Gönderen Konu: Samsun Hairtrans - Yaş 30 - 4100 Greft - 04.01.2023  (Okunma sayısı 2534 defa)

Beydo1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese merhabalar, lise son sınıfta başlayan saç dökülmem yavaş yavaş devam ederek neredeyse tamamen dökülmesi bu yaşımı buldu. Kimisinin saçları önce incelir sonra dökülür benim öyle değildi saçlarım hep inceydi. İlk bir saç ekimi merkezi ile görüşmem 6 yıl kadar oldu, o zaman orda bana saçlarımın biraz daha dökülmesini, acele etmememi söylemişlerdi. Uzun zamandır aklımda olan bu işlem için 1 yıl kadar önce kesin kararımı verip yavaş yavaş araştırmalara başladım.

Forumdaki yaptığım araştırmalardan 3 merkez belirledim ve fotoğraflarımı gönderdim birisi direk saçlarınız çok ince olmaz dedi. Birisi direk 2 seansta yaparız dedi, hemen öyle yaparız demeleri çok içime sinmedi ve verdikleri fiyat bütçemi aştığından ordan da vazgeçtim. Bir diğer merkez ise yakından görmemiz lazım dedi ve gittim 2 dakika bile sürmeyen muayene sonrası olmaz iyi sonuç alamayız dediler. Tam bu dönemlerdeyken bir tanıdığımın sosyal medyadaki yeni paylaştığı fotoğrafını görerek saç ektirdiğini ve çok güzel sonuç aldığını gördüm. Nerde yaptırdığı sorduğumda Samsun Hairtrans'ı söyledi. Forumda çok fazla konusu yok ama çevrede sorup soruşturdukça orda yaptıran daha biçok kişiyi duydum ve aklıma yatmaya başladı. Önce fotoğraflarımı gönderdim saçlarımın ince telli olduğunu ama donör bölgemin alım için uygun olduğunu tek seansta güzel sonuç alabileceğimizi söylediler. Emin olmak için Samsun Medical park hastanesindeki merkezlerine gidip tekrar görüştüm açıklığımın çok olduğunu ama kafamın küçük olduğundan tek seferde güzel sonuç alabileceğimiz yinelediler ve randevumu aldım.

Bu kadar hikayeden sonra işlem gününe gelelim :) sabah 8'de hastaneye gittim. İşlem öncesi gerekli bilgileri aldılar sonra saçlarımı traş ettiler. Serra hanım traş sonrası donör bölgemdeki ortaya çıkan ufak sivilcelerimi cildiye doktoruna bi göstermemizi istedi. Hastane bünyesinde böyle bi imkan olmasını beğendim. Cildiye doktoru baktı ve sorun olmayacağını zaten antibiyotik de kullanacağım için problem olmayacağını belirtti. Tüm bunlardan sonra saat 9'da kök toplama işlemi için yattım Serra hanım köklerin alınacağı alanı belirleyip o bölgeye lokal anestesi yaptı ve kök toplama işlemi başladı. Kök toplama işlemi devam ederken Resul hoca geldi ve kontrol etti. Resul hoca yine bikaç kez gelip nasıl gidiyor diye baktı. İlaçların etkisinden biraz sersem gibi olduğumdan tam hatırlıyorum da. Kök toplama işlemi bittikten sonra bir mola verdik ve yemek yedik. Sonrasında Resul hoca ile ön çizgiyi belirledik ve tekrar kanal açma işlemi için yattım. Kanal açma işlemi için yine lokal anestesi yapıldı Resul hoca tarafından. Sonrasında Resul hoca kanal açma işlemini bitirdikten sonra tekrar bir ihtiyaç molası verdik. Sonrasında 3 kişilik ekip tarafından açılan kanallara greftler yerleştirme işlemi yapıldı. Ekimin yapılması ve bitmesi akşam 8 buçuğu buldu.

Özetle işlem sırasında lokal anestesi iğneleri dışında ağrı olmadı. İğnelerin ağrısı da öyle dayanılmaz değildi. İşlem esnasında korktuğum kadar ağrım olmadı açıkçası. Çalışanların ilgi ve alakası da beni memnun etti. Hastane içerisinde olmak kendimi güvende hissettirdi.

Saç ekim hikayemi özetle anlatmaya çalıştım :) inşallah sizi sıkmamış faydalı bi paylaşım olmuştur. Forumda ilk paylaşımım olduğundan bi hata olduysa belirtirseniz düzeltirim. Herkese saçlı günler :)

Beydo1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Samsun Hairtrans - Yaş 30 - 4100 Greft - 04.01.2023
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2023, 01:25:00 »
Ekim öncesi fotoğraflarım

Beydo1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2023, 01:27:56 »
Ekim sonrası da durum böyle. Arabaya binerken inerken dikkat etmem lazım diye o kadar kendime söyledim ama tepemde ufak bi yeri hafif çarptım malesef

Beydo1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2023, 01:30:26 »
Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum :)

Beydo1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2023, 01:40:46 »
Bu arada söylemezsem ayıp olur bu forumu kuran arkadaşlara burda bilgi ve tecrübelerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Bu sayede bu işi öğrenerek güzel sonuç alabilmek için yol yöntem öğrendik :)

Laz61

• Full Member
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2023, 03:19:05 »
Yarı samsunlu olarak takip ediyorum, umarım güzel sonuç alırsın :) bende samsunda güvenemedim ankaraya gittin ektirdim gecen yıl 30 ocakta, 1 yıl dolacak bu ay :)

Biraz daha net foto koy bence.

Beydo1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2023, 09:09:25 »
Laz61 teşekkür ederim :) sen de güzel sonuç almışsın güle güle tara :)

Beydo1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2023, 09:15:02 »
Ekim sonrası ilk gün bandaj çıkarıldı ve pansuman yapıldı

Martopicor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2023, 14:02:34 »
Ekiminiz hayırlı olsun, daha tecrübeli arkadaşlar daha net yorumlar yapacaktır, ben sıkıntısız bir süreç ve sonuç diliyorum şimdiden.
Ocean methy balance vitamin
Redoxan 3lu vitamin
Ocean b7 vitamin
Prozinc plus şampuan

melo1905

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 08 Ocak 2023, 14:05:03 »
bende kafamın tepesini sürtmüştüm arabadan inerken ilk gün ama bişe olmadı çok şükür hemen resim atmıştım kliniğe ertesi gün yıkamaya gittiğimde baktılar sorun yok dediler kanama falan olmadıysa inşşallah sende de sorun olmamıştır

Ali Kemal

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 08 Ocak 2023, 15:35:52 »
Saçlar ince telli açıklık ise fazla beklentiyi çok yüksek tutmamak lazım ama ekilenlerin çoğunluğuda çıkarsa sonuç kötü olmaz umarım süreç sonu memnun kalırsınız ekimden.

Beydo1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 08 Ocak 2023, 16:25:19 »
Martopicor, melo1905, Ali Kemal yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar

Beydo1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 12 Ocak 2023, 16:52:49 »
Bugün 8. gün ve kabuklanmalar çok küçük küçük. Net fotoğraflar çekmeye çalışıyorum ancak bu kadar oluyor

Murat0505

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 12 Ocak 2023, 20:40:04 »
Gecengun bir arkadaş daha burda ekim yaptirmisti onada yorum yapmıştım.Ekimin ilk günlerinde birşey söyleyip insanların moralini bozmak istemiyorum ekiminiz hayırlı olsun hepsi çıkar inşallah. Araştırmalarınızı keşke daha fazla yapsaydiniz.Ben Samsun'da yaşayan biri olarak Resulun vavvv denen bir ekimini görmedim.Bu kişi hep aynı hatayı yapıyor saç telleriniz ince ve ekim alanınız geniş bukadar açıklığı tek seansa yaymak akıl işi değil ikinci bir siklastirma ekime ihtiyaciniz olacak buna kendinizi hazırlayın tekrar güzel sonuç almanız dileğiyle

Beydo1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 12 Ocak 2023, 22:14:04 »
Gecengun bir arkadaş daha burda ekim yaptirmisti onada yorum yapmıştım.Ekimin ilk günlerinde birşey söyleyip insanların moralini bozmak istemiyorum ekiminiz hayırlı olsun hepsi çıkar inşallah. Araştırmalarınızı keşke daha fazla yapsaydiniz.Ben Samsun'da yaşayan biri olarak Resulun vavvv denen bir ekimini görmedim.Bu kişi hep aynı hatayı yapıyor saç telleriniz ince ve ekim alanınız geniş bukadar açıklığı tek seansa yaymak akıl işi değil ikinci bir siklastirma ekime ihtiyaciniz olacak buna kendinizi hazırlayın tekrar güzel sonuç almanız dileğiyle

Yorumunuz için teşekkür ederim, paylaşımımda belirttiğim gibi bi arkadaşımın güzel sonuç alması sonrası ve forum dışı gördüğüm sonuçlar sonrası bu yeri tercih ettim. Burayı bilmeden önce başka merkezlerle de görüştüm (forumda bolca güzel bahsedilen merkezler) ama onlar olumlu bi dönüş yapmadılar. Gönül isterdi ki oralarda yaptırıyım ama bazı merkezler de "garanti iş"ci olmuşlar. Tek seferde açıklığımın sıkıca kapanmasını da beklemiyorum zaten ekim sonrası süreci güzel götürerek alabileceğim en güzel sonucu almaya çalışcam bakalım

Facebook Twitter Instagram