Gönderen Konu: Şok Dökülme ve Kökle Dökülme  (Okunma sayısı 46737 defa)

keladam61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Şok Dökülme ve Kökle Dökülme
« : 23 Ekim 2017, 18:46:28 »
Arkadaşlar öncelikle aranıza yeni katıldım herkese merhaba sorunum 19 eylül 2017 de saç ektirdim ve 15.gün yıkama yaptıktan sonra havlu ile hafif bastırarak kurularken aşağıdaki resimdeki gibi köke benzer dökülmeler oldu ama ondan sonra asla böyle kök şeklinde dökülme yaşamadım yeni dökülen saçlar L baston şeklinde oluyor. merak ettiğim.

1) Aşağıdaki resimdeki şekilde dökülme normal mi tekrar çıkar mı ? yoksa bu kökle dökülen greftleri kayıpmı ettim tekrar çıkmayacak mı ?

2) L baston şeklinde dökülmelerle ilgili araştırmamda koray hocanın videosunda tekrar çıkmaz diyor ama bir çok doktor çıkar diyor nettede tam bir bilgi yok L şeklinde dökülme yaşayan arkadaşların durumu nedir acaba yorum yaparlar mı rica etsem

3) Çoğu zaman saçımı elimle ıslatıp geriye doğru yatırıyorum şok dökülmede dökülmeyen saçlar baya uzadı bu yaptım işlem saç köklerine zarar verir mi ? Geriye dogru elimle yatırdığımda saçların bu yüzden L şeklinde dökülüyor olma ihtimali var mı ?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler

kadiköy1

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Şok Dökülme ve Kökle Dökülme
« Yanıtla #1 : 23 Ekim 2017, 19:18:59 »
foto net değil ama gördüğüm kadarıyla burda kök yok. hepsi kırılmış saçlar. yani klasik şok dökülme olayı.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 23 Ekim 2017, 19:23:03 »
surec normal kafayı 3 gun carpma sorun olmaz istesen çıkartamazsın kökleri saç ölü kök canlı 2 cm altta kök bir arkadas ekimi beğenmedi doğal değil diye cımbızla dipten çıkardı ama geene kök saç verdi anlıyacağın istesende istemesende kök yerinde duruo onu ordan bir tek doktor çıkartır surec normal
saçları ekmeydi dersin

keladam61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2017, 19:51:46 »
arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler peki L baston şeklinde aşağıdaki resimdeki gibi dökülmeler normal mi acaba ? koray hocanın videosunu izledim forumda kafam karıştı normal olmadığını belirtiyor ve L şeklinde dökülen saçların çıkmayacak şekilde yorumluyor.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 23 Ekim 2017, 20:30:02 »
soyle dusunıon kok gelmese duz gelirdi dion L baston olduğuna gore ucunda kök var falan diye dusunuon hep boyle dokuluo saçlar l baston gibi sorun yok videoda anlatılmak istenen baskadır istesende istemesende o kök  ekimden sonra 3 gun kafayı carpmadığın muddetce yerinden çıkmaz
saçları ekmeydi dersin

byburkay

• byburkay
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 23 Ekim 2017, 20:44:06 »
Peki şok dökülme kaçıncı gunden sonra başlar ? Ben bugun yikama yaparken hafif hafif ovalamaya başladım ,12-13 te ekim yapıldı ilk iki günü saymaksak bugün 10.gün ve küçük küçük saç telleri görüyorum berberden çıkarken hani yuzunde vücudunda kalir ya onlardan şok dökülme olayi mi bu da ?

keladam61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 23 Ekim 2017, 21:54:27 »
@eskikellerden  yorumların için çok teşekkürler aynen öyle insan bu konuda bilgisiz olunca mecbur herseyi düşünüyor ve malesef internettede düzgün bir şekilde anlatım yapan bir bilgi kaynagı yok bu yüzden en güzeli başından bu olayların geçti bir insandan bilgi almak

keladam61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 23 Ekim 2017, 22:00:53 »
@byburkay aynen benimde öyle ilk 3 günü saymazsak 12.günde elimi sürerek yıkamaya başladım ve elimi sürmemden sonra saçlar gelmeye başladı yani elimi sürmesem dökülme olmayacaktı o günden sonra zaten doktor el değerek yıkayabilirsin dedi ve bir kaç gün yoğun şekilde dökülme oldu sonra tek tük şeklinde dökülmeler başladı bugun 1.ay 4 gün oldu ekilenlerin çoğu döküldü dökülen yerler elimizin avuç içi gibi doktor sorun yok uyuma döneminde 70 ile 110 gün içinde kökler gözükmeye başlayacak ve çıkışlar başlayacak dedi merakla beklemekteyim bakalım

keskin55

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 23 Ekim 2017, 23:14:02 »
O dokulmeler hepimizde oldu. Gayet normal endise edilecek bir durum yok

kelboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Haziran 2018, 02:18:51 »
Araştırdıkça bu şok dökülme olayı daha çok kafama takılmaya başladı ,şok dökülmeden sonra gerçekten bazı kişilerde çok kötü bir görüntü çıkıyor .bu görüntüyü en hafif şekilde nasıl atlatabiliriz arkadaşlar yani sosyal yaşantımızı kastederek soruyorum bu soruyu..

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 11 Haziran 2018, 00:06:15 »
Saç ekimi kolay bir süreç degil çilesi var elbet bu durumlarıda çekiceksin malesef önemli olan sonuç sonuç güzel olsunda öylesi böylesi şusu busu önemli degil.
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 15 Ekim 2018, 03:16:02 »
.
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 05 Aralık 2018, 18:28:27 »
şok dökülme olayını kafanıza takmayın nasıl döküldüğü önemli değil saçların nasıl çıkacağı önemlidir
Global Moderator

melanin

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 05 Aralık 2018, 21:09:03 »
L şeklinde dökülenler de fire oluyormuş

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları