Gönderen Konu: İzmir'de saç similasyonu önerisi?  (Okunma sayısı 1003 defa)

leventino

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
İzmir'de saç similasyonu önerisi?
« : 01 Ağustos 2022, 15:11:11 »
Arkadaşlar merhaba. Daha önce iki kez saç ekimi yaptırdım. Sonuncu ekimimi Esma Serkan da ağırlıklı verteks bölgesine yaptık ama istediğimiz sonucu alamadık. Zaman zaman toppik kullanıyorum ama oda çok kullanışlı değil. Artık donör bölgemde de ekim yaptıracak yeterli kök yok. Şuan için saç similasyonu düşünüyorum ama gördüğüm çok kötü sonuçlar beni korkutuyor. Önere bileceğiniz kaliteli boya kullanan kişiler varsa memnun olurum.

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
Ynt: İzmir'de saç similasyonu önerisi?
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2022, 15:40:12 »
saçınızın foftoğrafını atabilir misiniz ?
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

sac ekimi bir yalan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2022, 17:11:53 »
Şuan için saç similasyonu düşünüyorum ama gördüğüm çok kötü sonuçlar beni korkutuyor.

Operatör bu işin için özel iğnelerden ve boyadan kullanıyorsa, normal dövme iğnesi ve boyası kullanmıyorsa kötü bir sonuç yaşamazsın. Yani şu anki halinden kötü olmaz. Ne olabilir mesela, kullandığı boya iyi bir boya değildir, işlemin ömrü az olur, rötuşa daha sık gitmeniz gerekir.

Bu işlemi illa bu iş üzerine kurulu işletmelerde yaptırmak zorunda değilsiniz. Bu işlemden haberdar olup buna özel iğne ve boya ile bu işlemi uygulayan dövmeciler de var. Biraz dövmeci gezinmeniz lazım. Kullanılan boya kadınların kalıcı kaş yapmakta kullanılan microblading boyası. Tabi işlem sonrası deri renginin doğal gözükmesi için boyanın tonunun saçınızın tonuna uygun olması lazım.

leventino

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2022, 18:22:57 »
Gördüğüm kötü sonuçlarda efekt artık nokta nokta değil neredeyse tüm kafa derisine yayılmış gibiydi. Şuan ki durumum bu.

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 01 Ağustos 2022, 18:24:42 »
ekim yapılabilir gibi detaylı atsaydınız anlaşılırdı. Siz ekim yapılamayacağını kime danıştınız ? Kendiniz mi karar verdiniz.
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

leventino

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 01 Ağustos 2022, 18:36:30 »
İki ekimde toplam 8000 in üzerinde greft alındı. Saçlarımı kısa kestirdiğimde bile donör bölgem artık epey açık gözüküyor. Birde verteks bölgesi ancak çok yoğun ekimde kapanıyor. Ekim yapılsa bile artık verteks bölgesinde harcamak istemem.

sac ekimi bir yalan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 03 Ağustos 2022, 00:06:24 »
İki ekimde toplam 8000 in üzerinde greft alındı. Saçlarımı kısa kestirdiğimde bile donör bölgem artık epey açık gözüküyor. Birde verteks bölgesi ancak çok yoğun ekimde kapanıyor. Ekim yapılsa bile artık verteks bölgesinde harcamak istemem.

Vardığınız sonuç doğru. Daha fazla ekim yaptırmamalısınız. Saç çizgisinden vertekse kadar smp (kıl kökü simulasyonu) yaptırmanız et rengini iyice azaltacaktır. Fakat smp yi vertekste yoğun yaptırmamanız gerekiyor. Çünkü vertekste resmen "tek tük" saçınız var. Bu kadar az saçın olduğu bölgede deri koyu renk gözükürse göze batar. Görene "kıl yok ama deri koyu renk, ne ayak?" dedirtir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 07 Ağustos 2022, 20:32:09 »
Zafer hoca yapıyor
Global Moderator

leventino

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Ağustos 2022, 11:54:04 »
Vardığınız sonuç doğru. Daha fazla ekim yaptırmamalısınız. Saç çizgisinden vertekse kadar smp (kıl kökü simulasyonu) yaptırmanız et rengini iyice azaltacaktır. Fakat smp yi vertekste yoğun yaptırmamanız gerekiyor. Çünkü vertekste resmen "tek tük" saçınız var. Bu kadar az saçın olduğu bölgede deri koyu renk gözükürse göze batar. Görene "kıl yok ama deri koyu renk, ne ayak?" dedirtir.

Siz hishair centera yaptırdınız galiba. Nasıl memnunmusunuz?

sac ekimi bir yalan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 09 Ağustos 2022, 19:44:55 »
Siz hishair centera yaptırdınız galiba. Nasıl memnunmusunuz?
Ben saç çizgimi baya bir aşağı indirip 0 kullanacağım. O sebeple beni tatmin etmek biraz zor. Hem istediğim saç çizgisini hem de kafanın her yerinin aynı tonda olmasını amaçlıyorum nihai olarak. 2. seansımın üstünden 4 gün geçti. Demin yıkadım ve bütün kafayı sıfıra vurdum. Şu an saçsız yerler yanlara kıyasla koyuluk olarak çok iyi. Hatta yanlardan daha koyu renk. Ama ilk seans sonrasından gözlemlediğim kadarıyla boyanın renginin açılma süresi var 1 hafta kadar. Renk 1 hafta kadar açılıp sonra sabit kalıyor. 3. seansa gittiğimde muhtemelen ön taraflar bu tonda olmayacak, biraz açılmış olacak. 3. seans sonrası tam istediğim kafaya kavuşacağım sanırım.

Facebook Twitter Instagram