Gönderen Konu: Propecia ve xpeacia kullanmak sok dökulmeyi geciktirir mi ?  (Okunma sayısı 1929 defa)

Hyper

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Propecia ve xpeacia kullanmak sok dökulmeyi geciktirir mi ?
Şok dökulmenin az olmasi iyi mi kotu mu ?

Gunde 1 xpecia ve 1 propecia kullaniyorum sac ekimi yaptirali 24 gun oldu sok dokulme az gibi geliyor bilgi sahibi arkadaslar cevaplarsaniz sevinirim

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Propecia ve xpeacia kullanmak sok dökulmeyi geciktirir mi ?
« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2022, 21:58:28 »
Benim 25.günde çok az az başladı 35'de hızlandı.

Finasterid kullanıyordum.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 30 Temmuz 2022, 22:30:14 »
 biotin etki edebilir diyorlar xpeciada var.çokta onemli değil şok dokulme.proceciaya bedava para verme al proscar böl iç.hapın atası proscar. procecia ticari hali
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 30 Temmuz 2022, 22:38:31 »
Şok dökülme saçları zarar veren bir durum. Saçlar ne kadar az  şok’tan etkilenirse Ekim’in verimi o kadar artıyor. Finasteride şok’un etkisini azaltıyor. Aslında saçları güçlendiriyor, daha dayanıklı saçlar daha az zarar görüyor haliyle. Hatta bazı finasteride kullananlar hiç şok dökülmesi yaşamamış çok iyi sonuç almışlar. Forumda örnekleri var.
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

Hyper

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 30 Temmuz 2022, 23:07:03 »
Şok dökülme saçları zarar veren bir durum. Saçlar ne kadar az  şok’tan etkilenirse Ekim’in verimi o kadar artıyor. Finasteride şok’un etkisini azaltıyor. Aslında saçları güçlendiriyor, daha dayanıklı saçlar daha az zarar görüyor haliyle. Hatta bazı finasteride kullananlar hiç şok dökülmesi yaşamamış çok iyi sonuç almışlar. Forumda örnekleri var.

Cevap icin tesekkurler sok dokulmeyi sac ekiminin bir parcasi olarak biliyordum yani zorunlu birseymis gibi

Hair'lı Olsun

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 30 Temmuz 2022, 23:40:29 »

Cevap icin tesekkurler sok dokulmeyi sac ekiminin bir parcasi olarak biliyordum yani zorunlu birseymis gibi

Kesinlikle Parçası değil,  şok dökülme olmayınca 3 ayda sonuç alınıyor. Vaktiniz varsa asmed YouTube hesabında örneği vardı. İnceleyebilirsiniz .

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  

KelDorado

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 31 Temmuz 2022, 01:28:06 »

kesinlikle böyle düşünüyorum ben de, aslında saç ekiminden 6 ay önce finasteride kullanılmasının sebeplerinden biri de bu zannediyorum, ekilen greftlerin şok dökülmede dökülme olasılığını azaltıyor sanırım

Edgar X

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 31 Temmuz 2022, 02:02:42 »

Yazdığın şeylerin hepsinin yanlış olduğunu düşünüyorum .Şok dökülme ile finasterid kullanımı arasında hiç bir bağ yok .Bir defa şok dökülme işleyiş mekanizmasının dht ile en ufak alakası bile  yok .Fünasterid nasıl bir etki gösterecekki şok dökülmeyi engelleyecek.Tamamen aslı astarı ve tutarlı bir dayanağı olmayan bir iddia.

KelDorado

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 31 Temmuz 2022, 02:13:53 »
Yazdığın şeylerin hepsinin yanlış olduğunu düşünüyorum .Şok dökülme ile finasterid kullanımı arasında hiç bir bağ yok .Bir defa şok dökülme işleyiş mekanizmasının dht ile en ufak alakası bile  yok .Fünasterid nasıl bir etki gösterecekki şok dökülmeyi engelleyecek.Tamamen aslı astarı ve tutarlı bir dayanağı olmayan bir iddia.

hocam finasteride donör bölgesindeki saçları da güçlendiriyor diye sanırım koray hocadan duymuştum yine

Hair'lı Olsun

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 31 Temmuz 2022, 02:22:50 »

Lütfen bilmiyorsanız yorum yapmayın.
https://www.drhakandoganay.com/sac-ekimi-sonrasi-sok-dokulme/#:~:text=Finasterid%20ve%20Minoxidil%20Kullan%C4%B1m%C4%B1%20Sa%C3%A7,ekiminden%20sonra%20d%C3%B6k%C3%BClmeyi%20kesinlikle%20artt%C4%B1racakt%C4%B1r.

linki inceleyebilirsiniz. Ayrıca keşke yorum yapmadan search yapsaydınız.

edit :

ayrıca :  https://www.doctorbircan.com/tr/sac-ekimi-operasyonu-sonrasi-neler-olur/#:~:text=Sa%C3%A7%20ekimi%20operasyonundan%20sonra%20g%C3%B6r%C3%BClen,ila%C3%A7lar%C4%B1n%20kullan%C4%B1m%C4%B1%20ile%20m%C3%BCmk%C3%BCn%20olabilmektedir.

https://www.istanbulhairline.com/tr/sac-ekimi-sonrasi-sac-dokulmesi-nasil-onlenir

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16188178/
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2022, 03:30:57 Gönderen: kelköyünkavalcısı »

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  

Hair'lı Olsun

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 31 Temmuz 2022, 03:27:07 »
Tövbe tövbe  ;D sanki bana bilimsel kaynak gösterdi ,insan utanır şu linkleri atmaya.
Bunlar google sıralamaya girebilmek için seo yapmak amaçlı açılmış konular az biraz kafan çalışsın be adam .

yazdıklarına dikkat et  hadsizleşme

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16188178/
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2022, 03:34:22 Gönderen: kelköyünkavalcısı »

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  

Edgar X

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 31 Temmuz 2022, 16:35:31 »
Gene kaçak güreşmişsin bu sefer kaynak bilimsel ama konu farklı.Burda saç ekimi sonrası şok dökülmeyle ilgili bir araştırma yapılmamış.Araştırmanın konusu finasterid kullanan kişilerde saç ekiminden sonra kendi minyatür saçları nasıl etkileniyor onu bulmak.Sonuçtada finasterid kullanmayanlarda yüzde 67 kullananlarda yüzde 94 saç sayısında artış bulunmuş.Bu zaten kabul edilen ve bilinen bir şey .Ekimden 4 hafta önce finasteride başlarsan ve buna 4 sene boyunca devam edersen arada mutlaka fark olur .Bu araştırmanın özeti bu.Kaynak için de teşekkürler ,bilimsel bir kaynaktan bunları okuyup bu bilgiyi teyit etmek iyi oldu.

vidci1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 31 Temmuz 2022, 21:28:28 »
Ben araştırmamda minoxidilin bikaç ay kullanılıp bırakıldığında sadece ekilen saçların çıkışını hızlandırdığını öğrendim.

Ekilen yerdeki eski, DHTnin kronik olarak bicibicilemekte olduğu saçlar tabiki minoxtan etkilenip geçici olarak kalınlaşacaktır bırakınca eski haline döner, veya dökülüp yeniden eski güçsüz halinde yeniden çıkar. Ama ekilen saça etkisi onu hızlıca uzatması deniyor ki bu paha biçilemez birşey. 1 ayınızı bile kurtarsanız kar. Kısa saçın yakışmadığı bir insansanız 1 ay daha hilkat garibesi gibi gezmekten kurtulmak tabi ki paha biçilemez.  :D

Bir çalışmada hem ekilen saçın çıkmasını hızlandırmış hem de iki kişide sheddingi tamamen ortadan kaldırmış. Ama tabiki bu kişiler minoxil kullanmasaydı yine sheddingsiz bir ekim sonrası süreci mi geçirecekti bilemeyiz. Çünkü bazı kişilerde ekilen saçlar şok dökülmesiz doğrudan büyüyor ve direk büyümeye devam ediyor.

Finsateride gelince ben de merak etmekteyim. Yukardaki arkadaşın attığı çalışmanın konuyla uzaktan yakından bi alakası yok.  Dünyanın en aptalca çalışması , finasteritin bilinen etkisi saç ekiminden sonra da oluyor mu gibi bi çalışma olmuş e heralde yani o halihazırdaki köklere ekim sırasında zarar gelmemişse tabiki olur.
Ben merak ediyorum.  Ekilen saçlara hiçbir faydası yok diyen doktor da var az faydası var diyen de var. Bu ekilen saçlar DHT ressistant yani DHT proof değil. DHTnin saça verdiği zararı geçici olarak kaldırmak belki ekilenlere de uzama hızı ve mortalite oranı olarak ufak fayda sağlayor olabilir bunu bi öğrenmek lazım. Dediğim gibi bunun çok çok minimal olduğunu söyleyen de var hiçbir faydası olmayacağını söyleyen de.

Eğer başka bilgisi olan varsa buraya yazsın öğrenelim.

Ben loreal serioxyl ve minoxidil beraber kullanmayı düşünüyorum.

Bu arada arkadaşlar xpecia denen şeye neden para veriyorsunuz anlamıyorum tamamen placebo. Saw palmetto kadar mantıksız bi olay yok. Gidin bi tane proscar alın bir tableti 8e bölün iki günde bir alın, aylarca bedava kullanın. hem xpeciadan çok daha etkili olur hem de çok daha ucuz. finasteridin   0.2 mgda da   5mgda da etkisi var ve aralarında çok fazla fark yok çalışmalara göre.

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 01 Ağustos 2022, 02:55:18 »
Ben araştırmamda minoxidilin bikaç ay kullanılıp bırakıldığında sadece ekilen saçların çıkışını hızlandırdığını öğrendim.

Ekilen yerdeki eski, DHTnin kronik olarak bicibicilemekte olduğu saçlar tabiki minoxtan etkilenip geçici olarak kalınlaşacaktır bırakınca eski haline döner, veya dökülüp yeniden eski güçsüz halinde yeniden çıkar. Ama ekilen saça etkisi onu hızlıca uzatması deniyor ki bu paha biçilemez birşey. 1 ayınızı bile kurtarsanız kar. Kısa saçın yakışmadığı bir insansanız 1 ay daha hilkat garibesi gibi gezmekten kurtulmak tabi ki paha biçilemez.  :D

Bir çalışmada hem ekilen saçın çıkmasını hızlandırmış hem de iki kişide sheddingi tamamen ortadan kaldırmış. Ama tabiki bu kişiler minoxil kullanmasaydı yine sheddingsiz bir ekim sonrası süreci mi geçirecekti bilemeyiz. Çünkü bazı kişilerde ekilen saçlar şok dökülmesiz doğrudan büyüyor ve direk büyümeye devam ediyor.

Finsateride gelince ben de merak etmekteyim. Yukardaki arkadaşın attığı çalışmanın konuyla uzaktan yakından bi alakası yok.  Dünyanın en aptalca çalışması , finasteritin bilinen etkisi saç ekiminden sonra da oluyor mu gibi bi çalışma olmuş e heralde yani o halihazırdaki köklere ekim sırasında zarar gelmemişse tabiki olur.
Ben merak ediyorum.  Ekilen saçlara hiçbir faydası yok diyen doktor da var az faydası var diyen de var. Bu ekilen saçlar DHT ressistant yani DHT proof değil. DHTnin saça verdiği zararı geçici olarak kaldırmak belki ekilenlere de uzama hızı ve mortalite oranı olarak ufak fayda sağlayor olabilir bunu bi öğrenmek lazım. Dediğim gibi bunun çok çok minimal olduğunu söyleyen de var hiçbir faydası olmayacağını söyleyen de.

Eğer başka bilgisi olan varsa buraya yazsın öğrenelim.

Ben loreal serioxyl ve minoxidil beraber kullanmayı düşünüyorum.

Bu arada arkadaşlar xpecia denen şeye neden para veriyorsunuz anlamıyorum tamamen placebo. Saw palmetto kadar mantıksız bi olay yok. Gidin bi tane proscar alın bir tableti 8e bölün iki günde bir alın, aylarca bedava kullanın. hem xpeciadan çok daha etkili olur hem de çok daha ucuz. finasteridin   0.2 mgda da   5mgda da etkisi var ve aralarında çok fazla fark yok çalışmalara göre.

minoxil hakkında ve diğer söylediklerine katılıyorum harika tespitler.

Facebook Twitter Instagram