ASMEDHAİRTRANSPLANT > AsmedHairTransplant Dr Koray Erdoğan

Dr Koray Erdoğan Asmed Hair Transplant Clinic

(1/4) > >>

Hintell:
 ASMEDKoray Erdoğan İstanbul, Türkiye'de ilk saç ekimi kliniğini kurduğu 2001 yılından bu yana saç ekimi ve restorasyonu alanında öncü ve yenilikçi bir cerrah olmuş ve bu sayede Dünya’daki en iyi saç ekimi cerrahlarından biri olarak ün kazanmıştır.
 
Toraks cerrahisi temeli ve Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi'nden aldığı tıbbi derecesi ile, Dr. Erdoğan'ın bilimsel eğilimleri, Foliküler Birim Çıkarımı (FUE) yöntemini kullanarak saç ekimi cerrahisinin artan potansiyelini keşfetmesi için çok uzun sürmedi. Bu tekniği daha başlangıç aşamasındayken keşfedip benimsedi ve şu anda FUE'nin dünya çapında uygulamasını kolaylaştırma adına geliştirdiği rafine teknikler ve aletler sayesinde ödüllendirildi. 2004 yılına kadar, greft kalitesini korumak ve ve greftlerin kesilme (transection) oranlarını sınırlamak için kullanılan FUE “Sequential Technique” ismini verdiği ardışık tekniğini geliştirmişti.
 
Dr. Erdoğan’ın FUE’deki çalışması geliştirdiği “Sequential Technique” ile sınırlı kalmadı. Daha başarılı, doğal ve estetik cerrahi sonuçları sağlamak adına alet ve teknikler geliştirmeye ve mükemmelleştirmeye devam etti. K.E.E.P. (Koray Erdoğan Embedding Placer), greft kalitesini korur ve greftin yerleştirilme cerrahinin yerleştirilme aşamasında sağladığı avantajlarla saçların büyüme oranını artırır. Dr. Erdoğan’ın geliştirdiği bir diğer alet olan “KE Long Hair Punch”, uzun saç greftlerini çıkarma işlemi (extraction) sırasında hasara karşı koruyarak saçı tıraş etmeden de bu işlemin yapılabilmesi adına özel olarak tasarlanmıştır.
 
Dr. Erdoğan bunlarla birlikte hastanın donör bölgesini tüketip zarara uğratmadan, homojen ve doğal görünümlü saç ekimi uygulamaları için kullanılan “Coverage Value Calculation (Kapatıcılık Değeri Hesaplaması)” ve “Graft Calculator (Greft Hesaplayıcısı)” uygulamalarının da geliştiricisidir.
Dr. Erdoğan’ın en son yeniliği ise, saç derisinin yüzeyini tarayan, ekim alanının daha kesin bir değerlendirmesini gerçekleştiren ve yapılan saç ekimi ile ilgili sonuç bildiren bir robot olan KE-Bot'tur.
 
Dr. Erdoğan'ın çalışmalarını ve araştırmalarını akademik olarak gösteren kanıtlar, en son Springer Publications’dan 2018 yılında yayımlanmış Practical Aspects of Hair Transplantation in Asians (Asyalılar için Saç Ekimi’nin Kullanışlı Yönleri) de dahil olmak üzere birçok uluslararası yayında yer almaktadır.
 
Dr. Erdoğan, İstanbul'da kurmuş olduğu ASMED Cerrahi Tıp Merkezi'nde kendi alanlarında uzman hekimlerle yalnızca manuel FUE metodu ile saç ekim ameliyatları gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda kurucu üyelerinden de olduğu WFI (World FUE Institute)’nın şu anda başkanı olarak hizmetlerine devam etmekle birlikte Avrupa Saç Ekimi Cerrahisi Derneği (ESHRS), İtalyan Saç Ekimi Cerrahisi Derneği (ISHRS) ve Uluslararası Saç Ekimi Cerrahları Birliği (IAHRS)’nin de üyesi olarak faaliyet göstermektedir.

Hintell:
    ASMED. 

Hintell:
Ameliyattan önceki gün Dr. Koray Erdoğan saçları ve kafa derisini  inceleyerek hastanın durumunu dikkatle belirler. Bu, tıraş olmaksızın hastanın normal saçları ile yapılır. Bu testler sırasında, hoca  hastanın vtemporal bölgeleri / parietal verici alanın yeteneğini değerlendirir, yoğunluk ve hesaplanan yoğunluk ile birlikte oksipital Saç ve oskiputal / periauriküler / subasidal  alanları da hesaplanır. Hastanın saçını kesip traş ettikten sonra, bu hesaplamaların tümü bir bilgisayar programından alınan fotoğraflar aracılığıyla daha fazla doğrulama için bir kez daha tekrarlanır.

Ek olarak operosyondan 1 gün önce bu kontroller ile birlikte  Hastanın Tüm saglık kontrolleri de yapılır bunlar.

Elektrokardiyagram çekilir
, Tansiyon ölçülür
kan şekeri ölçümü yapılır
ve kan testi yapılır.

Hintell:
Günün sonunda, Koray Erdoğan  ve cerrahi ekip ertesi gün hastanın operasyonu için oluşturulucak operasyonu ve stratejiyi görüşmek üzere toplanır  her hasta için ayrı ayrı toplantı yapılır. yapılacak Operasyon ve kullanılacak aparatlar  hastanın cilt türüne ve saç Donör alanının kapasitesi, gelecekte saç dökülmesi olasılığı ve hastanın yüz anatomisine uyum sağlayan bir stilin belirlenmesi gibi hususlar ile hastanın beklentilerini dengelemeye çalışır

Hintell:
hastanın yüz hatlarına uyum sağlayan en doğru saç cizgi ve planlama oluşturulur. Bu işlem tamamen bir heykel taraşın çalışma edasıyla uygulanır hoca en doğal en doğru saç sınırlarını yakalar ve kişinin yüz hatlarına burnuna çene yapısına duruşuna en çok yakışacak stil oluşturulur.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git