Gönderen Konu: Bu saç iflah olur mu, artık kararlıyım  (Okunma sayısı 1167 defa)

legorn

• Full Member
Bu saç iflah olur mu, artık kararlıyım
« : 21 Mart 2023, 00:05:52 »
Arkadaşlar yaş 29 , dökülme genetik baba-amca kel
Üniversite yıllarının sonlarında başladı dökülme 2016 larda  önce ön orta alan da bir alanda dökülme oldu daha sonra verteks ve tepeden yanlara
Dökülme stabil  devam ediyor öyle çok değil ama devam edecek herhalde çünkü saçlar iyice zayıfladı ve inceldi bunda mesleğimden dolayı ve seyreklikten dolayı sürekli ŞAPKA VE BERE takmamım da etkisi var ama artık  alıştım şapkasız dışarı çıkamıyorum neredeyse  hiç güneş almıyor almıyor beslenmiyor saçlar :(
Flashlı flashsız, düz ve yana tarayarak farklı açılardan çekmeye çalıştım resimleri

Artık finasterid ve diğer takviyelere başlayacağım ekim için de 2 yer düşünüyorum Medeks ve Asuman hair.
Sizce donör bölge ne durumda bu saçı ekim ve takviyelerle kurtarabilir miyiz

kelveötesi35

• Hero Member
Ynt: Bu saç iflah olur mu, artık kararlıyım
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2023, 10:06:09 »
Kardeşim doğru yoldasın.

Biraz daha geç ektirsen daha sağlıklı olur, ancak ben illa yakında ektireceğim diyorsan 2 ekim planlamalısın. Diyelim finas vs kullanımı ile saçları güçlendirme, ekim yeri randevu yoğunluğu, maddiyat, seçim vs derken 30 yaşında ilk ekimi yaptırmış olursun. Sonrasında ( genellikle 1 sene sonra diyorlar ama ben sonucun durumuna göre en az 35 yaşına kadar beklemeni öneririm) 2. bir ekim ile işi bitirebilirsin.

Dönor iyi görünüyor. Ama saçlar gidici.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2023, 10:31:06 »
dökülme devam ediyor bu durumda durdurup öyle düşünmen daha iyi olur
merkezlerde iyi merkezler fiyat performans olarak
Global Moderator

legorn

• Full Member
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2023, 21:51:33 »
Kardeşim doğru yoldasın.

Biraz daha geç ektirsen daha sağlıklı olur, ancak ben illa yakında ektireceğim diyorsan 2 ekim planlamalısın. Diyelim finas vs kullanımı ile saçları güçlendirme, ekim yeri randevu yoğunluğu, maddiyat, seçim vs derken 30 yaşında ilk ekimi yaptırmış olursun. Sonrasında ( genellikle 1 sene sonra diyorlar ama ben sonucun durumuna göre en az 35 yaşına kadar beklemeni öneririm) 2. bir ekim ile işi bitirebilirsin.

Dönor iyi görünüyor. Ama saçlar gidici.

Valla hocam topik kullanmaktan veya şapka takmaktan bıktım
Saç var ama olan saçı da şapka bere ile öldürüyorum iyice . En azından seyreklikten kurtarsam tepeyi biraz kapatsam finas ile de dökülmeyi azaltsam diye düşünüyorum

legorn

• Full Member
« Yanıtla #4 : 21 Mart 2023, 21:53:14 »
dökülme devam ediyor bu durumda durdurup öyle düşünmen daha iyi olur
merkezlerde iyi merkezler fiyat performans olarak

İlaç ile dökülmeyi dursursam da şapka bere takmaktan nasıl vazgecicez başkan alıştık bu şekilde dışarı çıkmaya ;(

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 21 Mart 2023, 22:23:37 »
  finasterid masaj dermoller yap.6 ay sonra ektir.kapatırlar.saçlarının guclenmesi gerek.yas 30a geliyor bu avantaj 30dan sonra dokulme azalır.asuman kadar herhalde bu kafayı yeterki saçların guclensin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

legorn

• Full Member
« Yanıtla #6 : 22 Mart 2023, 00:13:47 »
  finasterid masaj dermoller yap.6 ay sonra ektir.kapatırlar.saçlarının guclenmesi gerek.yas 30a geliyor bu avantaj 30dan sonra dokulme azalır.asuman kadar herhalde bu kafayı yeterki saçların guclensin

Eyvallah hocam donor yeterli mi sence

Bide ilaca baslicam ama şapkadan veya topikden de vazgecemicem bu süreç de. İlaçtan aldığım verimi bunlarla öldürür müyüm sence. Yani bunları kullanacaksam ilaç icmemim bi anlamı kalır mı

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 22 Mart 2023, 13:03:01 »
Kalır. İlaç içten birçok şeyi düzenler. Diğer saydığın şeyler deri üstünü etkileyen şeyler, tamam zarar eder ama ilacın faydası diğerlerinin olumsuz etkilerinden çok daha güçlü tesir eder. Tabi elinden geldiğince özellikle topikten kaçınmaya çalış kardeşim. Gözenekleri kapatıyor sonuçta.

Bu süreçte birde sakin olmanı tavsiye ederim. Son anda direksiyon kırıp saçma sapan bir merkeze ekim yaptırmadıktan sonra bilinçli bi yarı kelsin, emin ol süreç ve sonucunda iyi olacaktır.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 22 Mart 2023, 15:48:35 »
saçınca fazla incelmiş saç var telojen oranı çok tepenin işi zor donör saçların ince duruyor
Global Moderator

legorn

• Full Member
« Yanıtla #9 : 22 Mart 2023, 19:55:46 »
Kalır. İlaç içten birçok şeyi düzenler. Diğer saydığın şeyler deri üstünü etkileyen şeyler, tamam zarar eder ama ilacın faydası diğerlerinin olumsuz etkilerinden çok daha güçlü tesir eder. Tabi elinden geldiğince özellikle topikten kaçınmaya çalış kardeşim. Gözenekleri kapatıyor sonuçta.

Bu süreçte birde sakin olmanı tavsiye ederim. Son anda direksiyon kırıp saçma sapan bir merkeze ekim yaptırmadıktan sonra bilinçli bi yarı kelsin, emin ol süreç ve sonucunda iyi olacaktır.

Motive için çok teşekkürler hocam gerçekten her yazılanı dikkate alacağım. Ekim için kafamda medeks ve asumanhair var şimdilik ama Ahmet tosun da seçenekler arasına girdi

Ama ne yapacağıma henüz karar veremedim önce Ekim yapıp Ekim ile birlikte mi tedavilere başlasam bilemedim en azından tepedeki seyrekliği belki bir süre kurtarır, ilaçlar ile de dökülmeyi durdururuz diye düşünüyorum ama bekle diyen de var ne yapsam karar veremedim

legorn

• Full Member
« Yanıtla #10 : 23 Mart 2023, 01:39:33 »
saçınca fazla incelmiş saç var telojen oranı çok tepenin işi zor donör saçların ince duruyor

telojen oranı derken üstad  ne oluyor yani tam olarak
saçın inceliğini finas ile çözmeye çalışıcam umarım faydalı gelir

ramazanda ilaçları nasıl kullanmalıyız acaba
finastereid ve xpecia başlayacağım en kısa sürede

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 23 Mart 2023, 10:12:54 »
telojen oranı derken üstad  ne oluyor yani tam olarak
saçın inceliğini finas ile çözmeye çalışıcam umarım faydalı gelir

ramazanda ilaçları nasıl kullanmalıyız acaba
finastereid ve xpecia başlayacağım en kısa sürede

24 satte 1 iç ona göre ayarla fark etmez gerisi
incelmiş saçlara denir telojen evet umarım toparlar biraz
Global Moderator

legorn

• Full Member
« Yanıtla #12 : 06 Nisan 2023, 09:45:01 »
Az önce Asuman hanım ile görüşmeden çıktım donor bölgem ince ve seyreldigi için önce tedaviye başlamam gerektiğini söyledi, yapmam gerekenleri asistanı wp den iletti aşağıda ki gibi.  Eylül Ekim ayına kadar tedavi uygulayıp o aylarda ektirmenin daha doğru olduğunu düşündü, benim de kafam da olan plan buydu hemen hemen. Donor bölgem de egzama var bu ara o yüzden demoroller önermedi tahriş olmasın diye

D vitamini folik asit ferritin demir çinko troidlerinize B12 vitamininize, demir bağlama üre kreatin alt ast magnezyuma, total testesterona baktırın mutlaka sonuçları bizimlede paylaşın

Xpecia vitamin sabah akşam kullanın ve proscar 05mg tablet dörtte biri olacak şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz

Prozinc PLUS şampuan saç dökülme karşıtı kullanın günlük olarak

Prozinc PLUS serum kullanın dönor bölgenize sürün sabah akşam yıkamalardan sonra 4 5 püskürtme yapın masaj yaparak cildinize yedirin spreyi

Konazol şampuan ile yıkama yapın 3 günde 1 defa

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 06 Nisan 2023, 19:07:56 »
İlaç ile dökülmeyi dursursam da şapka bere takmaktan nasıl vazgecicez başkan alıştık bu şekilde dışarı çıkmaya ;(

bir ayıbın yok saç dökülmesi herkes de olan bir şey
saç ekimi yaptırıp iyi sonuç almazsan ne olacak ? fark eden ne olacak
saç ekimi yaptırınca kesin süper sonuç alıp işi çözermisin sanıyorsun ?

önce günçlendir sonra ekim doğrusu bu senin için tabi karar senin
Global Moderator

Alpha

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 06 Nisan 2023, 19:45:33 »
beklemeden ekimini yaptır hocam yaşın gelmiş bu yaştan sonra agresif dökülmen çok olmaz ,ekim için çokta beklersen fibrosiz ve kalsifikasyondan saç derisi zamanla ekim için verimsiz hale geliyor yalnız yoğun saçlı alanlara değilde kısmi olarak ön bölgeye ve vertexe ekim yaptırman daha isabetli karar olur.

Facebook Twitter Instagram