ile vertexi kurtarır mısın bilinmez,etki herkeste değişir,lakin finas kullanmadan ekime girersen mevcut saçların zarar görebilir ve donörden alınacak zayıf saç oranı fazla olduğu için fire biraz daha çok olur.Tabi finas kullandığın sürece etkili sürekli kullanım ister,etki-yan etki herkeste değişkendir bunu bilmek lazım,ayrıca etki göstermesi 6 ayı bulur,en güzel etki verdiği yer de vertextir.Saç ekimine açıklık olarak uygunsun bence 6 ay finasterid kullan dökülmenin durduğuna emin ol,donör güçlendir ektir sonra.
2)Çok sık olması imkansız ama kapatıcı,yüz güldürücü doğal sonuçlar mümkün seçtiğin yere göre,tabi senin tek ekim biraz zorlama olur,2 ekim daha sağlıklı olur.tek seferde 4000 i ,4500 ü geçmek sıkıntı donör için o da 2 tarafa full yetmesi zor.
3)Ön çizgiyi ne kadar geride tutarsan kafayı kapatma şansın daha fazla olur greftte o kadar tutumlu gidersin.ben mevcut çizgiyi çok öne almadan vertexte donörü daha tasarruflu kullanmak için sakal destekli bi ekim öneririm.
Ama en önemli diyeceğim şey finasla donörü güçlendirmeden ekime girme

Hocam öncelikle uzun uzun açıklamışsınız çok çok teşekkür ediyorum emeğinize sağlık.

Burada sormak istediğim ön çizgiyi geride tutmak kafayı kapatma şansı neden daha fazla olsun tam tersi ön tarafa almak daha kapatıcı olmaz mı mesela resimlerde çizilmiş hali var şahin hocanın o çizgi kafi midir?

Birde fines kullandıktan sonra tek seans ile sakal destekli Ekim uygun olur mu 2 seans yorucu olacak gibi ya da fines ile belki vertexte kapanır veya donör daha sağlıklı olup tek ekim için yeterli olabilir mi

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 28 Temmuz 2022, 00:30:50 »
2. Paragraftaki cümlelerin çok düşük kardeşim ne dediğini anlamadım ama anladığım kadarıyla konuyu detaylandırayım;
Ön çizgi 'Üstteki çizgi' dediğin şekilde şahin beyin çizgisi uygundur ve geridedir yeterince..daha öndeki diğer çizgiyi seçsen min 1500-2000 greft daha harcaman gerekecek ki greft ihtiyacın fazla olduğu için gereksiz zorlama olacaktır malum.
Seni anlıyorum saç ekimi basit operasyon değil 2 ekim kabullenmek zor,lakin açıklığın ve donör kalınlığına bakarak tek ekimin aşırı zorlama olacağı açık,finasterid mucize değil o alanı kapatmaz tedavine minoxil eklemedikçe(eklesende garantisi yok) olanı korur bi ihtimal saç kalitesini artırır,olmayan yerden saç fışkırtmaz,etki derecesini kullanmadan bilemezsin.Finas defansif,olanı korumak için yani.
'İlla tek sefer' dersen bi kumar oynarsın,bakarsın tutar..bi merkez 5000+sakal vs bişeyler alır,çizgiyi geride tutar şahin bey gibi,iyi çıkış yakalar,bi kaç ay donörün toparlamasını beklersin,bakarsın sonuç çıkar yani,asla çıkmaz diyemez kimse
Ya da tepe orta halli olsun biraz seyrek kalsın,biraz karartı olsun varsın yeter dersen tek ekim tatmin edici olabilir daha az greftle
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2022, 00:37:18 Gönderen: Slayer91 »
  • Yaşınız 31

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 28 Temmuz 2022, 05:03:19 »
Tepe de ki saç kaybın finasterid ile kurtarılmaz dökülmüş biraz saç var onlar güçlenir o da kapatıcılık için yeterli olmaz  daha iyi bir seviye ye gelir biraz
Bunun dışında saç yapın ince dökülmede devam edebilir
Bir ekim düşünebilirsin
Global Moderator

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 28 Temmuz 2022, 12:46:18 »
Şahin çelik harika bir ekimci. Sana tasarladığı planı uygulattirabilirsin. Evham hapman neyi değiştirebilir ki daha kötü olmaktan başka. Donör kısmın hiçte gidici değil. O senin saç yapin öyle. Gayet güzel bir donör var.
Finasterid yarar sağlayabilir vertexse fakat fazla olacağını düşünmüyorum. Çok kayıp var. Saçların ince olması ekimin doğallığına katkısı vardır. İnşallah istediğin sonucu alırsın

Sadık Yaman

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 01 Ağustos 2022, 22:49:58 »
Öncelikle herkese çok çok teşekkür ediyorum sayenizde tecrübelerinizden yararlanıp daha sağlıklı bir süreç ilerletmiş oluyorum. Bugün 2.5 sene sonra tekrardan Şahin hocaya gittim ve çizgiyi çizdi bu sefer ki çizgi çok hoşuma gitti ve beni tatmin etti, ön tarafa 2.500 civarı vertexle beraber 4200 civarı greft ekebilirim dedi ayrıca vertex bölgesine de Ekim yapabileceğini ama yüzde yüz kapatma olmayacağını dolayısıyla tek ekimde halledebiliceğini söyledi ve bende ekime karar kıldım inşallah Eylülde ekim yapacağım. Tam bu noktada özellikle şu soruyu sormak istiyorum size saçım ince telli ve kumral renkte doğallık açısından sıkıntı yok ama sıklık olarak tatmin eder mi beni ve var olan saçlarımda eksilme olur mu tereddütte kaldım ve sizlere sormak istedim şimdiden çok teşekkür ederim.

Dipnot: faul bölgesine yaşım 35 gibi olsaydı ekebilirdim ancak dökülme devam ederse donörü idareli kullanmak amacı ile bekleteceğim dedi.
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2022, 22:57:17 Gönderen: Sad?k Yaman »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 02 Ağustos 2022, 00:22:54 »
Var olan saçlarınıda güçlendirirsen çıkışlarda iyi olursa tatmin eder
Ama saç çıkışlarının güçlü olması için riski azaltmak adına hem kendi saçlarını hemde donör greflerini eylüle kadar güçlendirecek adımlar atarsan daha iyi olur

Bunun dışında sonuc nasıl olur bunu yaşayıp görürüz ama iyi bir ekimle neden olmasın.
Çizgi güzel evet
Global Moderator

Sadık Yaman

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 02 Ağustos 2022, 00:40:52 »
Var olan saçlarınıda güçlendirirsen çıkışlarda iyi olursa tatmin eder
Ama saç çıkışlarının güçlü olması için riski azaltmak adına hem kendi saçlarını hemde donör greflerini eylüle kadar güçlendirecek adımlar atarsan daha iyi olur

Bunun dışında sonuc nasıl olur bunu yaşayıp görürüz ama iyi bir ekimle neden olmasın.
Çizgi güzel evet

Hintell hocam çok teşekkür ederim yorum için 2.5 sene önce çizilen çizgiye şakaklara biraz daha girse iyi olur demiştiniz ama o zaman ki saçıma girmek istememişti bende ertelemiştim sizin yorumunuz istinaden ancak bugün dahada döküldüğü için giriş yaptı ve o çizgi tatmin etti. Müsadenizle son 2 sorumu sorup bu defteri kapatmak istiyorum :

1) dediğiniz gibi ekimden önce var olan saçlarımı ve donörü güçlendirmek istiyorum xpecia ya da finn e başlayıp Ekim gibi ektirsem 2 2.5 ayda tamam olur mu, etkisini gösterir mi

2) tepeyede gireceğini söyledi tam anlamıyla kapanmayacak ama 1800 2000 greft ekebileveğini iletti dolayısıyla toplam 4200 civarı. Ancak sence bu sağlıklı mı Şahin hocaya bırakıyorum ama senin yorumunu da çok önemsiyorum sizce nasıl ilerlemeliyim vertex bölgesi için

Şimdiden çok teşekkür ediyorum, saygılarımla

Facebook Twitter Instagram