Gönderen Konu: Sac Dokulmesi  (Okunma sayısı 819 defa)

Hasan_3

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Sac Dokulmesi
« : 05 Ağustos 2022, 09:49:33 »
Herkese Selamlar.Yardimcı olursaniz sevinirim.Ben 5 ay once Server Serdarogluna muayne olarak bana geceleri 1 defa minoxidil ve sabah aksam olmaz uzere byopecia multiplex basladi.Bu 5 aylik surecte sac dokulmem ortalama 40 civarindaydi.Son 5-6 gundur minoxili surunce lavobaya 90 ve uzeri sac dokuluyor hatta gun boyunca gornedigim dokulmeleri eklersen 100 geciyordur muhtemelen.Bu durum beni korkutunca bana yakın bir doktora muayne oldum.Dudasterid haftada iki kez olmak sartiyla baslamami onerdi.Bende Server Hocaya mesaj yoluyla bu olanlari durumu anlattim.Dudasterid yan etkileri fln var dedi.Peki ben yapmam gerekiyor diye sordum kendi tedavisine ilaveteb mezoterapi belki ekleyebilirsin dedi.Bende dedim ki hocam 5-6 aydir saclarim dokuluyor simdi de 2 katina cikti boyle giderse ilerde acilma seyrelme olmaz mi dedim.Bisey demedi stres tetikledi diyor.Ama ben dudasteridi baslamak istiyorum gidisat kotu.Server Hoca nasil bu duruma goz yumuyor anlamadim.Onun sozunu dinlersem dudasteride baslamassam saclar gidici.Simdi dudasteride haftada 2 kez olmak sartiyla baslaycam peki byopecia multiplex her gun gunde 2 kez icmem gerekiyor mu yoksa gunde 1 kez mi iceyim.Yoksa hic mi icmeyeyim? Tabi her aksam minoxidile de devam.edecem.Yardimci.olursaniz sevinirim.

masterhairexperience

• Jr. Member
  • **
Ynt: Sac Dokulmesi
« Yanıtla #1 : 05 Ağustos 2022, 12:52:01 »
Şu an da dökülmenin artması normal 1 yıl tamamlanmadan minoxun kafada yapabileceği son şekil oturmaz, 6. Ayda dökülmeler hızlanıyor gibi olur bu normal. Duta başlama minox devam et 1 ay sonra dökülme günlük 20 tele incek
  • Yaşınız 29
günde bir 5 fıs minox + haftada 1 iğneleme

Hasan_3

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 05 Ağustos 2022, 14:32:08 »
Şu an da dökülmenin artması normal 1 yıl tamamlanmadan minoxun kafada yapabileceği son şekil oturmaz, 6. Ayda dökülmeler hızlanıyor gibi olur bu normal. Duta başlama minox devam et 1 ay sonra dökülme günlük 20 tele incek
hocam mesajin icin tesekkurler.Eminmisiniz normal olduguna ? Zaten 5-6 aydir her gun 40-50 tane sac dokuluyor simdi 100 teli geciyor ve bu 5 ay icinde istemeden cok stres yaptim baska konularla ilgili.Ayrica dokulen saclar ince olgunlasmamis saclar bu bir tehlike degilmi yani omrunu tamamlamis saclar degil olgunlasmak uzere olan saclar dokuluyor bu en kotusu degilmidir.Bence bu gidisle bende seyrelmeler olacak her gun 100 tel sac dokulmesi senin gorusun nedir ?

masterhairexperience

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 05 Ağustos 2022, 15:42:23 »
Sen dediğimi yap, her dökülme hızlanması periodunda dutasa başlasaydık kolu bacağı bırakırdık sağda solda. Biraz sabret düzelir. Seninle benzer dönemlerden geçtim ben de minox günde 10 fıs devam 1 yıl böyle gitcek bu. Hatta içtiğin vitamini de bırakabilirsin Bi cacığa yaramaz biotin miotin, onun yerine fıtness yap sigarayı bırak yüzde yüz saç dökülmen durur.
  • Yaşınız 29

Hasan_3

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 05 Ağustos 2022, 16:02:17 »
Sen dediğimi yap, her dökülme hızlanması periodunda dutasa başlasaydık kolu bacağı bırakırdık sağda solda. Biraz sabret düzelir. Seninle benzer dönemlerden geçtim ben de minox günde 10 fıs devam 1 yıl böyle gitcek bu. Hatta içtiğin vitamini de bırakabilirsin Bi cacığa yaramaz biotin miotin, onun yerine fıtness yap sigarayı bırak yüzde yüz saç dökülmen durur.
Hocam tesekkur ederim bilgilendirmen icin ama ben emin olamayyorum.Yani bir sac her gun 60 tel dokuluyorsa ve bu oran artiyorsa 100 lere cikiyorsa bunun gidisatı seyrelme - acilma veya kellik olur.Yani yok gunde 100 tel dokulmesi normalmis falan hikaye.Emin olamayiyoorum.Eninde sonunda dokulme olayı sayı olarak 10 - 20 lere dusmesse kacarı yok bence.

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 05 Ağustos 2022, 16:48:12 »
Herkese Selamlar.Yardimcı olursaniz sevinirim.Ben 5 ay once Server Serdarogluna muayne olarak bana geceleri 1 defa minoxidil ve sabah aksam olmaz uzere byopecia multiplex basladi.Bu 5 aylik surecte sac dokulmem ortalama 40 civarindaydi.Son 5-6 gundur minoxili surunce lavobaya 90 ve uzeri sac dokuluyor hatta gun boyunca gornedigim dokulmeleri eklersen 100 geciyordur muhtemelen.Bu durum beni korkutunca bana yakın bir doktora muayne oldum.Dudasterid haftada iki kez olmak sartiyla baslamami onerdi.Bende Server Hocaya mesaj yoluyla bu olanlari durumu anlattim.Dudasterid yan etkileri fln var dedi.Peki ben yapmam gerekiyor diye sordum kendi tedavisine ilaveteb mezoterapi belki ekleyebilirsin dedi.Bende dedim ki hocam 5-6 aydir saclarim dokuluyor simdi de 2 katina cikti boyle giderse ilerde acilma seyrelme olmaz mi dedim.Bisey demedi stres tetikledi diyor.Ama ben dudasteridi baslamak istiyorum gidisat kotu.Server Hoca nasil bu duruma goz yumuyor anlamadim.Onun sozunu dinlersem dudasteride baslamassam saclar gidici.Simdi dudasteride haftada 2 kez olmak sartiyla baslaycam peki byopecia multiplex her gun gunde 2 kez icmem gerekiyor mu yoksa gunde 1 kez mi iceyim.Yoksa hic mi icmeyeyim? Tabi her aksam minoxidile de devam.edecem.Yardimci.olursaniz sevinirim.
Minoxil başlarda döküp sonradan daha güçlü halde çıkartıyor hatta dutasterid falan da aynı olayı yapabiliyor o dökülme evresi geçici yani zamanla sonuç görürsün.Sadece minox verdiyse zaten dht blockerlara karşı olan bir doktordur istesen bile vermez korkutmaya çalışır onu geç, kullan diyenle devam et.Minoxili sürekli kullanmalısın ve kullandığında da bazen kötü bazen iyi olabiliyor döngülere girip.Mezoterapi olayı da boş ve uğraştırıcı bence onu da es geç dht blockerlar en iyi çözüm

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 05 Ağustos 2022, 16:49:17 »
Ama dut yerine finasteridle başlasan daha güzel olur dut çok daha güçlü

Hasan_3

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 05 Ağustos 2022, 17:25:09 »
Minoxil başlarda döküp sonradan daha güçlü halde çıkartıyor hatta dutasterid falan da aynı olayı yapabiliyor o dökülme evresi geçici yani zamanla sonuç görürsün.Sadece minox verdiyse zaten dht blockerlara karşı olan bir doktordur istesen bile vermez korkutmaya çalışır onu geç, kullan diyenle devam et.Minoxili sürekli kullanmalısın ve kullandığında da bazen kötü bazen iyi olabiliyor döngülere girip.Mezoterapi olayı da boş ve uğraştırıcı bence onu da es geç dht blockerlar en iyi çözüm
Bilgilendirmen icin tesekkur ederim.Ben minoxidil + byopecia vitamini baslayali 5. Ayın icindeyim ilk baslarda minoxidil var olan dokulmemi daha da artirdi ondan sonra biraz azaldi ama ortalama 40-50 - 60 civarinda dolasti.Son bir haftadir sac dokulmem asiri artti yani 100 leri geciyor.Yani senin demis oldugun minoxidil ilk basda sac dokme olayini ben zaten 5 ay ince fln yasadim.Zateb 5 aydir orta siddette sac dokulmesi var tedaviye ragmen simdi ise siddetlendi server hocaya sordum dudasterid kullanmami onerdi baska doktor bana riskli fln dedi.Bende dedim ki eger bu dokulme 5-6 aydan beridir devam ediyor ve siddetlendi ileride acilma fln olmazmi veya seyrelme bisey demedi.Strestendir fln dedi.Yani ben tedirginim eger dht blocera baslamassam ilerde saclar seyrelecek veya acilacak diye.
Sende Dht blocera baslarsam dudasteride sabah aksam server hocanin vermis oldugunu viatmini kullanayim mi.Gercekten sac dokulmesini engellemediyse bile var olan saclari server hocanin verdigi alopexy + biyopecia cok fazla kalinlasirti  bu anlamda faydasini gordum.O yuzden haftada 2 kez dudasteride baslarsam sabah aksam biyopecia kullansam sorun olur mu? Daha iyi olmaz mi ayrıca her aksam minoxidiliede zaten dudasteridle.kullanacam.Birde sence hakli detilmiyim 5-6 aydir sac dokulmem var su anda artti yani dht blocera baslamassam acilma veya seyrelme olmaz mi hakli degilmiyim?Server hocada ekstra mezoterapi.belki yapabilirsib diyor dedigin gibi dht blocera hic yanasmiyor.Tum saclar gittiginde mi Dht blocera baslatacak anlamadim.Fazla uzattim.kusara bakma cevaplarsan sevinirim..

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 05 Ağustos 2022, 18:03:55 »
Bilgilendirmen icin tesekkur ederim.Ben minoxidil + byopecia vitamini baslayali 5. Ayın icindeyim ilk baslarda minoxidil var olan dokulmemi daha da artirdi ondan sonra biraz azaldi ama ortalama 40-50 - 60 civarinda dolasti.Son bir haftadir sac dokulmem asiri artti yani 100 leri geciyor.Yani senin demis oldugun minoxidil ilk basda sac dokme olayini ben zaten 5 ay ince fln yasadim.Zateb 5 aydir orta siddette sac dokulmesi var tedaviye ragmen simdi ise siddetlendi server hocaya sordum dudasterid kullanmami onerdi baska doktor bana riskli fln dedi.Bende dedim ki eger bu dokulme 5-6 aydan beridir devam ediyor ve siddetlendi ileride acilma fln olmazmi veya seyrelme bisey demedi.Strestendir fln dedi.Yani ben tedirginim eger dht blocera baslamassam ilerde saclar seyrelecek veya acilacak diye.
Sende Dht blocera baslarsam dudasteride sabah aksam server hocanin vermis oldugunu viatmini kullanayim mi.Gercekten sac dokulmesini engellemediyse bile var olan saclari server hocanin verdigi alopexy + biyopecia cok fazla kalinlasirti  bu anlamda faydasini gordum.O yuzden haftada 2 kez dudasteride baslarsam sabah aksam biyopecia kullansam sorun olur mu? Daha iyi olmaz mi ayrıca her aksam minoxidiliede zaten dudasteridle.kullanacam.Birde sence hakli detilmiyim 5-6 aydir sac dokulmem var su anda artti yani dht blocera baslamassam acilma veya seyrelme olmaz mi hakli degilmiyim?Server hocada ekstra mezoterapi.belki yapabilirsib diyor dedigin gibi dht blocera hic yanasmiyor.Tum saclar gittiginde mi Dht blocera baslatacak anlamadim.Fazla uzattim.kusara bakma cevaplarsan sevinirim..
Dht blockera başlamazsan kelleşme durmayacak bu konuda kesinlikle haklısın.Vitaminler evet saçı besler ama dht hormonu öldürücü etki yaptıkça vitaminler düzgün ulaşamıyo bile ana tedavin dht bloklamak yan olarak da vitamin alabilirsin istiyosan sorun olmaz.Ama tek başına esas faydayı dht bloklamaktan göreceğin kesin. Kafada saçlar varken esas dht baskılamaya başlamak lazım gittikten sonra değil keşke bunu anlasalar, karşı görüşte olanlar bence hiçbir zaman önermeyecektir alternatif uyduröaya çalışıp duracaktır o yüzden konuşmaya bile gerek duymadan başla. Dediğim gibi sadece dutasteride çok güçlü olduğundan istersen finle önce başlayabilirsin ya da dutla başla sana kalmış karar

Hasan_3

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 05 Ağustos 2022, 18:46:29 »
Anladim.Bana doktor haftada 2 kez dudasterid kullanman finansyeride.gore yan etkileri daha azdir dedigi icin ve bana dudasterd yazdigi icin dudasterid kullanacam
Ayrica her aksam.minoxidil ve gunde sabah aksam sac icin.expecia.taplet tarzi sac icin vitamin kullanacam.Herhalde.bu 3 lu tedavi yeterlimidit hocam ? Tesekkurler aydinlattiginiz icin.

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 05 Ağustos 2022, 18:57:00 »
Anladim.Bana doktor haftada 2 kez dudasterid kullanman finansyeride.gore yan etkileri daha azdir dedigi icin ve bana dudasterd yazdigi icin dudasterid kullanacam
Ayrica her aksam.minoxidil ve gunde sabah aksam sac icin.expecia.taplet tarzi sac icin vitamin kullanacam.Herhalde.bu 3 lu tedavi yeterlimidit hocam ? Tesekkurler aydinlattiginiz icin.
Dutasterid normalde daha fazla etkili %60 baskılıyor dhtyi ve vücuttan yenilenme ömrü 3 gün. Ayrıca 2 tip dhtyi birden blokluyor , finasteride %40a kadar baskılıyor, 1 tipi baskılıyo ve günlük yarılanma ömrü var. Yani fin günlük kullanıl ister yan etki açısından daha masumdur dut daha güçlü daha etkilidir ama dediği gibi 3günde bir kullanıcaksan dengeleyebilir

Hasan_3

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 05 Ağustos 2022, 19:03:08 »
Kardesim bu konularda benden cok daha bilgilisin ama bir konuda galiba yanlis bilgiye sahipsin
Finansterid her yerde yaziyor 100 de 70 oranina baskiliyor dudasterid ise 100 de 90-95 oraninda baskiliyor.Bir cok kez rast geldim dudasterid daha guclu olmasina ragmen finansyeridden daha azyan etkiye sahiptir diye bir cok kez yorumlarda karsilastim.Doktor bana da aynisini dedi ama bilmiyorum ne kadar dogru ne kadar yanlis.

masterhairexperience

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 05 Ağustos 2022, 19:06:35 »
bazı arkadaşlar dutas kullanma dediğimiz için bizi topa tutmuş, tabi bu senin kararın, bununla birlikte bu ilaçlar bir erkekte hiç de masum değil. Bir çok yan etkisi var ve iş işten geçmeden genelde anlaşılmıyor kötü etkileri, yani kel kalmayı tercih edebileceğin ve keşke diyebileceğin hastalıklarla karşılaşabilirsin ki bu forum onlarla dolu. Bir de sen xpecia dutas ve ilk kullandığını(içinde saw palmetto falan var) aynı anda kullanacağını söylüyorsun bu dht baskılama etkisini kat kat artıracak ve harbiden gözü kulağı emaneti bırakacaksın geride Allah korusun, sen yola başladığın doktorunun dediğini yapmalısın
  • Yaşınız 29

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 05 Ağustos 2022, 19:17:15 »

Bu gözler dut öneren doktoru da okudu maşallah :)

James kardeşim fin masum filan değildir her zaman söylüyorum ki doktor da söylemiş aynı şeyi. duta göre daha kararsız ve etkisiz olduğu için hormon dalgalanması yapıyor çoğu kişide. bu kadar yoğun yan etki ve dengesiz etki bu sebeple oluyor.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Hasan_3

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 05 Ağustos 2022, 20:15:10 »
bazı arkadaşlar dutas kullanma dediğimiz için bizi topa tutmuş, tabi bu senin kararın, bununla birlikte bu ilaçlar bir erkekte hiç de masum değil. Bir çok yan etkisi var ve iş işten geçmeden genelde anlaşılmıyor kötü etkileri, yani kel kalmayı tercih edebileceğin ve keşke diyebileceğin hastalıklarla karşılaşabilirsin ki bu forum onlarla dolu. Bir de sen xpecia dutas ve ilk kullandığını(içinde saw palmetto falan var) aynı anda kullanacağını söylüyorsun bu dht baskılama etkisini kat kat artıracak ve harbiden gözü kulağı emaneti bırakacaksın geride Allah korusun, sen yola başladığın doktorunun dediğini yapmalısın
Kardesim antidepresan ilaclarininda bir suru yan etkisi var hemde kotu yan etkileri ama doktorlar onları okumayın diyor ve tedavi icin yaziyorlar.Yani demek istedigim bu finans olsun veya dutas olsun yan etkileri konusunda inanilmaz abatti vardir ve karalama vardir ama bu karalama veya abartili yan etkiler forumlarda vardir.Bu yan etkilerin gorulme ihtimali ortalama 100 de 5 fln o bu 100 de 5 in 100 de 1 i belki kalici.oluyor.Yani fazla abartiliyor.Inanin bana bu ilaclari kullanip sifir yan etki goren ve fayda saglayan sayisiz bilmedigimiz insan vardir.Ama forumlarda genelde her ilac icin gecerli yan etki olayi konu oldumu takıntili insanlar buraya girdigi icin hep bir karalama falan.Mesela finansteridi sac dokulmeai icin oneren doktorlara sorun hastlalarinin belkide 100 de 2 sinde yan etki oldugunu soyluyor onlarinda gecici oldugunu soyleyecek.Yani forumlarda 100 tane karalama - abarti gorursen gercekte bilmedigimiz binlerce kullanip yan.etkisiz fayda saglayan da var.Fark burada isde biz sadece forumlara bakiyoruz ve genelleme yapiyoruz.Yani eli kolu bacagi birakmak.ne ya.Allah askına yapmayın.Inanin bana insanlar sirf bu karalama yuzunden bence bir suru insan korkup bu fda onayladigi finanateridi ilaci icmeyip kel kaliyorlar.
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2022, 20:25:41 Gönderen: Hasan_3 »

Facebook Twitter Instagram