Gönderen Konu: Saç Ekimi sonrası kafa derisinde çökme  (Okunma sayısı 2719 defa)

qwer77

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç Ekimi sonrası kafa derisinde çökme
« : 21 Aralık 2022, 10:17:40 »
7 Kasımda ekim gerçekleşti...öncesinde kafatasında böyle bir çöküntü yoktu ama bi ay sonra falan dışta çizgi şeklinde bir çöküntü oldu geçer diye takmadım ama şimdi de iç tarafta da benzer durum oluştu. Doktor ekim ile ilgili bir durum değil saçlar uzayınca kapanır dedi. Forumda araştırdığım kadarıyla benzer durum yaşayan da olmamış...bilemedim başka bi doktor alanıyla alakalı bi durum mudur...

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekim sonrası kafa derisinde çökme
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2022, 13:30:08 »
Saç ekimi sonrası Kesin olmamakla beraber bunun olma nedeni
Kafanı şişirmek için verilen tümeseni fazla vermiş olabilirler
Sonrasında sonrasında genleşme sonrası deri toplamamış olabilir
Ekim öncesinde bu şekil yoksa.

inşallah toplar zaman içinde

aspirin kesin kullanman gerek toparlaması için
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2022, 13:49:02 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2022, 14:38:04 »

Hintell hocam, henüz ekim yaptırmadım ama günlük kafa masajı yapıyorum ve kafa masajı sonrası bende de böyle bir iz oldu. Asprinin işe yaradığını bilmiyordum. Şimdiden asprin kullanayım ben de o zaman.

qwer77

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2022, 16:17:06 »

Teşekkürler Üstad...

Dr.hair

• Hero Member
Ynt: Saç Ekimi sonrası kafa derisinde çökme
« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2022, 23:14:51 »
Saç derinin kalın ve elastik yapısından kaynaklı deride oluk şeklinde çizgiler olur . Saç ekimden sonra daha artacaktır normaldir . Ekimden sonra aspirin kullanmak iyi olacaktır . Fire dayısı biraz fazla olur . Derinin yapısından kaynaklı

qwer77

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 22 Aralık 2022, 09:11:13 »
Saç derinin kalın ve elastik yapısından kaynaklı deride oluk şeklinde çizgiler olur . Saç ekimden sonra daha artacaktır normaldir . Ekimden sonra aspirin kullanmak iyi olacaktır . Fire dayısı biraz fazla olur . Derinin yapısından kaynaklı
Gün içinde bazen belirgin bazen geçiyor gibi bi hal...ben hep sağ tarafıma yatarım belki de ondan oldu...bilemiyorum artık neyse ki saçlar kapatacak...sabırlı bi süreç beklemekten başka çare yok...Teşekkürler ilginiz için...

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 22 Aralık 2022, 19:14:26 »
forumda bir arkdaşın daha böyle oyukluk oluşmuştu sonra geçtimi bilmiyorum.
geçmiş olsun hocam inşallah zamanla düzelir.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2022, 19:17:18 »
 bazı vakalarda bunun daha hafifi olmuştu sebebi saç ölü deri ile beraber ekilmiş.normalde ölü deri temizlenerek ekilirken temizlenmeyince buna benzer goruntu oluşuyormuş.seninkide oyle olabilir.bitki derman urunleri vardı ölü deri soyucu ile işi hallettiler.veya krem surersin oraya ileride.tabi senin durum farklıda olabilir.eğer ölü deri ayıklanmadan ekildiyse sorun oysa şu an urun kullanamazsın saçlar çıkma aşamasında urun yakıcı bir sey koke zarar verebilir
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2022, 20:31:09 Gönderen: emekli kel »
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Boldy

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 27 Aralık 2022, 22:14:45 »
7 Kasımda ekim gerçekleşti...öncesinde kafatasında böyle bir çöküntü yoktu ama bi ay sonra falan dışta çizgi şeklinde bir çöküntü oldu geçer diye takmadım ama şimdi de iç tarafta da benzer durum oluştu. Doktor ekim ile ilgili bir durum değil saçlar uzayınca kapanır dedi. Forumda araştırdığım kadarıyla benzer durum yaşayan da olmamış...bilemedim başka bi doktor alanıyla alakalı bi durum mudur...

Hocam tam olarak neyden kaynaklıymış öğrenebildin mi? Aynısı şekilde bende de oluştu.

qwer77

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 28 Aralık 2022, 10:50:06 »
Hintell üstadın aspirin kullan tavsiyesine uydum günde bir tane...ondan mıdır yoksa zamanla geçebilen bi durum mudur bilemem ama benim geçti...ne bileyim demek ki az kişide olsa bazılarında kafa derisi anca oturuyor yerine...Anladığım panik yapmadan bir yılı tamamlamamız gereken bi süreç...sizin de toparlar en kısa sürede inşallah...

Boldy

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 28 Aralık 2022, 13:07:16 »
Hintell üstadın aspirin kullan tavsiyesine uydum günde bir tane...ondan mıdır yoksa zamanla geçebilen bi durum mudur bilemem ama benim geçti...ne bileyim demek ki az kişide olsa bazılarında kafa derisi anca oturuyor yerine...Anladığım panik yapmadan bir yılı tamamlamamız gereken bi süreç...sizin de toparlar en kısa sürede inşallah...

Bende coraspin kullanıyordum devam edeyim o zaman. Etken madde aynı sanırım. Teşekkürler 🙏

M.ali

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 05 Temmuz 2023, 15:13:46 »
Merhaba iyi günler efendim, resim de ki abinin sorunu aynısı bende de var. Kafa derisinde sağ taraf uzun Bi çöküntü var, ve kafanın arka tarafında iki tane yan yana aynı şekilde çöküntü var. Ben saç ekimi 7 yıl önce yaptım, ekim zaten tam fiyasko o yetmezmiş gibi şimdi de çöküntüler var. Aspirin hapı bu durumda fayda eder mi? Cevap yazarsanız çok sevinirim. Psikolojik sorun yaşıyorum evden şapkasız çıkamıyorum. :(

Fatih.M

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 24 Aralık 2023, 14:46:15 »
Bende 2 hafta önce saç ektirdim, bu şekilde çizgiler oluştu son günlerde. Yatma şeklimden mi kaynaklandı , saç ekimi ile bir alakası mı var bilemedim.
  • Yaşınız 48

hasankilic0663

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 29 Nisan 2024, 07:56:05 »
Bendede cokuntu olustu foto atsam bakarmisinjz

Facebook Twitter Instagram