Gönderen Konu: Saç Ekimi Uygunluğu / Tavsiyesi Yaş 30  (Okunma sayısı 308 defa)

5000greft

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç Ekimi Uygunluğu / Tavsiyesi Yaş 30
« : 21 Kasım 2022, 09:07:12 »
Merhabalar;

Yaşım 30 ve fotoğraflardaki gibi dökülmem var. Bir takım sorularım var, tecrübeli arkadaşlardan / büyüklerden görüş rica ediyorum  :)

Şu ana kadar clinicexpert ve emphair ile görüştüm. Clinicexpert ile ilgili herkes kötü yorum yapmış ama ben yaptırmış birisinin tavsiyesi üzerine görüştüm. Yenibosna taraflarında klinik binası var, ekimi esenyurtta bir hastanede yaptıklarını söylediler. (florya hastanesi gibi bir adı vardı tam hatırlamıyorum) 14-16 senedir bu sektörde olduklarını ve tecrübeli bir kadrolarının olduğunu söylüyorlar. Hem telefonda hem gittiğimde ilgililerdi. Eskiden safir uç yöntemini kullansalarda şu anda DHI yöntemini kullandıklarını belirtiyorlar. Telefonda da yerlerine gittiğimde de ilgililerdi. Kamera ile saç köklerimi gösterdiler. Donör bölgemin iyi olduğunu, 4000-4500 arası graft alabileceklerini, 3000-3500 ön bölgeye, kalan 1000 grafti arkaya dağıtacaklarını, donör bölge iyileştiğinde tepe taraf için 2. bir ekimin gerekli olduğunu belirttiler.

Emphair DHI aksine safir uç yöntemini övdü ve önerdi. (bu şekilde söylüyorum ama tam kısaltmasını bilmiyorum :) ) 3500-4000 graft alabileceklerini yine yukarıdakine benzer bir ekim izleyebileceklerini söylediler.

2023 olmadan ekimi yaptırmayı planlıyorum. Sizlerden ekim yöntemi, yer ve diğer tecrübeleriniz konusunda görüşlerinizi rica ediyorum :)

kelveötesi35

• Hero Member
Ynt: Saç Ekimi Uygunluğu / Tavsiyesi Yaş 30
« Yanıtla #1 : 21 Kasım 2022, 09:56:28 »
Kardeşim 2 ekim planlaması dogru. 3500 en fazla 4000 bin kök ilk ekimde mantıklı.

Yer konusunda forumu biraz daha kurcalamanı öneririm.

Simdiden hayırlara vesile olmasını dilerim saçlarının

5000greft

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2022, 09:53:40 »
Yorumunuz için teşekkürler hocam. Evet yer ve yöntem konusunda biraz kararsızım. Forumda kafa firmalara daha çok yığılma var. Diğer firmalar doğrudan eleştiriliyor :) yöntem konusunda da kimi firmalar safir uç (FUE) önerirken kimi firmalar doğrudan DHI yöntemini kullanıyor/öneriyor. Bu konuda da kararsızım. Tecrübeli arkadaşlar deneyimlerini paylaşırlarsa çok mutlu olurum.

Kardeşim 2 ekim planlaması dogru. 3500 en fazla 4000 bin kök ilk ekimde mantıklı.

Yer konusunda forumu biraz daha kurcalamanı öneririm.

Simdiden hayırlara vesile olmasını dilerim saçlarının

baldman

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 22 Kasım 2022, 14:07:27 »
Dhi yada fue ikisininde birbirinden belirgin bir üstünlüğü yok .iyi yada kötü sonuç alman daha çok ekimi yapan kişilerin yeteneğine ve işlerini nasıl yaptıklarına bağlı.yalnız şu da var ki dhi ekim biraz daha amatör iş çıkaran ekim merkezleri için daha uygun ,en azından kötü iş çıkarsalarda ekilenlerin bir kısmı tutuyor.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 22 Kasım 2022, 14:50:47 »
bu kafayı tek ekimle kapatmaya kalmak hata ve greft fresinin çok olması demek
ne kadar anlatsakda bu hatayı yapıp greftlerın çoğunu boşa harcayan arkadaşlar var
süreç sınu gene gidip 1 ekim daha yaptırıyorlar gene bizim söylediğimize geliyorlar

o yüzden sizde baştan hata yapmayın 2 ekim planlayın bu şekilde çizdiğim alana kadar saç ektirin ve
alan geniş donör de çok güzlü değil çok iyi bir merkez seçmelisiniz

sonuç olarak hayatınızı etkileyecek dış görünüşü etkileyip sizi mutlu edecek bir durum için doğru adımlar atmak gerek
Global Moderator

5000greft

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 23 Kasım 2022, 14:40:42 »
Yorumlar için teşekkürler. Haftasonu Akl ve esteworld ile de görüşeceğim. Verdikleri fiyat ve güvenilirlik durumuna göre bu hafta bir karar vermeyi düşünüyorum.

@baldman de yorum yaptı teşekkür ederim ama fotolarım özelinde DHI ve FUE seçimi arasından hangisini yapan işletmeyi seçmeliyim? Sizin yorumunuz nedir hocam? @Hintell

Facebook Twitter Instagram