Gönderen Konu: yaş 21 minoxidile başlamalı mıyım sizce  (Okunma sayısı 764 defa)

fk53official

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
yaş 21 minoxidile başlamalı mıyım sizce
« : 21 Mart 2023, 21:57:47 »
yaklaşık 4 yıldır saç
dökülmem bugüne kadar hayatımı etkileyecek kadar çok değildi son 1-2 yıldır aşırı derecede arttı en azından 3-4 yıl daha saçımı ektirene kadar saçlarımı korumak istiyorum minoxidile aldım ama kullansam mı kullanmasam mı kararsızım yardımcı olursanız sevinirm

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: yaş 21 minoxidile başlamalı mıyım sizce
« Yanıtla #1 : 22 Mart 2023, 18:13:34 »
başlarsan saçlarını daha hızlı kaybedersin finasterid ancak ama onun içinde yaşın erken doktor tavisyesi olması gerek
Global Moderator

applewhite

• Yeni üye
  • *
  • Günde 1 minoxil Günde 2 xpecia + cüce palmiye ekst
« Yanıtla #2 : 07 Nisan 2023, 00:28:59 »
başlarsan saçlarını daha hızlı kaybedersin finasterid ancak ama onun içinde yaşın erken doktor tavisyesi olması gerek
Neden hızlı kaybetsin ki minoxil düzenli olarak kullanıldığında dökülmeyi durduran FDA onaylı bir ilaç değil mi ? Ben mi yanlıś biliyorum.

Musa Turcan

• Full Member
« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2023, 12:41:36 »
düzenlı olarak kullanıldığında kafaya olan zararını bilmiyorsun sanırım ayrıca bıraktıgı zaman kendi saçlarınıda kaybeder ilacın fiyatıda cabası

OnNumero

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 08 Nisan 2023, 00:50:27 »
minoxil düzenli kullanımda saç dökmez bu doğru bilindiği sanılan yanlış bir bilgi .doğrusu minoxil kullanımından elde edilen kazanç bir süre sonra tekrar kaybedilir .
bunun olmaması için minoxilin güçlü bir dht bloker ile beraber kullanılması gerekir .tek başına minoxil bir yere kadar ama şu da var zaten dökülecekse saçın bunun sebebi minoxil değildir .sapla samanı birbirine karıştırmamak lazım.

mert ceylan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Nisan 2023, 20:31:13 »
minox başlarsan en az 6 ay kullan.Saç derinde kaşıntı falan olursa ketoral + seboreik dermatit için kullanılan losyonlar derine iyi gelir.Eğer dozu ve alman gerekn saati düzgün bir şekilde ayarlarsan döngüye girme olasılığın azalır

kellim

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 22 Nisan 2023, 21:46:26 »
Ben olsam kullanmam
  • Ekim Merkezi ismi medeks
medeks

kellim

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 22 Nisan 2023, 21:46:57 »
Senin yaşlarda doktor bana da verdi keşke hiç bulasmasaydim
  • Ekim Merkezi ismi medeks
medeks

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 22 Nisan 2023, 23:43:34 »

Abi yabancı insanlar 18-19 da başlıyor bu ilaca 21 yaşında doktor kontrolünde başlamasında ne problem olabilir? Bu konuyu cildiye doktoruna da danıştım 1 buçuk ayda bir kan tahlili vermek kaydıyla 19 yaşında başlayabilirsin dedi. Yabancı forumlarda da 19 da başlıyor herkes. Gerekli tedbirleri aldıktan sonra neden başlanmasın ki konuyu açan da 21 yaşında. Aşırı saç kaybı yaşadığını söylüyor 23-25 yaşlarına geldiğinde başlasa ne başlamasa ne şimdiki saçlarının %30-40ı zaten gidecek başlamazsa. Bence başlanabilir.

mert ceylan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 22 Nisan 2023, 23:52:11 »
Abi yabancı insanlar 18-19 da başlıyor bu ilaca 21 yaşında doktor kontrolünde başlamasında ne problem olabilir? Bu konuyu cildiye doktoruna da danıştım 1 buçuk ayda bir kan tahlili vermek kaydıyla 19 yaşında başlayabilirsin dedi. Yabancı forumlarda da 19 da başlıyor herkes. Gerekli tedbirleri aldıktan sonra neden başlanmasın ki konuyu açan da 21 yaşında. Aşırı saç kaybı yaşadığını söylüyor 23-25 yaşlarına geldiğinde başlasa ne başlamasa ne şimdiki saçlarının %30-40ı zaten gidecek başlamazsa. Bence başlanabilir.
  kan tahlilinde doktor neye bakıyo ki.Minoxil kana karıştığı için değerine mi bakıyor,yoksa hormonal bi durum mu var anlamadım

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 22 Nisan 2023, 23:58:38 »
  kan tahlilinde doktor neye bakıyo ki.Minoxil kana karıştığı için değerine mi bakıyor,yoksa hormonal bi durum mu var anlamadım

Oral minox değilse çok çok bir etkisi olmuyor kan değerlerine yine de kalp hastalığı tansiyon hastalığı olanların kullanmasını önermiyorlar ama. Fin başlaman en doğrusu onda da DHT, Total testesteron, östrojen gibi hormonlara bakarlar doktor daha iyi bilir tabii onu. Ama sana tavsiyem parana biraz kıy özel hastaneye git devlette afedersin s2ne takan olmuyor.

nickless

• Full Member
« Yanıtla #11 : 23 Nisan 2023, 09:52:02 »
Oral minox değilse çok çok bir etkisi olmuyor kan değerlerine yine de kalp hastalığı tansiyon hastalığı olanların kullanmasını önermiyorlar ama. Fin başlaman en doğrusu onda da DHT, Total testesteron, östrojen gibi hormonlara bakarlar doktor daha iyi bilir tabii onu. Ama sana tavsiyem parana biraz kıy özel hastaneye git devlette afedersin s2ne takan olmuyor.
özelde de testoya b12ye biyotine bakıyorlar anca o da ortalama erkekte olduğu kadar testo var mı ona bakıyorlar dürüst olmak gerekirse bizimkiler bu konulardan ya bir haberler ya da sizi ekime zorlamak için seslerini çıkarmıyorlar saç ekimci arkadaşların da işlerini zora sokmamak için sanırım en azından 2-3 sene öncesinde öyleydi

Facebook Twitter Instagram