Gönderen Konu: DUTASTERİD 4 AY SONUÇLARI (GÜNCELLEME) BEFORE/AFTER (ÖNCESİ SONRASI)  (Okunma sayısı 2797 defa)

Andrea

• Hero Member

KONU BİRAZ UZUN ÇAYINIZI DEMLEYİN GELİN.

Herkese Merhabalar tekrardan geri döndüm  umarım herkesin keyfi yerindedir forumu yaklaşık 5 yıldır takip ediyorum 2 yıldır da aktif olarak bu hesap üzerindeyim söz verdiğim gibi  artık vakit geldi hikayemi anlatmadan öncelikle bu zor zamanlarımdaki süre zarfında bana desteklerini esirgemeyen  ve her türlü sorunumda bana yardımcı olmaya çalışan başta:

Hintell, slade23, emekli kel, onizuka eikichi, zweig, Xeth, Whatever Sc, athena, Kıvanç Saçlıtuğ, Jasonkenn gibi değerli insanlara abilerime , kardeşlerime ve daha ismini sayamadığım birçok forum üyesine duygulanarak teşekkürlerimi iletmek istiyorum ve gerçekten canı gönülden bu teşekkürü bir borç biliyorum hakkınız ödenmez gerçekten ödenmez.

23 yaşındayım  herkesin bir hikayesi olduğu gibi benim de bir hikayem var tabiki de çok uzatmadan 2014 yılının Mayıs ayında yani bundan tam 8 sene önce kansere yakalanıp Allah'a şükürler olsun ki bundan 1.5 yıl sonra da kanseri yenmiş ve son 6-7 yıldırda kontrollerini aksatmayan hayatının bir kaç yılını kaybetmiş ve düşündüğü konumda potansiyeline  henüz ulaşmış  olmasa da çabalayan eskisinden çok daha güçlü bir şekilde sanki bu hastalığı geçirmemiş bir şekilde çok şükür ki sporunu yapan okuluna giden kendi kişisel gelişimini önemseyen bir üniversite öğrencisiyim. Lafı çok uzatmadan konuya ufaktan girelim.

Hastalığımın  tedavilerinden sonra vücutta herhangi bir iz olmasa da malesef  bu ilaçların belirli başlı yan etkileri kendini sonradan gösterebiliyor özellikle sivilce ve yağlanma bozukluğu ve hormonlarımdaki dengesizlikler (Troid hormonum t4 değeri yükekliği) genetiğe bağlı saç dökülmeside beraberinde bununla birlikte saçlarda incelme  benim şu anda boğuştuğum sorunlar arasında artık kontrollerimle beraber doktoruma da danışmış olduktan sonra söz vermiş olduğum gib itedavi sürecimi palyaşıyorum.

Foruma 2 yıl önce yüklediğim ilk resim ve diğerleri fotoğrafları sıra sıra aynı açılardan çektim öncesi ve sonrası şeklinde.

Andrea

• Hero Member
Öncesi sonrası şeklindeki diğer fotoğraflar

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Carlos75

• Full Member
Sanki bayaa bi işe yaramış gibi

Carlos75

• Full Member
Masallah

Andrea

• Hero Member
Teşekkürler daha iyi sonuçlar için uzun vadede yine etkili olacağını düşünüyorum bakalım zaman zaman konumu güncelleyeceğim

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
Önlere ekim şart
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

Andrea

• Hero Member
İllaki bir aşamada ekim yaptıracağım ama önlerin ileriye gidebildiği kadar gitmesini istiyorum bugünlerde gerçekten şakak kısımlarında ki yeni çıkışları görebiliyorum bakalım daha 5.5 ayı yeni doldurmaktayım Dutasterid de şimdilik yan etki yok her şey gayet iyi bir şekilde ilerliyor ilacı bırakmayı düşünmüyorum devam ediyorum daha iyi sonuçlar için 12 ayı beklemem gerek diye düşünüyorum.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
Herşey gönlünce olsun kardeşim motivasyonun harika güzel gelişme var görünüyor.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Andrea

• Hero Member
Teşekkür ederim her şey sizinde gönlünüzce olsun abi eyvallah

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Şakaklara herhalde minoksidil kullanmaya cesaret edemediniz kendi varolan saçlarınızı etkiler diye. Tedavi tepe bölgesi için çok güzel işe yaramış ve genel saçlara da etki ettiği belli oluyor. Bende olsam diyeceğimde benimde saçlarım böyleydi zaten :) idare edebildiğiniz kadar kullanıp sonra ekimi düşünün.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Andrea

• Hero Member
Aynen abi valla ya aklımı okudun ne zamandır sizlerden de tavsiyeler alıyordum dediğin gibi önce esas dökülmeyi bitirmek istedim dutasteridle çıktık yola minoxidil bugünlerde aklıma çok geliyor ya napsam bilemiyorum dediğin gibi varolan sağlıklı saçlarımı etkiler mi bundan korkuyorum ?Şakaklarda ki küçük tüyler artıyor ben yine de dutasteridin ilerleyen zamanlarda şakakta daha iyi işler yapacağına inanıyorum ama bakalım sence gerçekten minoxidil eklersem ve sonrasında ekim için bırakırsam bu varolan sağlıklı saçlarımı etkiler mi?

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
Aynen abi valla ya aklımı okudun ne zamandır sizlerden de tavsiyeler alıyordum dediğin gibi önce esas dökülmeyi bitirmek istedim dutasteridle çıktık yola minoxidil bugünlerde aklıma çok geliyor ya napsam bilemiyorum dediğin gibi varolan sağlıklı saçlarımı etkiler mi bundan korkuyorum ?Şakaklarda ki küçük tüyler artıyor ben yine de dutasteridin ilerleyen zamanlarda şakakta daha iyi işler yapacağına inanıyorum ama bakalım sence gerçekten minoxidil eklersem ve sonrasında ekim için bırakırsam bu varolan sağlıklı saçlarımı etkiler mi?
minoxil topikal mi düşünüyorsunuz?
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
finasteride de 6. ayımdan sonra fayda gördüm.gecen seneye göre saçım çok toparladı.4 aydır da dut kullanıyorum oral min ile birlikte, dökülme devam ediyor..nedenini bilmemek çok sıkıcı dut ve min den mi yoksa genetik dökülme mi devam ediyor anlamis değilim :) ayrıca saç derimde tortu gibi bir tabaka var nasıl geçer bilmiyorum bu tabaka saç dökülmesi başladığından beri var yağ ve bu sorunu cozersem saç dokulmesinin duracağına inanıyorum:)
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Boş olan bölgeye kullanıldığında bence kendi saçlarınızı etkilemez diye düşünüyorum. Ama hem roaccutane, dutasterid, kullanırsanız minoksidil bunlar ağır olmaz mı? Bence varsa aklınızda mutlaka doktora danışın. Şahsi fikrim ekim yoksa planlarınızda minoksidil o bölgeye artısı olur gibi. İnce saçlar görünüyor. Ufak bir kapatılıcılık bile olsa çok fark yaratır saçları tararken.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
öncelikle rica ederiz dostum çok zor süreçler atlattın ve şu an seni görmek kanser gibi bir hastalı yenip sağlıklı hayatına kavuşman bizleri nasıl mutlu etti anlatamam
hayatın boyunca bir daha hiç bir sorun yaşamadan mutlu olmanı dilerim.

ama şu konuda da uyarımı yapmak zorundayım böyle zor bir hastalık geçirdiğin için dudasterid gibi bir ilacı kullanmak için doktorundan gerekli izinleri alıp m kullandın ?

bana bu hastalıktan sonra bu ilacı kullanman pek sağlıklı gelmedi çünkü
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram