Gönderen Konu: Yaş 19, İçeri girmenizi rica ediyorum.  (Okunma sayısı 605 defa)

RobiNHood

• Yeni üye
  • *
Yaş 19, İçeri girmenizi rica ediyorum.
« : 28 Ekim 2022, 14:01:35 »
Merhaba abilerim, 1 ay sonra 19 yaşıma girmiş olacağım.
Saçlarım genel anlamda seyrek ve ince telli saç yapısına sahiptim bu benim canımı epey sıkıyordu ama asla şuanki dönemimde kafaya taktığım kadar takmıyordum. 4-5 ay önce saçımı usturaya vurdum ve gözlerimle gerçeklere şahitlik yaptım. Şakaklarım açık özellikle sok şakağım epey açık ve saç tellerim aşırı ince & seyrek. Kumralım ve bu yüzden bir eksiye daha düşüyorum çünkü ışık ve güneş altında kafa derim gözüküyor.
18 yaşına kadar stabil bir hayatım ve bunun yanında uzun zamanlı ilişkim vardı. İlişkim bitince zor ve ağır dönemlerden geçtim bir tık streside bağlayabilirim bu konuya. Defalarca kendimi kandırıp dermatolojiye gittim her seferinde minoxidil, erkek tipi dökülme tarzında yorumlar alıp bin türlü hevesle gittiğim doktordan hep yüzüm asık döndüm. Çevremdekiler saçımın sadece seyrek olduğunu başka hiçbirşey olmadığını takmamam gerektiğini söylüyor ama gerçek olan şu ki benim üzülmemem adına bunu söylüyorlar.
Çok güleryüzlü pozitif sempatik bir insandım fakat karanlık tarafım ile hayata devam etmeme ramak kaldı. Yemin ederimki yorumlarınıza çok ihtiyacım var iyi yada kötü ister yerin dibine sokun ister arşa çıkartın ama lütfen bana bir tavsiye bir öneri verin yoksa ben bu içi güzel insanlarla dolu forumdan çıkamayacağım.

Musa Turcan

• Full Member
Ynt: Yaş 19, İçeri girmenizi rica ediyorum.
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2022, 20:30:11 »
Çok zor bir durum bu yaşlarda başlaması.Yaşın çok genç finansteride için minox kullansan evet saçların baya güçlenir ama ben tavsiye etmiyorum bıraktığın an getirdiği herşey uçup gidiyor ayrıca maddi külfeti içindeki alkoluın kafa derisine zararı döngüsü falan. Hiç uğraşılacak bir şey değil , ama şuan yapabileceğin bişey yok xpecia kullanırsın oda dht baskılıyor azda olsa masaj yaparsın dermarollerla ardınan magnezyum yağı sürersin kafana kireçlenmeyi önlüyor yani maalesef kardeşim erken başladığı için finansteride sıkıntı çıkarabilir

RobiNHood

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2022, 20:58:10 »
Çok zor bir durum bu yaşlarda başlaması.Yaşın çok genç finansteride için minox kullansan evet saçların baya güçlenir ama ben tavsiye etmiyorum bıraktığın an getirdiği herşey uçup gidiyor ayrıca maddi külfeti içindeki alkoluın kafa derisine zararı döngüsü falan. Hiç uğraşılacak bir şey değil , ama şuan yapabileceğin bişey yok xpecia kullanırsın oda dht baskılıyor azda olsa masaj yaparsın dermarollerla ardınan magnezyum yağı sürersin kafana kireçlenmeyi önlüyor yani maalesef kardeşim erken başladığı için finansteride sıkıntı çıkarabilir
Abi ne yapmam gerek risk alıp finasteridmi yoksa döngüyü göze alarak minoxidilmi

Musa Turcan

• Full Member
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2022, 21:15:15 »
Yani dediğim gibi yaşın çok genç o yüzden tedavi imkanlarıda kısılıyor ama ben ne yapardım diye soruyorsan ben propecia alırdım 2 ye bolerım 0.50mg olarak günlük içerim yan etki oluyor mu olmuyormu onu bi gözlemlerim sonra dozu artırırım azar azar.
Minox kullanmam ama hem propecia hem minox muazzam etki yapar tabi kişiden kişiye değişiyor bu
Tamamen sana kalmış bir şey seni çok fazla etkiliyorsa psikolojinden daha önemli bir şey yok. tabi maddi külfeti biraz fazla olur bu ikilinin proscar alıp onu 8 e falan bölebilirsen yine aynı etki olurda ben 4 e bölemiyorum daha :D

RobiNHood

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 28 Ekim 2022, 21:17:02 »
Yani dediğim gibi yaşın çok genç o yüzden tedavi imkanlarıda kısılıyor ama ben ne yapardım diye soruyorsan ben propecia alırdım 2 ye bolerım 0.50mg olarak günlük içerim yan etki oluyor mu olmuyormu onu bi gözlemlerim sonra dozu artırırım azar azar.
Minox kullanmam ama hem propecia hem minox muazzam etki yapar tabi kişiden kişiye değişiyor bu
Tamamen sana kalmış bir şey seni çok fazla etkiliyorsa psikolojinden daha önemli bir şey yok. tabi maddi külfeti biraz fazla olur bu ikilinin proscar alıp onu 8 e falan bölebilirsen yine aynı etki olurda ben 4 e bölemiyorum daha :D
Abi sana ulaşabilmem için yardımcı olurmusun?

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 28 Ekim 2022, 21:22:26 »
Kardeşim sana öncelikle şunu söyleyebilirim,

Eğer ki minoxidili bırakırım diyorsan asla başlama çünkü emin ol kaşıkla verdiklerini kepçeyle geri alıyor ve bir anda alıyor psikolojikman büyük bir savaş ha bırakmam diyorsan orası senin bilecegin iş, bana göre finastreid kullanma yaşında da değilsin fakat söyledigin psikolojik durum da çok korkutucu seni anlıyabiliyorum o yüzden tüm testlerini yaptırıp doktor kontrolünde propecia deneyebilirsin diye düşünüyorum.
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

RobiNHood

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2022, 21:27:25 »
Kardeşim sana öncelikle şunu söyleyebilirim,

Eğer ki minoxidili bırakırım diyorsan asla başlama çünkü emin ol kaşıkla verdiklerini kepçeyle geri alıyor ve bir anda alıyor psikolojikman büyük bir savaş ha bırakmam diyorsan orası senin bilecegin iş, bana göre finastreid kullanma yaşında da değilsin fakat söyledigin psikolojik durum da çok korkutucu seni anlıyabiliyorum o yüzden tüm testlerini yaptırıp doktor kontrolünde propecia deneyebilirsin diye düşünüyorum.
Abi sana yemin ederim gerekirse bir ömür kullanırım, kafamada yattı zaten seyreklik gider ve şakaklarımı düzeltirmi yemin ederim öyle bir psikolojideyimki şuan tam şu dakika bile gidip proscar alıp kullanabilirim.

RobiNHood

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 28 Ekim 2022, 21:28:11 »
Abi sana yemin ederim gerekirse bir ömür kullanırım, kafamada yattı zaten seyreklik gider ve şakaklarımı düzeltirmi yemin ederim öyle bir psikolojideyimki şuan tam şu dakika bile gidip proscar alıp kullanabilirim.
Minoxidilden bahsediyorum

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 28 Ekim 2022, 21:36:16 »
Kardeşim şu saça hem proscar hem minoxil kullanmanın bir anlamı yok bence o kadar vahim değil durum
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

RobiNHood

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 28 Ekim 2022, 21:38:13 »
Kardeşim şu saça hem proscar hem minoxil kullanmanın bir anlamı yok bence o kadar vahim değil durum
Hayır hayır yanlış anlaşıldım sanırım, proscar değilde minoxile baya kafam yattı ciddi manâda bu saçı kurtarırmı abi? Gerekirse yıllarca kullanırım bırakmam anlamında söyledim.

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 28 Ekim 2022, 21:41:23 »
Yani şimdi dediğim gibi şu an bu düşüncelerde olman çok normal her gün 1 kere süreceksin ve günlük duş alacaksın, sürdükten sonra dışarı çıkınca yaglı görünecek veya sonuç alacaksın bir gün bıkabilirsin maddi veya manevi o zaman bıraktıgında ki dökülme çökertir seni haberin olsun bunları bil önceden araştır hep kafana yatıyorsa başla
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

RobiNHood

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 28 Ekim 2022, 21:44:09 »
Yani şimdi dediğim gibi şu an bu düşüncelerde olman çok normal her gün 1 kere süreceksin ve günlük duş alacaksın, sürdükten sonra dışarı çıkınca yaglı görünecek veya sonuç alacaksın bir gün bıkabilirsin maddi veya manevi o zaman bıraktıgında ki dökülme çökertir seni haberin olsun bunları bil önceden araştır hep kafana yatıyorsa başla
Rahatsızlık verdiysem çokca özür dilerim ama gençliğime vermenizi isteyerek son bir soru sormak istiyorum. Abi şu gördüğün genel seyreklik ve şakak iptali olan saçı iki seçenekten hangisi ile daha düzgün daha iç açıcı sonuç alabilirim? Süreklilik risk vs herşey dahil kabul edilmiş bir şekilde kullanmaya kalktığımı var sayarak.

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 28 Ekim 2022, 21:45:47 »
Yok kardeşim ne rahatsızlıgı forumun amacı bu şimdi tam olarak ne istedigine bağlı minoxil hızlı sonuç verip döngülere girerek ilerleyen bir etken proscar daha çok olanı korumaya yönelik bir etken, şimdi burada sen diyorsan ki 6 ay içinde herşey süper gitsin minoxil derim ama dedigim gibi sonrasında döngülere girerek devam eder yani dönem dönem çıkardıgı saçlar dökülür. Ama ben ikisinden birini seçecek olsaydım proscar alırdım ama dedigim gibi bunu da gidip eczaneden alıp kullanmak şeklinde değil bir doktor kontrolünde yapardım
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

RobiNHood

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 28 Ekim 2022, 21:48:15 »
Yok kardeşim ne rahatsızlıgı forumun amacı bu şimdi tam olarak ne istedigine bağlı minoxil hızlı sonuç verip döngülere girerek ilerleyen bir etken proscar daha çok olanı korumaya yönelik bir etken, şimdi burada sen diyorsan ki 6 ay içinde herşey süper gitsin minoxil derim ama dedigim gibi sonrasında döngülere girerek devam eder yani dönem dönem çıkardıgı saçlar dökülür. Ama ben ikisinden birini seçecek olsaydım proscar alırdım ama dedigim gibi bunu da gidip eczaneden alıp kullanmak şeklinde değil bir doktor kontrolünde yapardım
Teşekkür ederim abi şuan beni inanılmaz rahatlatıyorsun allahda seni rahatlatsın diyerek madem pozitif bakıyorsun konuya bir soruyla daha devam etmek istiyorum.
Evet abi kısa sürede güzel sonuç almak istiyorum döngü bir süre sonra tekrar iyileşiyorsa evet ben bu minoxidili kullanacağım. 2 sene beni götürmesi yeterli ekim yapacağım, benim acil bi psikolojiden çıkmam gerek abi. Kısa devamlılık ve gayret karşılığında minoxidilden umarım güzel sonuç alırım.

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 28 Ekim 2022, 21:54:23 »
Yani dediğim gibi ani karar vermeni tavsiye etmem 3-4 gün araştırma süresi verebilirsin kendine çünkü 4 günde kel olmazsın dediğim gibi şu an psikolojik olarak bunları düşünüyorsun kim olsa senin yerinde yeterki saçlarım yerinde olsun bırakmam diyebilir, hepimiz bu yollardan geçtin öyle veya böyle ama süreç çok uzun bu 3 ay kullanıp bırakabilecegin bir ilaç değil ondan dolayı iyice araştırmanı tekrar tavsiye ediyorum
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Facebook Twitter Instagram