Gönderen Konu: Nekroz mu?  (Okunma sayısı 260 defa)

biotin21

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Nekroz mu?
« : 27 Ekim 2022, 22:50:23 »
merhaba bugun saç ekimi sonrası 6. gunum. her gun yıkama yapıyorum. 4. gun böyle ufak sarı lekeler gördüm,  sorduğumda ilaç atıyor dediler. iltihap falan sanmıştım ben.

şuan ordan cıkan sıvı ile birlikte hepten kabuk bağladı. 2. fotoda gozuktuğu gibi.

biotin21

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Nekroz mu?
« Yanıtla #1 : 27 Ekim 2022, 22:57:01 »
daha yakından fotolar.

acaba nekroz falan kötü bir durum mu? cunku diğer saç ekimi fotolarına bakıyorum cogu kişinin 6. gunde ekim alanı bile gayet temiz gözukuyor.bende hala lekeler vs duruyor, bi turlu hala temizlendi ekim alanı

kafamda ki ilaç şişliği azaldı ama geçmedi ayrıca bu da normal mi?

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2022, 00:38:41 »
dostum pek nekroza benzemiyor daha çok ufak bir iltihaplanma olmuş gibi görünüyor uygun bir antibiyotik ve önlem amaçlı coraspin kullansan iyi olur.

biotin21

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2022, 01:42:59 »
teşekkürler. bu iltihaplanma sorun yaratmaz umarım değil mi ? verdikleri 1 kutu antibiyotik bugun bitti. 1 hafta boyunca kullandım. coraspin 1 ay devam ediceğim.

ekim alanınını temizlemek içinde her gun önce bir köpük sıkıp 30dk bekliyorum sonra sampuan ile temizleme. ayrıca actolind diye bir sprey verdiler her 3 saatte bir onu sıkıyorum ekim alanına. ense tarafı tamamen temizlendi fakat ekim halanı hala pıhtılı ve kirli duruyor

hellred

• Full Member
  • 👻
« Yanıtla #4 : 28 Ekim 2022, 11:32:54 »
teşekkürler. bu iltihaplanma sorun yaratmaz umarım değil mi ? verdikleri 1 kutu antibiyotik bugun bitti. 1 hafta boyunca kullandım. coraspin 1 ay devam ediceğim.

ekim alanınını temizlemek içinde her gun önce bir köpük sıkıp 30dk bekliyorum sonra sampuan ile temizleme. ayrıca actolind diye bir sprey verdiler her 3 saatte bir onu sıkıyorum ekim alanına. ense tarafı tamamen temizlendi fakat ekim halanı hala pıhtılı ve kirli duruyor

O alan iltihaplı ve sen coraspin yani kan sulandırıcı kullanıyorsun. Önce coraspini bırak, o iltihaplı alan kuruyana kadar da yıkama yapma 3 gün boyunca. Coraspini de aynı şekil kuruyana kadar kullanma.
  • Ekim Tarihi: 23.06.2022
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 23
  • Medikal Tedavi Xpecia + Solgar Biotin 5000mg

biotin21

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 28 Ekim 2022, 15:09:34 »
bugun ekim merkezi ile iletişime geçtim, fito ve balaban krem sürmemi önerdi. antibiyotik bitmişti fakat tekrar alıp 1 hafta daha kullanmam gerektiğini söylediler.

saç ekimi sonrası ekim alanı kuru ve nemden uzak olmalı diye biliyordum fakat bana  actolind sprey verdiler 3 saatte bir kullanmak için bu nemlendiriyor. kullanmayı bıraksam mı?

biotin21

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2022, 15:22:46 »
iltihaplanmanın ekilen saçlara olumsuz bir etkisi var mıdır?

biotin21

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 28 Ekim 2022, 16:43:42 »
ekilen alanda saç cıkısı ne zaman baslıyor acaba? bazı ekim fotolarınabakıyorum 10 günde falan ekilen saçlar çok rahat gozukuyor fakat bende hala gözukmuyor hiç bir şey. kabuk alımı tamamlanmadı belki ondan mıdır ? kabuk olan ya da kabuğu dokulmus bazı yerlerde de saç yerine bosluk göruyorum bu normal mi?

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
« Yanıtla #8 : 28 Ekim 2022, 17:44:09 »
evet kücük sorun gözüküyor, agir nekroz olsa daha belirgin olur , burada daha öncede buna benzer görüntü vardi , daha cok yüzeysel iltihalp a benziyor. .
kabuk dökümü sonrasi daha net belli olur
cikislar 3 ay sonra baslar .

Facebook Twitter Instagram