Gönderen Konu: THE HAİR CLİNİC - Ahmet TOSUN - 5780 GREFT Saç Ekimim  (Okunma sayısı 2882 defa)

bahadir58

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese hayırlı günler;
Saç ekimine nasıl karar verdim, süreçte neler yaşadım, klinik tercihimde etkili olan ne idi vb. konularda yaşadıklarımı aktarmaya çalışacağım.

Ben en sonda söyleyeceğimi en başta söyleyerek, Başta Ahmet Tosun olmak üzerine kendisine  |-nazarboncugu-|, ekibindeki değerleri çalışma arkadaşlarına, benimle saç ekim sürecinde başından sonuna kadar ilgilenen değerli kardeşim The hair clinic ekibinin üyesi Ercan Ataman' a da ayrıca teşekkür ediyorum.  |-onayisareti-|

Malum çevremizde saç ekimini tercih eden bir hayli insan var. Bende ektirmeyi düşündüğüm ilk andan beri çevremdeki olumlu olumsuz örnekleri görerek kendime en uygun kliniği bulma mücadelesine girdim,

Önceliğim her zaman saç ekilecek alan yerine Greftlerin alınacağı donör bölgesinin parçalanmaması, zarar görmemesi yönünde oldu. Siz demek istediğimi çok iyi anladınız.

Çalıştığım fabrikada 3-4 farklı klinikte saç ektirmiş onlarca insan arasından donör alanı neredeyse hiç ama hiç saç alımı görmemiş görüntüsü veren. Görenlerin saç ekimi olup olmadığı konusunda tanı koyamadığı bir çalışma arkadaşım, ağabeyimin vesilesi ile The Hair Clinic Ahmet Tosun ile tanıştım ve benim için en doğrusunun olduğuna karar verdim. Saç ekim yapılan ağabeyimin donör olanı tahrip edilmemiş, ekim alanı ise gerek doğallığı gerekse yeni dolgun görünümü ile beni etkilemişti.

Saç ekimini gerçekleştirdiğim 28 Temmuz tarihinden 2 hafta önce Ahmet tosun ile ön görüşme gerçekleştirdim ve ilk tanışmada kendisinin rahat ve özgüvenli tavrı bana doğru yerde olduğumu hissettirdi, Süreç hakkında tüm detayları görüştükten ekim günü olan 28 Temmuz için sözleştik.

28 temmuz sabahı saat 08:30 itibari ile operasyon başladı ve öğlen yemek arasına kadar greft alımı tamamlandı, öğleden sonra saat 17:30 gibi operasyonum tamamlanmıştı. Donör alımı sırasında ve ekim sırasında geçen 7-8 saatlik süreç muhabbet eşliğinde güzel geçti. Greft alım sürecinde geçen uzun süre yüz üstü yatmak beni biraz sıkmıştı :)  Kanal açma işlemim direkt olarak Ahmet Tosun' un kendisi tarafından yapıldı.5780 Greft saç ekim uygulaması yapılmıştır. Ekim sonrası PRP uygulaması yapılmıştır.

Saç ekim öncesi , ön hattın çizim ve ekim sonrasındaki süreç ile alakalı detaylı resimleri görebilirsiniz. Saç ekimi sonrasındaki 1 ve 2 nci günlerde klinikte ilk saç yıkamalarımı gerçekleştirdim ve saç yıkama detaylarını da öğrendikten sonra ikamet ettiğim şehrime geri dönüş sağladım.

Bundan sonraki süreçte 10 gün boyunca günlük saç yıkamalarımı tarafıma verilen mossi london şampuan ve losyon ile yapacağım. Tarafıma ayrıca antibiyotik, kan sulandırıcı, ağrı kesici, ödem atıcı haplar ile beraber 20ncı günde başlayacağım mossi london vitamin ve saç yağı da verilmiştir.

Operasyondan sonraki ilk gün de bol sıvı tüketimi yaptım ve söylenen şekilde yatarak istirahat ettim, yüzümde gözümde herhangi bir şişlik morluk ve kızırıklık ile karşılaşmadan ikinci günüme ulaşmış bulunmaktayım. 10 uncu günün sonunda Kabuk dökümü için tekrar kliniğin yolunu tutacağım ve her ay yaptıracağım PRP ler ile beraber Ahmet bey' i ziyarette bulunacağım.

Umarım benim için güzel geçen ekim süreci ve sonrasında geçirdiğim iki gün, ilerleyen günlerde de devam eder ve sürecin sonu benim için mutlu biter.

Şunu unutmamak gerek, malesef ülkemizde ve milletimizde her ne olursa olur pahalı olan birşey daha iyi, kaliteli, sağlam algısı görür. Uygun ve ucuz olanın içerisinde de bir bit yeniği aranır. Bence saç ekiminde tercihiniz bunlardan ziyade kliniklerin yaptığı işin kalitesini gözle görmek veya formlarda o klinikleri araştırmak olsun.

Sürecim ile alakalı 10 uncu günde kabuk alınması sonrası resimleri paylaşacağım, Aylık PRP ler sonrasında da resimlerimi yüklemeye devam edeceğim.

slade23

• Hero Member
Ynt: THE HAİR CLİNİC - Ahmet TOSUN - 5780 GREFT Saç Ekimim
« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2022, 22:41:45 »
Geçmiş olsun kardeşim Allah şifa versin

Çok şanslı bir dökülme tipi ve sağlam donörün varmış inşallah güzel bir sonuç alırsın
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

bahadir58

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 30 Temmuz 2022, 22:46:04 »
Teşekkürler, Allah herkese acil şifalar versin. Herkesin gönlüne göre olsun inşallah.

gozupek

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 31 Temmuz 2022, 12:27:33 »
Merhaba. Geçmiş olsun. Sürecin güzel olur inşallah.

bahadir58

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 31 Temmuz 2022, 12:56:00 »
Teşekkürler sağolun  |-onayisareti-|

ekersemekimeekmezsem

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 02 Ağustos 2022, 01:27:14 »
Saç ekiminiz hayırlı olsun. Keşke ekim sonrası donör bölgenin fotoğrafını da koysaymışsınız bilgili arkadaşların yorumlaması açısından. Umarım rahat bir süreç geçirirsiniz ve sonucunuz güzel olur.

bahadir58

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 02 Ağustos 2022, 01:51:10 »
Ekimden sonraki 3 uncü güne ait resimler, saç alınan bölgeleride görmek isteyenler için.

Bugün 4 uncü günüm süreç güzel gidiyor.

leventoğlu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 02 Ağustos 2022, 09:01:07 »
maşallah inci gibi bir ekim olmuş
donöe alanınız da açıklığınız da çok iyi
hayırlı olsun  |-nazarboncugu-| |-nazarboncugu-|

bahadir58

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 02 Ağustos 2022, 09:11:27 »
Teşekkürler, klinik seçimimin ne kadar doğru olduğunu anlamış oluyorum böyle yorumlarda.

leventoğlu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 02 Ağustos 2022, 09:44:54 »
Teşekkürler, klinik seçimimin ne kadar doğru olduğunu anlamış oluyorum böyle yorumlarda.
bende aynı yerde yaptırdım  :)

leventoğlu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları

bahadir58

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 02 Ağustos 2022, 10:07:10 »
maşallah 3 aylık olan resimlerinde güzel duruyor. zaman ilerledikçe daha da toparlayacaktır. Hayırlı olsun.

leventoğlu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 02 Ağustos 2022, 11:29:43 »
maşallah 3 aylık olan resimlerinde güzel duruyor. zaman ilerledikçe daha da toparlayacaktır. Hayırlı olsun.

teşekkür ederim darısı başına inşallah

bahadir58

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 10 Ağustos 2022, 18:06:25 »
Arkadaşlar merhaba, kabuk dökümü sonrası halidir. Herşey yolunda ilerliyor.  |-nazarboncugu-|

CılgınTürk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 10 Ağustos 2022, 18:55:10 »
hocam gayet açıklayıcı konu olmuş fotograflarda gayet net, döner olsun, ön çizgi olsun gayet güzel duruyor prp, multivitamin  inşallah kendi varolan saçlarınız da bir nebze güçlenir proscar kadar etki görmesenizde faydası olur  fire de az olursa çok güzel bir sonuç olur kafanıza takılan sorularda da deneyimli arkadaşlarımızla yardımcı oluruz   takipteyiz

Facebook Twitter Instagram