Gönderen Konu: Saç ekiminden 10 ay sonra şok dökülme  (Okunma sayısı 1143 defa)

Fatih61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekiminden 10 ay sonra şok dökülme
« : 05 Kasım 2022, 08:53:45 »
Herkese merhabalar,
 2021 kasım ayında 6200 gredt saç ektirdim ve tüm süreç gayet olumlu ilerliyordu. 3. Ayından itibaren saçlarım çıkmaya başladı hatta 5.-6. Ayda epey dolgun bir görüntü vardı. Şöyle ki işyerinde benim saçlarımı gören 5-6 kişi saç ektirmeye karar verdi. Son 2 aydır saç ekim merkezinin tavsiye ettiği biotin kapsül ve hairfortu kullanmayı bıraktım. Ne olduysa son 1 aydır olmaya başladı. Şok dökülme gibi saçlarımın belkide %80’ini kaybettim. 2 hafta önce kan testi yaptırdım. B12 (164), Biotin (137), Magnezyum (1.92), folik asit (3.53) ve D vitamini(24) düşük olduğu için şirket doktorum bazı vitamin ilaçları verdi. Gitmiş olduğum dermatolog ise B12 çok düşük olduğundan böyle dökülme olur dedi. (500’lerde olmalıymış)
2 haftadır verilen vitaminleri (Benexol, magnesic, folbiol ve D-Colefor) ve saç ekim merkezinin söylediği biotin ve hairforte takviyesini kullanıyorum fakat bi toparlama yok. Aksine neredeyse ekim öncesine döndüm. Hatta ekim öncesi saçlarımı bile kaybettim gibi hissediyorum. Ben ve beni görüp saç ektiren herkes şoktayız. Moralim de epey bozuldu haliyle. Neredeyse Mükemmel bi sonuçtan tekrar eski günlere döndük. Böyle bir süreci tecrübe eden ya da önerisi olan var mı?

kel piero

• Full Member
Ynt: Saç ekiminden 10 ay sonra şok dökülme
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2022, 10:49:44 »
hairfortu kaç ay kullandınız ve ne zamandan beridir bırakmıştınız? muhtemelen hairfortu  bıraktığınız için saçınız döngüye girdi ve şok dökülmeye uğradınız.bu ürünü uzun süre kullanıyorsanız malesef bıraktığınız an  saç formunu kaybediyor. bir de fotoğraf koyarsanız daha isabetli değerlendirebiliriz
  • Ekim Tarihi: 17.10.22
  • Ekim Merkezi ismi AKL
  • Greft Miktarı 3100

Fatih61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2022, 13:07:53 »
8 ay düzenli olarak kullandım bıraktıktan 1 ay sonra dökülmeler başladı ama onunlamı ilgisi var bilmiyorum açıkçası. Fotoğraf da paylaşayım

kel piero

• Full Member
« Yanıtla #3 : 05 Kasım 2022, 13:10:53 »
8 ay düzenli olarak kullandım bıraktıktan 1 ay sonra dökülmeler başladı ama onunlamı ilgisi var bilmiyorum açıkçası. Fotoğraf da paylaşayım
yüzde 90 ondan kaynaklıdır hocam. bırakırken de aniden bırakılmaz kademe kademe azaltarak bırakmanız gerekirdi. bekliyoruz fotoğraflarınızı
  • Ekim Tarihi: 17.10.22
  • Ekim Merkezi ismi AKL
  • Greft Miktarı 3100

BeRan

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 06 Kasım 2022, 02:44:19 »
hocam hepsi bu ilaçlarla alakalı ince kendi saçlarını döküyor.

Hollee Selfyee

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 06 Kasım 2022, 16:54:03 »
hairfortu kaç ay kullandınız ve ne zamandan beridir bırakmıştınız? muhtemelen hairfortu  bıraktığınız için saçınız döngüye girdi ve şok dökülmeye uğradınız.bu ürünü uzun süre kullanıyorsanız malesef bıraktığınız an  saç formunu kaybediyor. bir de fotoğraf koyarsanız daha isabetli değerlendirebiliriz

hocam bununla alakalımıdır bir yardımcı olur musunuz ekimime bakıp, şu lanet olası avesini bıraktıktan sonra daha çok dökülmem arttı sorunsuz ilerliyordu zarar verdiği gördüm cildime bıraktım.

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 06 Kasım 2022, 23:10:56 »
Fotoğraf görmeden nedense bana hiç inandırıcı gelmiyor böyle konular .Daha çok psikolojik.Bence büyük ihtimalle senin saç ekimin olmamış üstat ,ekim sonrası hair forte biraz işe yaramış onunla gaza gelmişsin yoksa öyle ekilen saç kolay kolay dökülmez.

Hollee Selfyee

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 07 Kasım 2022, 01:03:42 »
Fotoğraf görmeden nedense bana hiç inandırıcı gelmiyor böyle konular .Daha çok psikolojik.Bence büyük ihtimalle senin saç ekimin olmamış üstat ,ekim sonrası hair forte biraz işe yaramış onunla gaza gelmişsin yoksa öyle ekilen saç kolay kolay dökülmez.

hocam spreyler gerileme yapar diye biliyorum ekilen saçlar dökülmüyor zaten kendi kafanda ki diğer saçları dökülüyorlar.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 07 Kasım 2022, 02:29:02 »
Resimler operasyon resimlerini süreci eklemelisiniz
Global Moderator

Fatih61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 07 Kasım 2022, 07:40:24 »
Sırasıyla ekim öncesi ve ekim sonrası fotoları paylaşıyorum. 6200 gredt ekildi ve 3 ay sonra çok iyi şekilde çıkmaya başladı. Son 1 aydır yoğun bi dökülme var. 3 hafta içinde tekrar hairforte başladım, biotin ve b12 alıyorum. En son dün dermetolog b12 çok düşük böyle ani dökülme olur dedi ve xpecia önerdi.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 07 Kasım 2022, 10:46:01 »
Bu şok dökülme değil saçların ekim öncesi kafandaki bütün saçlar incelmiş yani agır dht var
Kısaca finasterid ancak bu saçı toparlar yoksa gökülme devam edecek gibi.
Tabi onuda doktora danış kullan
Global Moderator

Fatih61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 07 Kasım 2022, 11:35:52 »
Ekim merkezinin dediğine göre ekilen saçlar dökülmüş ki dht olsa bile 1 ayda böyle yoğun dökülme olur mu? Ekim sonrası çıkmış saçlara bakınca bu kadar hızlı bu seviyeye gelmek normal mi?

Facebook Twitter Instagram