Gönderen Konu: Ahmet Tosun The Hair Clinic - 04.11.2022- 3500 Greft saç ve sakal ekimi- Yaş 40  (Okunma sayısı 2361 defa)

Just_Transplanted

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhabalar,
The Hair Clinic'te bugün operasyonum yapıldı. Geçen hafta perşembe günü ilk görüşmenin ardından 1 hafta sonrası için operasyon kararı aldık. Ekim ayı başında geçirdiğim diz ameliyatı sebebiyle bir süre uzaktan çalıştığım için ekimi bir an önce yapmak benim için önemliydi. İlk başta sadece tıraşsız saç ekimi düşünüyordum fakat o koltuğa bir daha oturabilir miyim korkusundan saç ve sakal ekimi birlikte yapıldı.  :)
Ahmet beyin ne kadar ilgili olduğunu kendisiyle görüşenler bilir. İlk görüşme yaklaşık 2 saat sürdü ve kafamdaki bütün soru işaretlerini giderebildim.
Hem saç hem sakal DHI yöntemiyle yapıldı. Tıraşsız pencere açılarak hem saç hem sakal için yeterli sayıda grefti topladılar. Sadece ön kısımda açıklık görünüyordu fakat saçım uzun olduğu için tepe bölgesine doğru ilerlemiş olan seyrelme belli olmuyordu. Hem ön taraf hem de aralara ekim yapıldı.
Sakal sadece yanakla dudak birleşiminde açıklık olduğu için sadece oralara az sayıda greft ekildi.
Genel olarak operasyon sürecine değinecek olursam, Ahmet bey sadece greftlerin toplanmasını gerçekleştirdi ama ekim sırasında da sık sık gelip durumu kontrol etti ve ekim ile ilgili yorumlarını Mehmetcan bey'le paylaştı. Benim modumu yükseltmek için sık sık benimle konuştu. o sırada pişmanlık yaşayan ve ektirmesem daha mı iyi olurdu diyen kurbanın moral motivasyonu için bu da çok önemli :)
Ekibe gelecek olursak o anki heyecandan herkesin ismini aklımda tutamadım ama onların da  verdiği çabalar ve her bir adım öncesi yaptıkları bilgilendirmeler, benim gibi OKB rahatsızlığı olan birisi için dahi operasyonun rahat geçmesini sağladı(rahatsızlığımı onlara söylemediğim halde) isimlerini öğrendiğimde hepsini ayrı ayrı eklerim. Greftlerin alınmasından son fotoğraf çekilene kadar yaklaşık 6 saat sürdü. Saç ekiminden sonra öğle yemeği molası verdik, sakal ekimini daha sonra başlandı. Az sayıda greft ekildiği için bu işlem çok daha kısa sürdü.
Çıktığımda kendimi şişmiş başon gibi hissedeceğimi düşünüyordum fakat ilaçları da kullandıktan sonra günlük rutinimi bozmama gerek kalmadan devam edebileceğimi düşünüyorum. Herhangi bir rahatsızlık hissi yok.
Süreçte beni rahatsız eden tek şey saç kesiminin orantısız olması (bu aşamayı da hafife almamanız için belirtmek istedim) ama onlar da kısa süre içinde normale döneceği için geçici bir durum gibi düşünüyorum.
Biraz uzun yazdım ama benim kafamda çok soru işareti vardı ve büyük bir kısmını bu forum aracılığyla kapattım ve ben de biraz faydalı olmak istedim.
Sonuç olarak kapıda bizi karşılayan ve gerekli gereksiz bütün sorularınızı hızlıca yanıtlayan Malika hanımdan başlayarak bizi orada ağırlayan ve operasyonda katkısı olan herkes bu süreci kolaylaştırdı. Umarım bu yazı saç ekimi konusunda biraz da olsa soru işaretlerinizi giderir.
yorum, öneri ve sorularınızı bekliyorum.
Verilen ilaçlar:
Klamoks bid 1000 mg
Coraspin
Prednol
Apranax fort
Şampuan ve solusyon:
Mossi London hair repair set - (şampuan ve köpük)

Öncesi/Sonrası fotoğraflarımı ekliyorum. yarın yapılacak olan 1. yıkama sonrasında ve belirli aralıklarla güncellemeye devam ederim.

Just_Transplanted

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 04.11.2022- Ahmet Tosun The Hair Clinic - 3500 Greft - Yaş 40
« Yanıtla #1 : 03 Kasım 2022, 22:23:14 »
.

Just_Transplanted

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 04.11.2022- Ahmet Tosun The Hair Clinic - 3500 Greft - Yaş 40
« Yanıtla #2 : 03 Kasım 2022, 22:23:55 »
.

Just_Transplanted

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
1. Gün ilk yıkama sonrası fotoğraflar;

Beerader

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam hayirli olsun oncelikle.
Oncelikle bu forumdaki cogu insana gore kel degilsiniz :) ama sizleri anliyorum, insanlar gencligindeki sac cizgisini hayal eder hep. Bence guzel bir ekim olmus, simdiye kadar cok fazla konu incelemistim ama en essiz konulardan birisi diyebilirim kendi adima. Merakla takip edecegim. Ama sahsi gorusum, dogal ve sik bir ekim olmus, aradiginizi bulacaksinizdir. Sakal da yerinde olmus bu arada. Umarim mutlu kalirsiniz

Just_Transplanted

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam hayirli olsun oncelikle.
Oncelikle bu forumdaki cogu insana gore kel degilsiniz :) ama sizleri anliyorum, insanlar gencligindeki sac cizgisini hayal eder hep. Bence guzel bir ekim olmus, simdiye kadar cok fazla konu incelemistim ama en essiz konulardan birisi diyebilirim kendi adima. Merakla takip edecegim. Ama sahsi gorusum, dogal ve sik bir ekim olmus, aradiginizi bulacaksinizdir. Sakal da yerinde olmus bu arada. Umarim mutlu kalirsiniz
İyi dileklerin için çok teşekkürler.
Kellik konusuna gelince; Saç ekimi konusuna bakış açısı değişiyor diye düşünüyorum, artık sıklaştırma işlemi yapanlar da çoğunlukta. Başarılı sonuçlar çoğaldıkça kliniklere olan güven arttı ve "saçım var ama daha fazlasının zararı olmaz" diyebiliyoruz artık. Gerçi çevremde ne gerek vardı diyenlerin sayısı da az değil :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun saç ekimin saçlarını kople kestirip saç ektirseydin daha mantıklı olurdu görünüş açısından böyle donör kısa diğer yerler uzun garip oluyor.

Saçların çok kaliteli hem kendi saçların hem donör
Saç ekiminde gayet güzel sık ön çizginde güzel hayırlı olsun saç ekimin
Global Moderator

Just_Transplanted

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ahmet bey de komple kesim konusunda ısrar etti ama yaklaşık 2 yıl sürdü bu seviyeye gelmesi, tekrar göze alamadım, daha önce ekim yaptıran bir arkadaşım da senin beklediğin orantı sağlanamaz, görüntü iyi olmayabilir diye uyarmıştı. Ama ben bir süre alttaki fotoğrafımdaki gibi kestirip toplamadan idare edebileceğimi düşünüyorum, olmazsa da benden sonrakilere ders olur artık :)

No.fear

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun ekiminiz güzel görünüyor saçlarınızı kestirmemeniz güzel olmuş görüntü önemli bi detay sonuçta

mertkaraman

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Bu yöntemi tercih etmişsiniz hayırlı olsun inşallah güzel bir sonuç alırsınız başarılı bir operasyon olmuş

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ahmet bey de komple kesim konusunda ısrar etti ama yaklaşık 2 yıl sürdü bu seviyeye gelmesi, tekrar göze alamadım, daha önce ekim yaptıran bir arkadaşım da senin beklediğin orantı sağlanamaz, görüntü iyi olmayabilir diye uyarmıştı. Ama ben bir süre alttaki fotoğrafımdaki gibi kestirip toplamadan idare edebileceğimi düşünüyorum, olmazsa da benden sonrakilere ders olur artık :)

2 yıl sürdü ama bu sekilde de yarım yamalak çirkin bir görüntü oldu mecbur kesersin:)
Global Moderator

leventoğlu

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
hayırlı olsun saç kaliteniz çok iyi görünüyor
traşsız sonuç forumda çok yok takipteyim
bende 2. seansı düşünüyorum
senin kadar saçlarım uzun değil ama sende görelim güzel durusa neden olmasın :)
bu arada planlama ekim sıklığı falan gayet iyi duruyor bence
  • Ekim Tarihi: 29.03.2022
  • Ekim Merkezi ismi ahmet tosun (thehairclinic)
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 38
  • Medikal Tedavi the mossi london

Just_Transplanted

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
10. Gün kabuk dökümü biraz uzun sürdü ama yine de daha rahat hissediyorum kendimi, tedirgin olmadan uyumayı özlemişim :)
20. Günden sonra başlamak üzere mossi london hair vitamin tablet ve mossi london bakım yağı verdiler.
Kabuk dökümü sonrasındaki fotoğraflar

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun kabuk dökümün güzel ve sağlıklı duruyor
Sakalda çok güzel olmuş şekli ve sakal yönleri güzel ekilen salarım yönleride güzel duruyor
Global Moderator

leventoğlu

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
attığın fotolarda sakala ekim yapıldığını bilmesek sakal anlaşılmaz
ekim alanın da çok güzel duruyor
bundan sonrası en zor süreç beklemek çok zor oluyor kolay gelsin :)
  • Ekim Tarihi: 29.03.2022
  • Ekim Merkezi ismi ahmet tosun (thehairclinic)
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 38
  • Medikal Tedavi the mossi london

Facebook Twitter Instagram