Gönderen Konu: İlaç kullanmadan saç ekim sürecini tamamlayan kaç kişi var?  (Okunma sayısı 1706 defa)

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Öncelikle belirteyim ben de ilaç kullanmadan saç ekimi yaptıran kişilerden biriyim ama yabancı ve buradaki süreçlere arada bakıyorum büyük çoğunluk kullanıyor. Ben zaten 6. aya yaklaştığım için ve ekilen saçların büyük çoğunluğu da çıktığı için kullanmayacağım, ama aklıma şu takıldı; bu ekilen saçlar zamanla DHT'ye duyarlı hale gelir mi? Yoksa bu ilacı kullananlar ekilenleri değil de kendi saçlarını korumak amacıyla mı kullanıyor?

Ben ilaç kullanmadım çünkü saçlarım önceliğim değil, DHT'nin vücutta şu kadar işlevi varmış; https://eksisozluk.com/img/1w8iuvvm o yüzden DHT'yi baskılayan ilaçları kullanmak içime sinmedi. İlerde ekilenler DHT'ye duyarlı hale gelirse, onun için de bir strateji belirledim; 2500 - 3000 greft daha rezervim var, ilerde ihtiyaç olursa onları da o zaman kullanırım diye düşünüyorum.

Tank oktay

• Sr. Member
Ben varim

kelveötesi35

• Hero Member
İlaçtan kastın finas ise, ben ekimden 2 sene sonra başladım. Mevcudu korumak adına. Yani 2 gün önceye kadar bende varım diyebilirdim ama artık yokum.

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
İlaçtan kastın finas ise, ben ekimden 2 sene sonra başladım. Mevcudu korumak adına. Yani 2 gün önceye kadar bende varım diyebilirdim ama artık yokum.

Hocam senin konunu dün okumuştum nickini görünce hatırladım, sanırım Minoksidil veya diğer adı her neyse onu bırakınca gerileme yaşamışsın. Min türü spreyler de uyarıcı bir ilaç olarak geçiyor, yani ona da ilaç diyebiliriz.

"Minoksidil (müstahzar adları Minoksil , Rogaine ve Regaine) bir vazodilatör ilaçtır."

Bir de o tür spreylerin içinde alkol olduğu için uzun süreli kullanımlarda cildi kurutup bazı kişilerde seboreik dermatiti tetikliyormuş. Ben min kullanmadığım halde seboreik dermatit sorunu yaşıyorum. Genelde soğuk havalarda cilt kuruduğu için o zamanlar ortaya çıkıyor, sebo şiddetlenmesin diye ona hiç bulaşmadım ben.

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Ben varim

Senin sürece şimdi baktım hocam ilaçsız iyi sonuç almışsın. Forumda yakın tarihli "bu saça ekim olur mu" diye bir konu daha açmışsın, onu görünce yeniden başa döndün sandım. O konuyu arkadaşın için açtığını sonradan anladım. :D
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2022, 14:17:14 Gönderen: jiv »

kelveötesi35

• Hero Member
Hocam senin konunu dün okumuştum nickini görünce hatırladım, sanırım Minoksidil veya diğer adı her neyse onu bırakınca gerileme yaşamışsın. Min türü spreyler de uyarıcı bir ilaç olarak geçiyor, yani ona da ilaç diyebiliriz.

"Minoksidil (müstahzar adları Minoksil , Rogaine ve Regaine) bir vazodilatör ilaçtır."

Bir de o tür spreylerin içinde alkol olduğu için uzun süreli kullanımlarda cildi kurutup bazı kişilerde seboreik dermatiti tetikliyormuş. Ben min kullanmadığım halde seboreik dermatit sorunu yaşıyorum. Genelde soğuk havalarda cilt kuruduğu için o zamanlar ortaya çıkıyor, sebo şiddetlenmesin diye ona hiç bulaşmadım ben.

Yok yok iyi yapmışsın dostum. Bende hiç bulaşmazdım ama hoca kullan dedi. Ben görev adamıyım. Ama hiçte mantıklı olmadı. Zaten digerleri neyse bile minoxa bulaşmaman en doğrusu olmuş...

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Yok yok iyi yapmışsın dostum. Bende hiç bulaşmazdım ama hoca kullan dedi. Ben görev adamıyım. Ama hiçte mantıklı olmadı. Zaten digerleri neyse bile minoxa bulaşmaman en doğrusu olmuş...

İnş fin ile yeniden toparlarsın hocam. Sanırım tek saç ekimiyle ömür boyu gitmek mümkün değil, ya gözü karartıp hormonları baskılayacaksın ya da greftleri erkenden harcamayacaksın. Ben şimdilik 2. yoldan gideceğim, forumda bazıları 5,6 ekim bile yaptırmış. Ben 33 yaşına kadar bekledim ekim için, bakalım beni ne kadar götürecekler?  :D 2500 - 3000 daha rezervim kaldı ileride ihtiyaç olursa onları da kullanmayı düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2022, 14:23:04 Gönderen: jiv »

emekli kel

• Hero Member
 soruna soyle cevap vereyim.ekilen saç arkadaki kadar yasar.ilaç zaten dhtyi yuzde 40 baskılıyor.arkadada bazı saçı dokulenler var yada kel olup arkada saçları duranlarda var.saçları alırken arkadaki minyaturazyondan etkilenmemiş saçları almaya gayret ediyorlar.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
İlaç kullanmadan süreç tamamlamak bir başarı değildir ya da ilaç kullanarak.
Bunun ikisini ayırt etmelisiniz

Saç ekiminde ilaç durumuda senin var olan saçların
Alan saç kaliten ile değişkenlik gösterir

Donör kaliteli kendi saçlarında incelme yoksa kullanma zaten

Ama kafanda incelmiş saçlar varken saç ektirsen ne olacak? Dökülmen devam edecek.
Global Moderator

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
İlaç kullanmadan süreç tamamlamak bir başarı değildir ya da ilaç kullanarak.
Bunun ikisini ayırt etmelisiniz

Saç ekiminde ilaç durumuda senin var olan saçların
Alan saç kaliten ile değişkenlik gösterir

Donör kaliteli kendi saçlarında incelme yoksa kullanma zaten

Ama kafanda incelmiş saçlar varken saç ektirsen ne olacak? Dökülmen devam edecek.

Bence bu tür ilaçları kullanmayı düşünen kişiler, ekim yaptırmadan 1 sene önce falan kullanmaya başlamalı. Çünkü saç ekiminden hemen sonra bu ilaçlara başlayanlar, kendi tüy formundaki saçları güçlenip yeniden görünür olduğu zaman onları ilaca değil ekimin başarısına bağlıyor ve ilacı sonra bıraktıklarında gerçeklerle yüzleşiyorlar.

Bence bir ekimin başarılı olduğunu görmek için ya bu ilaçlara 1 sene önce başlayacaksın, ya da hiç başlamayacaksın çünkü saç ekiminden sonra bu ilaçlara başlayınca, mucize ekimde mi yoksa ilaçta mı tam olarak anlaşılmıyor.

murattarum

• Hero Member
Ben kullanmadim dostum ilaç derken omega 3 biotin kerazon kullandim yani kerozanda.vitamin komplexi dht baskilayici yok sifir.hintelin dedigi gibi donor bolgen gel beni ektede onde cikayim demiyorsa riskli iş sac ekimi.ama donor bolgen iyiyse kalinsa ekilen cikiyor bir tek biotin kullansanda.
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
E tabi bu ilaçları  saç ekimi öncesinden kullanmak bir sene Altı ay daha önemli ama şimdi adam kullanmamış saç ektirmiş nereden başlarsan oradan kardır mantığıyla söylüyoruz  tabiki gene de büyük faydası olur olmaz değil. ayrıca dediğim gibi ilaç kullanımı tamamen senin saç durumu dökülme durumu ile alakalı  arkadaki saçların kalitesi ile alakalı bir durum.Şimdi misal  adamın genel seyrelmesi var kafasında bütün  saçlar incelmiş sen şimdi aralara giriyorsun sık bir saç ekimi yapıyorsun operasyonun verdiği etki ile zaten beslenme dengesi bozuluyor kafada eee  bu saçlarım kendine hayri yok zaten ince cansız ekim öncesi kısaca kendine hayri olmayan bir alandaki bölgeye saç  ekiliyor e sen ekilen saçlarda o bölgede ne bekliyorsun. oranın beslenmesi gerekiyor kendi saçlarını besleyemeyen bir bölgede ekilen saç nasıl beslensin.  bu yüzden ne yapacağız orayı beslenir hale getireceğiz Buda nasıl oluyor bu tarz bir kaç tane ilaç ile oluyor bunun dışında yok spreymiş yok o vitaminmiş yok PRP Bunlar boş işler anlık aylık belirli bir süre de hafif bir şekilde saçları bir süre canlandırıp sonra işlevini yitiren ürünler bir tek kök hücre tedavisi bana olumlu geliyor saç dökülmesini durdurmak adına. Ama tabi bunu yaptıran arkadaşlarda sanıyorlar süper olacak saçları olanı var ama nadir genel olarak dökülme durur biraz da kalınlaştırır.

Ama açıklığı kel olan bölge dışındaki saçların sağlıklı ise incelme yok ise donör Bölgen kaliteli ise o zaman kullanma ha kullansan gene faydası var da en azından o zaman kullanma dediğim gibi tamamen bu dökülme tipi ile alakalı bir durum gerekiyorsa bu söylenir ha bunu kişi kullanır kullanmaz o artık kendi tercihi zaten forumdaki bir çok saç ekimi sonucundabir çok arkadaş farkında değil olayın ya işte saç ektirdim memnun olmadım iyi çıkmadı ya arkadaş senin ekim öncesi kendi saçın dökülmüş bunun farkında bile değilsin ekim saçları kafasında çıktığını görmüyor .. önceden söyleselerdiya filan diyorlar böyle bir şey yok yani önceden sana kim ne söylesin  kim ne biliyorda gelecek sana anlatacak adamın derdi para kazamak oturup sana saç anatomisini anlatmaz. araştıracaksın öğreneceksin bak sen ne güzel bir konu açmışsın öğrenmeye çalışıyorsun Ekim öncesi söyleselerdi Ekim öncesi şunu yapsalardı. Diye bir durum yok nadiren var.  söylüyoruz bura da zaten  kolulara  baştan yazmışız ondan sonra  sonuç geliyor ben memnun değilim bana söylemediler başlıyor.  Kısaca tabi ekimin başarılı yapıldığı operasyonlar bahsettiklerim olumsuz ekimler ayrı konu.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2022, 00:38:31 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
E tabi bu ilaçları  saç ekimi öncesinden kullanmak bir sene Altı ay daha önemli ama şimdi adam kullanmamış saç ektirmiş nereden başlarsan oradan kardır mantığıyla söylüyoruz  tabiki gene de büyük faydası olur olmaz değil. ayrıca dediğim gibi ilaç kullanımı tamamen senin saç durumu dökülme durumu ile alakalı  arkadaki saçların kalitesi ile alakalı bir durum.Şimdi misal  adamın genel seyrelmesi var kafasında bütün  saçlar incelmiş sen şimdi aralara giriyorsun sık bir saç ekimi yapıyorsun operasyonun verdiği etki ile zaten beslenme dengesi bozuluyor kafada eee  bu saçlarım kendine hayri yok zaten ince cansız ekim öncesi kısaca kendine hayri olmayan bir alandaki bölgeye saç  ekiliyor e sen ekilen saçlarda o bölgede ne bekliyorsun. oranın beslenmesi gerekiyor kendi saçlarını besleyemeyen bir bölgede ekilen saç nasıl beslensin.  bu yüzden ne yapacağız orayı beslenir hale getireceğiz Buda nasıl oluyor bu tarz bir kaç tane ilaç ile oluyor bunun dışında yok spreymiş yok o vitaminmiş yok PRP Bunlar boş işler anlık aylık belirli bir süre de hafif bir şekilde saçları bir süre canlandırıp sonra işlevini yitiren ürünler bir tek kök hücre tedavisi bana olumlu geliyor saç dökülmesini durdurmak adına. Ama tabi bunu yaptıran arkadaşlarda sanıyorlar süper olacak saçları olanı var ama nadir genel olarak dökülme durur biraz da kalınlaştırır.

Ama açıklığı kel olan bölge dışındaki saçların sağlıklı ise incelme yok ise donör Bölgen kaliteli ise o zaman kullanma ha kullansan gene faydası var da en azından o zaman kullanma dediğim gibi tamamen bu dökülme tipi ile alakalı bir durum gerekiyorsa bu söylenir ha bunu kişi kullanır kullanmaz o artık kendi tercihi zaten forumdaki bir çok saç ekimi sonucundabir çok arkadaş farkında değil olayın ya işte saç ektirdim memnun olmadım iyi çıkmadı ya arkadaş senin ekim öncesi kendi saçın dökülmüş bunun farkında bile değilsin ekim saçları kafasında çıktığını görmüyor .. önceden söyleselerdiya filan diyorlar böyle bir şey yok yani önceden sana kim ne söylesin  kim ne biliyorda gelecek sana anlatacak adamın derdi para kazamak oturup sana saç anatomisini anlatmaz. araştıracaksın öğreneceksin bak sen ne güzel bir konu açmışsın öğrenmeye çalışıyorsun Ekim öncesi söyleselerdi Ekim öncesi şunu yapsalardı. Diye bir durum yok nadiren var.  söylüyoruz bura da zaten  kolulara  baştan yazmışız ondan sonra  sonuç geliyor ben memnun değilim bana söylemediler başlıyor.  Kısaca tabi ekimin başarılı yapıldığı operasyonlar bahsettiklerim olumsuz ekimler ayrı konu.

Aynen hocam herkes kendi saç durumuna göre bir strateji belirlemeli. Ben 29 yaşıma kadar saçları dikebiliyordum yani saçlarım birden dökülmedi, yavaş yavaş döküldü, ama tanıdığım birinde aşırı agresif dökülme olduğundan henüz 20 yaşında zır kel kaldı. Saçlarını çok hızlı kaybetti, böyle agresif dökülmesi olanların daha hızlı aksiyon alması şart, çok fazla beklemeleri donörlerinin de zayıflaması anlamına geliyor.

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Evet aslında bu ortaya atılan yalanlardan kaynaklı

Neymiş efendim donör bölgedeki saçlar dökülmemeye kodlanmış:)

Sanki genetik uzmanı pez… ulan altı üstü hemşiresin ya da doktor kimsin sen ne araştırma yaptında bunu söylüyorsun.

Donör bölgede dht oranı düşük beslenme fazla olduğu için saçlar daha geç zayıflar
Tabi bu o bölge için geçerli aynı saç telini dht nin yoğun olduğu alanda dökersin

Haklısın hocam ben bunu Reddit'te bir yorumu okuduktan sonra araştırdım, aynı söylediğin gibi onlar da dht'ye duyarlı hale geliyorlarmış. Bahsettiğim yorum şu;

"If you don't inhibit dht in the scalp somehow, you'll only lose the transplanted hairs in the future. They are more resistant to DHT than the hair at the front but they aren't immune to it. There's always a possibility of them thinning too otherwise everyone would be a candidate for a HT"

Özet geçecek olursak, "donör bölgedeki saçlar zayıflamıyor olsaydı, herkes saç ekimi için uygun birer aday olurdu" demiş.  :D
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2022, 12:29:06 Gönderen: Hintel »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
If you don't inhibit dht in the scalp somehow, you'll only lose the transplanted hairs in the future. They are more resistant to DHT than the hair at the front but they aren't immune to it. There's always a possibility of them thinning too otherwise everyone would be a candidate for a HT

Dostum ben bunu senelerden beridir yazıyorum ama hala
İlaç kullanmadan iyi sonuç alan var mı şeklinde bak konu var  ya da açılıyor. adamın saçı uygunmuş sonuç almış sen alacaksın diye bir durum yok. tüm vakalar aynı standart değil kısaca

Ya da ilaç kullandırmıyor başarılı bir saç ekimcisi bir ara da öyle yazanlar vardı:)

Kimse meraklı değil kimse kullanmaktan keyif almıyor
Ya da kimseye cip takıp kullanıyor mu  bu adam diye denetim yapmıyor

Bize ne yani ben taramıyacağım o saçları bende ekmedim o saçı.
Kısaca tek önemsediğim durum doğru gerçek ve başarılı olması için en doğru yol.

Önemli olan gerekeni gerçek başarıya giden yolu saç durumuna bakıp söyleyebilmek
Ha kişi uygular uygulamaz o bizi ilgilendirmez

Ama bura da saçların durumuna göre uygulanması gereken yolu görebilmek bunrı söylemek.  söylemeye bilirimde banane abi umrumda mı ? Derim ya da bana ne kızıyorsun arkadaşım sen ? ne halin varsa gör de diyebiliriz.

Ben gereken neyse onu yazan insanım. Kimin hoşuna gider gitmez beni alakadar etmez
Şunu umutma ben senin cebindeki parayı alan kişi değilim ki senin nabzına göre şerbet vereyim öyle olsam bakarım adam bu konuda hassas hem onun hem kendi işime gelen şeyleri söylerim paranı alırım banane 12 ay sonra ne halin varsa göre der geçerim. O yüzden sapla samanı karıştırmamak gerek.

Donör bölgesinde ki saçlarda dht duyarlı
Gögüs kıllanrında sakal kılkarında duyarlı
Beslenemeyen her şey ölür
Sende genetik dökülme varsa duyarsız diye bir durum söz konusu değil yavaş ya da geç hızlı ya da yavaş duyarlısın.

Dht dediğimiz durum saç kanallarına dolar tıkar yani lavobonun tıkanması gibi.  kanla beslenen saçı kandan ayırır beslendiği yerle bağlantısını keser.
Olay bu şimdi donör bölgesinde saçların damarları tıkanınca nasıl beslensin ? Yok duyarlı nasıl söyle duyarlı işte :) doktora mı yaptın bilimsel makelemi yazdın? Duyarlı başğannn sen rahat ol ile olmuyor bu işler.

Duyarlısımı var ben seni bir yere kapatsam yemek vermesem sende duyarlısın hadi duy da görelim zayıflarsın sonra ex olursun. Saç da böyle önce zayıflar ve ölür.

Ben bu durumları çok daha enterasan tibbi kelimelerlede anlatırım tip 1 tip2 girerim ama kimse anlamaz herkesin anlayabileceği seviyede yazmaya çalışıyorum.
Ya da Toplumda ırsi saç dökülmesi olarak adlandırılan genetik saç dökülmesinde dihidrotestosteron (DHT) denilen erkeklik hormonunun bir türü yüksektir. Yüksek testosteron androjeni tetikler ve yüksek androjen seviyesi saç dökülmesine neden olur. Bu nedenle genetik saç dökülmelerinin %90'ı erkeklerde görülür şeklinde vs vs

Tabi bazı arkadaşlarada en doğru yolu gösteriyoruz
Mesala açıklık çok saç beslenme oranı var  senin kendi saçların beslenememiş dökülmüş ekilenler nasıl beslenip çıksın? Donör bölgesindeki saçlar duyarlı ondan ? O zaman başarısız saç ekimleri neden varB her başarısız sonuç ya da istenilen sıklıkta olmayan sonuç saç ekimi hatasımı sanıyorsunuz. ve donör durumu. Biz burada 100 ön görüyü  durumu dengeyi gözaterek öneride bulunuyoruz çünkü biliyoruz bilerek söylüyoruz

Saç  eken saç ekimciler gibi karşına geçip masanın karşısından  ya 5000 eker kapatırız  rahattt olll:)
Demiyoruz :)  iki tane de sprey kitleyip bir de  vitamin setinden de para kazanıca diye verdiği önerileri vermiyoruz adamın umrunda değilsinnn sen burada ki insanların umurundasın.

Misal iki ekim planlama:  bu şekilde yazıyoruz  olması gerekeni gördüğümiz için ya da diğer bilgili arkadaşlarda yazıyor saolsunlar.
Arkadaş; ya bana 1 ekimle kapatırız dediler siz daha mı iyi biliyorsunuz? diye cevap veriyor. Tamam git ektir banane demeyip gene anlatmaya çalışıyorum.

Ya da ben bir ekimle kapatmak istiyorum diyor:) ben de  günde 50 bin dolar kazanmak istiyorum ama olmuyor kısca bizler ne istilenle değil ne olabilir doğrusu nedir en doğrusu risk almadan o yolu gösteriyoruz. Ha durum senin isteklerine uygun olursa o zaman senin isteklerini onaylıyoruz.

Kısaca istediklerin durumunla orantılı olmalı
Eğer değilse en doğru yolu bilenleri dinleyerek
Uygulamalısın. Ya da kendin öğrenip öylr kararlar almalısın.
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2022, 16:08:52 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram