Gönderen Konu: Saç Ekimi İçin Uygun muyum ?  (Okunma sayısı 259 defa)

chukumdarc

• Yeni üye
  • *
Saç Ekimi İçin Uygun muyum ?
« : 05 Ocak 2023, 04:28:17 »
Merhabalar,
Özellikle tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.

1) Yaş 27
2) Dökülmem 21'li yaşlarda başladı zaten saçım ince telliydi. Son 3-4 yıldır agresif ilerlerdi. İlk dökülmem üst orta kısımda başladı.
3) Uzun süreli herhangi bir ilaç kullanmadım. Xpecia içmiştim onuda 1 ay kullandım.
4) Behçet hastalığım var ama doktora gitmiyorum herhangi bir ilaç kullanmıyorum.

*Fotoğraflar kısmına eski halimi ve 5-6 yıl içinde tüpçü fikrete dönüşümü ekledim.

*Önceliği şehrime yakın olduğu için Ankaraya vermiştin onun için 2020 yılında Şahin Çelik ile görüşme yaptım. Yaşımın ufak olduğunu söylemişti en az 26 yaşımdan sonra gelmemi önerdi. Yanlış hatırlamıyorsam 30'unu beklersen daha iyi olur demişti.

*Whatsap üzerinden  yaptığım görüşmelerde;

Serkan Aydın: Ön ve Orta sık ve doğal olacak X olarak işaretledikleri alana sıklaştırma yapcaklar fakat ilk seansta o alan için fazla beklentiye girme dendi. Ön ve Orta kısmın başarılı olacağı söylendi.

Şahin Çelik: Eğer ense bölgem yeterli olursa 4500 grefte kadar alınabileceği fakat X olarak işaretlenen bölgeye ilk seansta ekim yapılmayacağı söylendi.

Hakan Doğanay: Yaşıma göre agresif bir dökülmem olduğu için muhtemel bu hızla devam edeceğini söyleyip. Klinikleri için ekime uygun aday olmadığımı belirtmiş.

*Şuana kadar bekledim açılmalarım daha fazla arttı durum ortada. Takdir ederseniz ki bu yaşta böyle dolaşmak psikolojik olarak etkiliyor. Şimdi siz değerli üyelere birkaç sorum olacak.

1) Sizce şu durumda ekim yaptırmalı mıyım yoksa diğer planım olan protez saç kullanıp bir süre öyle mi idare etmeliyim ?
2) Eğer ekimi önerirseniz yer tavsiyelerinize açığım benim türdeki ekimlerde kimler daha başarılı (maddiyat önemli öğrenciyim kredi ile yapacağım greft başı euro talep edenlere gidemem malesef) ?
3) Ekim öncesi ilaç planlamam nasıl olmalı ? Saçımı gördünüz var olanları güçlendirmek adına hangi ilaçları günde ne kadar kullanmalıyım ?

Yardım ve Destekleriniz için teşekkür ederim.

Musa Turcan

• Sr. Member
Ynt: Saç Ekimi İçin Uygun muyum ?
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2023, 15:58:08 »
Ustam geçmiş olsun biraz agresif bir dökülmeniz olmuş.Keşke erken dönemlerde finansterid kullansaydınız belki bu durumda olmazdınız
Donör güzel ama açık alanda fazla 2 ekimle ile olur bu iş

chukumdarc

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2023, 18:57:41 »
Teşekkür ederim hocam. Erken dönemlerde doktora gittiğim oldu ama vitamin ilaçları verildi sadece. Malesef finansterid olayından habersizdim. Şimdi protez ile ekim arasında kararsızım işte. Bugün başladım proscara 4 e böldüm içtim ilkini.

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2023, 19:07:52 »
protezi gec , donör masallah iyi proscara da baslamsisin.
güzel bir planlama ile yani 2 seans olarak basarili sonuc alirsin

Asuman Hair , Serkan Aygin arastirmani öneririm.

sahin0397

• Full Member
  • sahin0397
« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2023, 19:21:51 »
Ekimlerde bütçe ve donör önemli, 25 bin tl ye kadar düşenebileceğiniz şahin çelik ,akl ve medeks var.
en az 2 ekim gerekecektir,2.ekimi sakal destekli yaparlar.Donör bölgesi güzel ekim için uygunsunuz.Finasterid kullanıp 5-6 ay sonra ekim yaptırabilirsiniz.Takviye kullanmadan ekime girerseniz donör bölgesinden alınan saçlar ince ve hacimsiz olacağı için nakledildiği bölgede tutma oranı daha az olacaktır.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 05 Ocak 2023, 19:45:30 »
Saç ekimi için donör uygun bu şilde açıklıklarda
Ön orta tepe bölgesi açık olan kişilerin
İki saç ekimi planlaması gerek 1 sene arayla
Global Moderator

Hardyboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 05 Ocak 2023, 22:02:44 »
Ustam geçmiş olsun biraz agresif bir dökülmeniz olmuş.Keşke erken dönemlerde finansterid kullansaydınız belki bu durumda olmazdınız
Donör güzel ama açık alanda fazla 2 ekimle ile olur bu iş

+1

chukumdarc

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 06 Ocak 2023, 17:53:47 »
Saç ekimi için donör uygun bu şilde açıklıklarda
Ön orta tepe bölgesi açık olan kişilerin
İki saç ekimi planlaması gerek 1 sene arayla

Hakan Doğanay hocanın yorumu canımı sıktı açıkcası. Güncelleme yaptım. Klinikleri için uygun aday olmadığım dönüşünü aldım. Diğer seçeneklerle görüşme halindeyim. 2-3 yıl protez deneyip sonra ekime yönelmem nasıl bir yol olur sizce ?

Facebook Twitter Instagram