Gönderen Konu: 19 yaşında saç dökülmesinde ne uygulanmalı  (Okunma sayısı 535 defa)

Skalva

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
19 yaşında saç dökülmesinde ne uygulanmalı
« : 09 Mart 2023, 21:53:48 »
Öncelikle herkese iyi akşamlar,

Keşke bu foruma üye olmak zorunda kalmasaydım fakat ben de çoğu erkek gibi saç dökülmesinden muzdaribim. 11. sınıftan beri az da olsa saç dökülmesi problemleri yaşıyordum. Bunlar genellikle strese yatkın yapım ve üniversite sınavı stresine bağlıydı. Üniversitenin ilk yılında da bir miktar saç dökülmesi yaşadım fakat bu da genetikten bağımsız konulardandı. Minoksidil ve gerekli vitamin takviyeleriyle saç dökülmesini durdurmayı başardım fakat bir süre sonra bırakmaya karar verdim çünkü dökülmenin genetik olduğunu düşünmüyordum. Galiba yanılmışım çünkü yakın zamanda saçımı kısa kestirme hatasında bulundum ve saçımın eskisine göre ne kadar seyrek olduğunu şimdi fark ettim. Bu hatam üzerine tekrardan minoksidil+dermaroll+vitamin ve yağ takviyesine başlamayı düşünüyorum. İlk fotoğraf 1 yıl önce bu zamanlar. Sadece minoksidil takviyesiyle saçlarım gayet güzeldi. Ne kadar çok da düzenli kullanmasam da 4-5 ay kullandım. 2. fotoğraf ise 2 ay önce. Saçlarımın yapısı dolayı uzun ve geriye yatık olduğunda hiç seyrek gözükmüyordu. Diğer fotoğrafları ise az önce çektim. Saçımda minoksidil olduğu için olduğundan daha seyrek gözüküyor ve ışıklandırma da çok iyi değil fakat bahane aramaya gerek yok. Biliyorum biraz uzun oldu fakat bu konuda yardımcı olabilecek veya deneyimlerini paylaşabilecek arkadaşlarımın cevaplarını bekliyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: 19 yaşında saç dökülmesinde ne uygulanmalı
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2023, 22:08:11 »
 Minoksidil  kullanırsan saçlarını daha hızlı kaybedersin 19 yaşındasın doktor tavsiyesi finasterid kullan araştırıp.
ve dökülme başlamış ama agresif  değil şanslısın. şimdilik xpecia al onunla  devam et bakalım sorun olacak mı
ve konozol şampuan  hafta da 2 kere onunla yıka dht nin salgıladığı sıvıyı  saç cildinden güzelce temizlesin al 12 eksik ise tamamla
Global Moderator

Reis Burada

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 10 Mart 2023, 00:02:54 »
Dostum eğer gitmediysen ilk önce bir dermatolog'a gözük kan testine falan bakacak ne diyecek ona göre sonra da finasterid'i araştırırsın

karanlik

• Full Member
« Yanıtla #3 : 11 Mart 2023, 05:02:01 »
kanka tipin de fena degil senin
hintell agresif dökülme yok demiş fakat 19 yaşında daha nasıl bir agresiflik olacak ki?

geç olmadan finasteride araştır ve başla derim

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 11 Mart 2023, 08:40:11 »
kanka tipin de fena degil senin
hintell agresif dökülme yok demiş fakat 19 yaşında daha nasıl bir agresiflik olacak ki?

geç olmadan finasteride araştır ve başla derim
agrasif dökülmenin nasıl bir durum olduğunu biliyor musun ? 19 yaşında nw7 adam var forumda
dökülme yavaş. daha nasıl olacak diyorsan yaşıtlarının dökülme konularına forumda bir bak
Global Moderator

Kuzgun

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 11 Mart 2023, 08:59:21 »
kardeşim benden sana tavsiye kullanma finasterid ben çok fena yanetkisini gördüm benimde 11 de başladı senden daha az agresifti dökülme fiasteridle birlikte feci hızlandı doktorlar falanda ilk defa böyle bbirşey gördüğünü söyledi.Ben istisna olabilirim bu açıdan fakat cinsel anlamda gerçekten çok kötü etkiliyor.Rüyalanma 0 a indi bende.Çok iyi düşün taşın.Bende post finasterid syndrom oldu şimdi asıl kurtulacağımı araştırıyorum.Birde yabancı forumlarada göz at.

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 11 Mart 2023, 11:10:35 »
kardeşim benden sana tavsiye kullanma finasterid ben çok fena yanetkisini gördüm benimde 11 de başladı senden daha az agresifti dökülme fiasteridle birlikte feci hızlandı doktorlar falanda ilk defa böyle bbirşey gördüğünü söyledi.Ben istisna olabilirim bu açıdan fakat cinsel anlamda gerçekten çok kötü etkiliyor.Rüyalanma 0 a indi bende.Çok iyi düşün taşın.Bende post finasterid syndrom oldu şimdi asıl kurtulacağımı araştırıyorum.Birde yabancı forumlarada göz at.
Pfs grubu duygu sömürüsüyle dolarları cukka eden psikolojik sıkıntıları olan, türlü uyuşturucu madde  kullanımı bulunan grup mu?
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Kuzgun

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 11 Mart 2023, 17:14:32 »
yok hayır tıptaki ismi post finasteride syndrom

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 11 Mart 2023, 18:05:33 »
 dermoller masaj ileriki yıllar finasterid eklersin vitaminlerin falan tammı.sabah akşam parmak uclarınla 5 er dk masaj yap.haftada bir iki güçlü şekilde dermoller uygula.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

karanlik

• Full Member
« Yanıtla #9 : 11 Mart 2023, 18:55:33 »
agrasif dökülmenin nasıl bir durum olduğunu biliyor musun ? 19 yaşında nw7 adam var forumda
dökülme yavaş. daha nasıl olacak diyorsan yaşıtlarının dökülme konularına forumda bir bak

senin dediklerin çok istisna abi
çevrende kaç tane 19 yaşında öyle birisini gördün?

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 12 Mart 2023, 16:45:32 »
19 yasindasin finansdan uzakdur.yazik dipcik gibi cocuksun bulasma finasa.dusunki finans kullanan insan bebek yapamiyor yani kadina spermi bile yasak .masum bir ilac degil.
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Facebook Twitter Instagram