Gönderen Konu: DHT seviyesinin her türlü zararı var mı  (Okunma sayısı 402 defa)

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
DHT seviyesinin her türlü zararı var mı
« : 30 Mart 2023, 19:22:21 »
mesele dht nin fazla olması değil saçın dhtye duyarlılığı diye yorumlar mevcut forumda
 hatta finasteride dhtyi yüzde 40 yüzde 50 falan düşürdüğü için saçların dökülmesinin durduğu da ekleniyor.

peki geriye kalan yüzde 50 dht saça zarar vermiyor mu?
yoksa kişinin genetiğindeki saçın dht duyarlılığna bağlı olan bir şey mi bu
örneğin tepeki saç teli için dht seviyeleri sallıyorum 85 olunca zayıflamaya meyilli de 45 olunca saça zararı yok mu yani

son olarak mesela bir kişi dht seviyelerini arttıracak şeylerde bulunmuyor diyelim saçları gayet sağlıklı yaş 40a dayandı saçları dökülmedi.
Fakat aynı kişi dht seviyelerini tavan yaptıracak aktiveler yapsaydı 40ına kadar o saç dayanmayıp kel mi olurdu yoksa o adamın saçlarının dht duyarlılığı az bu yüzden dökülmezdi mi deriz?
çünkü bazı sporcularda saç dökülmesi gözükmezken steroid gibi dht hormonları falan tavan yaptıracak bir küre girdiklerinde belki 60ında olmayacak saç profiline geçiyorlar 25 30unda

kendi normal dht sistemiyle 60 70e kadar o saçlara gram zarar gelmezken dışardan mudahaleyle veya bazı dht arttırıcı faktörleri aşırı şekilde yapınca dökülmeyecek saç da dökülür mü bu denklemde

bu konuyu açıklığa kavuşturabilir miyiz?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: DHT seviyesinin her türlü zararı var mı
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2023, 00:48:10 »
dostum tam anlamadım nedemek ıstıyorsun ama saçların ıncelıyır ve dökülüyorsa genetik dökülmedir ondan sonrası artık neyın ne olduğunun pek önemi yok

o saçlar ya hızlı ya yavaş bir şekilde dökülür
Global Moderator

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2023, 02:18:01 »
 finasteridle yuzde 40baskılarsın.geri kalan yuzde 60ı dokulmeye devam eder.ama şu var kodlanmış genetiği agresifse bu yuzde 60 fena bastırır.hafifte az bastırır.agresif yuzde 60ta şiddetli hafif yuzde 60 şiddetsiz olur.40 a kadar gelmiş kişi reseptorleri dhtye duyarlıysa dht tavansa 40a kadar orman gelemezdi.kellerde reseptorler dtye duyarlı dht oraya bağlanıp saçı dokuyor.normal insanlarda reseptor dhtye duyarsızsa dht tavan yapsada bişi olmaz.şunu diyorsan 40a kadar hafif genetikle gelmiş ondan sonra hafif genetiği olmasına rağmen dısardan kuvvetli dht arttırıcı urunler alırsa ne olur saç aldığı urunlerin gucune gore zarar gorur tabi 35 ten sonra dht azalıyor buda var.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 31 Mart 2023, 02:38:48 »
Mesela knk en basitinden şöyle sorayım misal benim orman gibi saclarim var 1 sene steroid kullandim saçlarım hayvan gibi döküldü 25inde kel kaldım diyelim.

Ama steroid falan kullanmasaydim da illa ki o saclar 40-45te o hale gelecek miydi yani onu soruyorum.

Yani mesela şakaklarım şuan nw1.5 ya cok fazla dht artışı olmazsa nw3 te kalır ömür boyu diyelim ama ben disardan steroid falan alıp 70inde nw3 olarak kalacakkem dht arttirici kullandığım için durumu daha da beter edebilir miyim

Aslında hangi nw skalasinda olacagimiz tamamen kaderimiz mi yoksa yaşantımızla da alakasi var mi

Aşırı dht arttirirsak belki de 65 yasinda benimle kalacak olan saçı bile 25inde dökme ihtimalim var mi

Çünkü benim kreatin steroid falan kullanan arkadaslarim var ben kreatini bırak spora bile fazla gitmiyorum aşırı yükleme olmasin dht artışı falan olur diye
« Son Düzenleme: 31 Mart 2023, 02:46:14 Gönderen: Knh_ »

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 31 Mart 2023, 03:09:48 »
 soyle soyleyeyim gozlemimden 40 45 te o hale gelirmi gelmezmi bilmiom ama sahsi gorusum gelmeme ihtimali yuzde 51 genetik dokulmen varsa o dısardan alınan seler 40 45 te o hale gelmicek olsa bile paldır kuldur dokuyor.
 evet daha beter edebilirsin 70te nw3 kalcakken çok daha erken nw 5 olabilirsin
 kodlanmış genetik çok onemli ama duzensiz yasantı genetiği hızlandırıyor dısardan spor için alınan takviyeler kadar olmasada genetiği hızlandırır
 evet var
 sporu zaten kararında yapmak onemli.kararında bence dolalışımı arttırır saça iyi gelir ama ozellikle bacak calısmak ve kas yığını olmak dısardan takviye almasakta saçı doker.
 tabi bunlar sadece sahsi gorusum.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 31 Mart 2023, 03:29:32 »
Tamam bu konuda hemfikiriz o zaman

Dokulmeyecek saçı bile dökme ihtimali var diyosun bazi absurt hareketlerin
Bu steroid tarzi disardan etken olarak aşırı cinsel aktiviteyi de bu dhtyi tavan yapanlar kategorisine koyabilir miyiz??

Misal steroid kullandi ve absürt şekilde döküldü ya diyelim

Ardindan steroidi bıraktı.Artik o dönemki gibi dht salgilamayacagi için saclari dokulmeyecek diyelim bu bi ihtimal dimi?

Ek olarak bu kisi steroidle saclarini döktü ya
Steroidi birakip minoxil kullansa

O dökülen saclari cikarsa tekrardan dokulmeme durumu da var dimi?
Sonucta steroid gibi absurt bi dht artirici bunyeye tekrar sokmuyor dökülen sac tekrardan çıktı ve onu dokecek absurt bi etken yok sonuc olarak

Böyle bir sey düşündüm bu mantıklı mi?
Yoksa sistem böyle islemez mi

Buna ek olarak ben haftada 3 gün orta agirlikta pek bacak calismadan spor yapiyorum bana zma önerdiler ve sac icin de araştırdığımda 5ar enzimini bloke ettigi söyleniyor yani dhtyi azaltiyor denebilir mi zma için?

« Son Düzenleme: 31 Mart 2023, 05:19:53 Gönderen: Knh_ »

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 31 Mart 2023, 12:47:10 »
 vucut takviyelerini bıraktıktan sonra eskisi kadar dokulur ama zaten takviyeler kafada pek saç bırakmaz.minox çıkartırsa gene dokulme ihtimali takviye oncesi kadardır bence her turlu bacak calısmak saçı doker bunlar benim goruslerim

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 31 Mart 2023, 12:54:37 »
vucut takviyelerini bıraktıktan sonra eskisi kadar dokulur ama zaten takviyeler kafada pek saç bırakmaz.minox çıkartırsa gene dokulme ihtimali takviye oncesi kadardır bence her turlu bacak calısmak saçı doker bunlar benim goruslerim

Zma konusunda görüşünüz nedir??Dhtyi bloke konusunda

Valla knk sporda sırf üst vucuttan orantisiz durmasin diye full body antrenmanim bitince ön bacak arka bacak makinasinda 3 set calisip cikiyorum antrenmandan umarim cok bi etkisi olmaz bu sac dökme işine
Squat falan yapmiyorum yani

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 31 Mart 2023, 17:26:27 »
 suplamentlere falan hepsine karsıyım uzun yıllar vucut calıstım hep calıstım aslında adlarını bilmem yatalak koturumler için onlar.saçıda doker.bloklama falan yapsa saç ilaçlarında olurdu
 bacak calısınca her turlu dokulmeyi hızlandırırsın.orantı falan yarısmalara katılmıyorsan pekte onemli değil.

Facebook Twitter Instagram