Gönderen Konu: Minoxil Döngüsü  (Okunma sayısı 1097 defa)

shadowstone

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Minoxil Döngüsü
« : 18 Ekim 2022, 20:08:36 »
Minoxil kullanmak istiyorum şakaklarımı eski aline getirmek için ama bu döngü olayından çekiniyorum biraz bilgi verir misiniz ayrıca minoxil karışımı hazırlayıp şehir dışına yollayan eczane var mı?

revengoa

• Jr. Member
  • **
Ynt: Minoxil Döngüsü
« Yanıtla #1 : 19 Ekim 2022, 07:42:55 »
Şakaklar en zor bölgedir, özellikle de tamamen açıldıysa. Minoxil kullansanız bile şakaklarda oluşacak tüyler sizi tatmin edecek düzeye gelmeyecektir.

shadowstone

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 19 Ekim 2022, 09:10:47 »
Tamamen açılmadı m harfi gibi bişey oluştu

cupofcoffee

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 20 Ekim 2022, 01:05:30 »
Yaklaşık 3 buçuk yıldır Minoxidil köpük kullanıyorum. Şakaklara tatmin edici bir etkisi olduğunu söyleyemem ama orta ve tepede kesinlikle işe yarıyor. En azından benim tecrübem bu yönde oldu.

Döngüye gelirsek. Zamanla alışıyorsun çünkü  dökülme döneminden kısa bir süre sonra yeni saçlar çıkmaya başlıyor.

Bu arada Minoxidilin özellikle köpük formunun hiç bi yan etkisi yok. En azından ben bu şekilde deneyimledim diyebilirim.
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2022, 02:39:38 Gönderen: cupofcoffee »

such

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 20 Ekim 2022, 20:16:31 »
Yaklaşık 3 buçuk yıldır Minoxidil köpük kullanıyorum. Şakaklara tatmin edici bir etkisi olduğunu söyleyemem ama orta ve tepede kesinlikle işe yarıyor. En azından benim tecrübem bu yönde oldu.

Döngüye gelirsek. Zamanla alışıyorsun çünkü  dökülme döneminden kısa bir süre sonra yeni saçlar çıkmaya başlıyor.

Bu arada Minoxidilin özellikle köpük formunun hiç bi yan etkisi yok. En azından ben bu şekilde deneyimledim diyebilirim.
günde kaç kez kullanıyordunuz

cupofcoffee

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 20 Ekim 2022, 23:45:55 »
2.5 yıl falan günde 2 kez kullandım ama son 7-8 aydır 1’e düşürdüm.
Önümüzdeki ayki saç ekimimden sonra tekrar günde 2’ye dönmeyi planlıyorum.

master1

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 21 Ekim 2022, 14:37:06 »
2.5 yıl falan günde 2 kez kullandım ama son 7-8 aydır 1’e düşürdüm.
Önümüzdeki ayki saç ekimimden sonra tekrar günde 2’ye dönmeyi planlıyorum.

Hocam minoxil'in baslarda, yani ilk 1-2 ay sac doktugu dogru mu? sonra kesiliyormus sanırım.

cupofcoffee

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 21 Ekim 2022, 17:44:05 »
Dökülme süresi kişiden kişiye değişebiliyor. Bende 4. aydan sonra başlamıştı. Ama dökülme olması zaten Minoxidilin işe yaradığı anlamına geliyor. Olağan bi durum yani.

Minoxidil kullanırken bence dikkat edilmesi gereken en önemli şey sabırlı olmak ve paniğe kapılmamak.

Maalesef araştırmadan kullanan insanlar saçım niye dökülmeye başladı diye bir an panikleyip bırakıyorlar.

Hocam minoxil'in baslarda, yani ilk 1-2 ay sac doktugu dogru mu? sonra kesiliyormus sanırım.

master1

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 21 Ekim 2022, 17:53:41 »
Dökülme süresi kişiden kişiye değişebiliyor. Bende 4. aydan sonra başlamıştı. Ama dökülme olması zaten Minoxidilin işe yaradığı anlamına geliyor. Olağan bi durum yani.

Minoxidil kullanırken bence dikkat edilmesi gereken en önemli şey sabırlı olmak ve paniğe kapılmamak.

Maalesef araştırmadan kullanan insanlar saçım niye dökülmeye başladı diye bir an panikleyip bırakıyorlar.

Dogru dedin. Panikleyip birakanlar hep olumsuz yorum yapanlar.

Facebook Twitter Instagram