Gönderen Konu: Ekim önerileri yaş 24  (Okunma sayısı 231 defa)

jam1ry0

• Yeni üye
  • *
Ekim önerileri yaş 24
« : 27 Eylül 2022, 18:50:33 »
Herkese merhabalar yaklaşık 2 aydır forumu takip etmekteyim deneyimli kişilerin çokluğunu görüp fikir alma aşamasında yardımcı olabileceğinizi umuyorum.
Saç dökülmem 19 yaşında başladı. ilk fark ettiğimden itibaren dermatolog tavsiyesi ile minoxil kullanmaya başladım, dermatolog ilaç hakkında çok fazla bilgi vermediği için yarım yamalak kullandım bıraktım ve bu süreçte saçlarımı iyice kaybettim daha sonrasında , mavi su ile devam edip saçlarımda tekrar hacim sağladım fakat güvenilir olmayışı sebebiyle onu da bıraktım.
Reklamlarını sıklıkla gördüğüm sclininiğin izmir şubesine bir kaç yakın tavsiyesi ile başladım tedavi olumsuz sonuçlandı ve yarıda kesmek zorunda kalındı.
Daha sonrasında kafam kellik derecesine vardı ve tekrar minoxile başvurdum 3 4 ay kadar kullandıktan sonra yararı olsa da ilaca bağımlı olma konusunda sıkıntıya düştüm ve bıraktım dökülmeler tekrar başlayınca pişman oldum ve şuanda 1 haftadır tekrar kullanmaya başladım ve xpecia ile destekliyorum.

Saç ekim düşüncesini gerçekleştirmeye çok yakınım  açık alan ve donör alan hakkında sizlerden yorum almayı çok isterim

Roninn3

• Hero Member
Ynt: Ekim önerileri yaş 24
« Yanıtla #1 : 27 Eylül 2022, 21:03:06 »
nerdeyse norwood 7 olmak üzeresin ama yapacak bir şey yok bu saatten sonra bu saçlar geri gelmez.
ekim yaptıracaksan sakal takviyesi şart sonuçta donör bölgende çok kötü durumda ,bana kalırsa ön taraftan başlayarak orta bölüme kadar bir ekim yaptırsan en azından önden iyi bir görünümün olur tepeyi malesef unut sakal desteği olsa bile oraya yapacak bir şey yok.

taco_9

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 27 Eylül 2022, 22:01:12 »
sana her kim ekim yapacaksa donördende çok sağlam ve doğru ekim yapmak zorunda yoksa ektikleride dökülür özellikle donörün enseye yakın kısımları ilerde kesin dökülür.

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 27 Eylül 2022, 23:33:15 »
bence protez saç düşünseniz iyi olur bu yaşta bu seviyeye geldiyse dökülmeniz ekimle daha kötü görüntü oluşma olasılığı yüksek.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2022, 00:01:01 »
Donör bölgen zayıf açık alanın çok fazla

Donör doğru kullanılmalı ve saç ekiminden beklentin en düşük seviyede olmalı
Sırma saçı unut sadece daha iyi bir görüntü oluşur.

İlk ekim çizdiğim alana kadar olmalı ikinci ekiminde bir tık geriten tepeyi tam kapatmadan önden arkaya sakal destekli bir sıklaştırma olmalı

Kafanda kalan saçlarda zaten artık tüy kıvamında

Ama donör bölgeni ekim öncesi güçlendirmen çok önemli senin donör de zayıflama var
Global Moderator

jam1ry0

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2022, 00:33:37 »
İlginize teşekkür ederim donör bölgenin sağlamlaştırılması için minoxil be xpecia yeterli gelir mi sizce?
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Minoxil, Scilic, xpecia,

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 28 Eylül 2022, 00:52:39 »
Minoxil değil

Finasterid/xpecia
Global Moderator