Gönderen Konu: Genç yaşta Ekim yaptırmak?  (Okunma sayısı 442 defa)

For Free

• Jr. Member
  • **
Genç yaşta Ekim yaptırmak?
« : 01 Nisan 2023, 19:06:29 »
Dönor bölgenin nereye kadar döküleceğini pek bilemeyiz. Ancak aile bireylerinden örnek alarak genç yaşta Ekim yaptırmak mantıklı mı? Bunun üstüne forumda 35 40 li yaşlarda nw6 nw5 ekimlerinde ekilen grefltlerin çoğunda tam anlamıyla çıkmadığını gördüm.az once baktığım bir konuda 26 yaşında noorwood 6 olan birinin Ekim sonuçlarına baktım. Kulak üstü dökülmesi olmasina ve donorun çok güçlü olmamasına ince telli olmasına ve sarı saçlı olmasına karşın büyük bir kapatıcılık yakalamış. Yani istisnalar olabilir ama genel gözlemim bu yönde. Doğru planlama ile genç yaşta Ekim hakkında ne düşünüyorsunuz. İmla kurallarında hatam olabilir fikirlerinizi bekliyorum.

anonim21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Genç yaşta Ekim yaptırmak?
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2023, 02:02:31 »
Bende çok merak ediyorum tecrübeli abilerimfen cevap bekliyorum

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2023, 04:59:21 »
6 ay öncesinden finasteride başlanıp ardından ekime girersen daha faydalı bir sonuç alırsın
tabi ekimden sonra da bu ilacı bayağı bir kullanman gerekiyor.yoksa dökülme şiddettinden dolayı ekilenler de zarar görür ve çim adamlara benzersin.iğrenç bir görüntü oluşur kısacası

bu ilacı ekim öncesi 6 ay kullanırsan hem saç tellerinde kalite artışı olur hem de yan etkileri falan gözlemlersin.genç yaşta biri bu ilaca başlamadan ekime girişirse kendi ayağına sıkar bence
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

BeRan

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2023, 08:41:52 »
Erken ektirilmez algısını başlatan bir mandıra filozofu olmuş hahaha millet ektirilmez diye tutturuyor.

Hayır yavrum senin dandik hücre yapın, ölmüş vücut fonksiyonlarında yaptığın ekimde sonuç alamayıp ağlıyorsun. Genç yaşta ekimlerin önünde ki 10 yılını kurtardığı gerçeği varken 10 sene daha kel gezmenin mantığı cehaletten ve bilimden uzaklıktan kaynaklıdır. bir yerleri kadayıf olmuş saç peşinde koşuyor +40 sonrası ekimlere gülüyorum ben ciddiye bile almıyorum yapacaksan gençsindir yaparsın ama +40+50 sonrası bunlar yaşlılık bunalım sendromlarıdır.
gençken yatırımını yap geleceğini öyle şekillendir hadi öptüm karşıt yorumlara gülün. Avrupa'da sonuçlar hep genç kesimde ve gayet başarılı Türkolar her şeyi en iyi bilirler ama soğan ekmeğe mahkum olurlar bu yüzden Türkçe bazı kaynaklara güvenmeyin bile gülün geçin.

For Free

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2023, 10:05:02 »
 :-*
Erken ektirilmez algısını başlatan bir mandıra filozofu olmuş hahaha millet ektirilmez diye tutturuyor.

Hayır yavrum senin dandik hücre yapın, ölmüş vücut fonksiyonlarında yaptığın ekimde sonuç alamayıp ağlıyorsun. Genç yaşta ekimlerin önünde ki 10 yılını kurtardığı gerçeği varken 10 sene daha kel gezmenin mantığı cehaletten ve bilimden uzaklıktan kaynaklıdır. bir yerleri kadayıf olmuş saç peşinde koşuyor +40 sonrası ekimlere gülüyorum ben ciddiye bile almıyorum yapacaksan gençsindir yaparsın ama +40+50 sonrası bunlar yaşlılık bunalım sendromlarıdır.
gençken yatırımını yap geleceğini öyle şekillendir hadi öptüm karşıt yorumlara gülün. Avrupa'da sonuçlar hep genç kesimde ve gayet başarılı Türkolar her şeyi en iyi bilirler ama soğan ekmeğe mahkum olurlar bu yüzden Türkçe bazı kaynaklara güvenmeyin bile gülün geçin.
Evet ben de o bakımdan dedim forumda da dikkatli baktığımızda nw6 35 yaşında kişi iki Ekim ile 6000 greft ektirdiğinde çim adama benziyor. Ama aynı ekimi 26 yaşında birisi yaptırdığın da çok daha iyi sonuç alıyor. Benim gözlemime göre geç yaşta yapılan ekimlerin de fire sayısı artıyor. Erken yaşta nw 5-6 derecesine gelen kişilerin iki ekimle seyrek nw2-3 görüntüsü yakalayabilirken yaşlılarda çim adam görüntüsü oluşuyor. Tabi istisnalar olabilir sizin de yorumlarınızı bekliyorum.

For Free

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 02 Nisan 2023, 10:08:03 »
6 ay öncesinden finasteride başlanıp ardından ekime girersen daha faydalı bir sonuç alırsın
tabi ekimden sonra da bu ilacı bayağı bir kullanman gerekiyor.yoksa dökülme şiddettinden dolayı ekilenler de zarar görür ve çim adamlara benzersin.iğrenç bir görüntü oluşur kısacası

bu ilacı ekim öncesi 6 ay kullanırsan hem saç tellerinde kalite artışı olur hem de yan etkileri falan gözlemlersin.genç yaşta biri bu ilaca başlamadan ekime girişirse kendi ayağına sıkar bence
Ekilen saçların çıkışını desteklemek için iyi bir seçenek. Çim adama gelince onların öyle olma nedeninin yüksek fireden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Forumda dahi 2-3 ekimle nw6 dan kurtulan kişiler gördüm. Ancak tek seferde 5000 greft saç 1000 greft sakal ektirip çim adam olan da gördüm. Kısaca fireden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

BeRan

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 02 Nisan 2023, 12:49:44 »
Ekilen saçların çıkışını desteklemek için iyi bir seçenek. Çim adama gelince onların öyle olma nedeninin yüksek fireden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Forumda dahi 2-3 ekimle nw6 dan kurtulan kişiler gördüm. Ancak tek seferde 5000 greft saç 1000 greft sakal ektirip çim adam olan da gördüm. Kısaca fireden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Kesinlikle genç yaşta ektiğin saçın yarısı bile fire olsa 10 sene sonra yapacağın ekime kadar nw3-4 skalası gidiyorsun sonrası gelsin nw2. Herkes işin uzmanı ama 3. ekimi yaptırmışlar :D  akıllı ata oynamak lazım bu konularda 2 ekimle gayet 20 senedir nw2-3 arasında dolaşan akrabam var ilk ekimi londrada oldu ikinciyi 4 sene önce tr'de patlattı herif 46 yaşında ama banamısın demiyor kısacası akıllı olmak lazım ilk ekimini 24 yaşında yapmıştı öyle düşün.

anonim21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 02 Nisan 2023, 18:00:23 »
Bende forumda devamlı takip ettiğime göre gençlerde saç çıkış oranı daha yüksek oluyor tabi gelecekte neler olur bilmiyorum ama 20 ile 30 yaş arasında yapanların daha başarılı oluyor birde ekimi 40 yaşında yapmanin anlamı bence yok abi insanlar sana alışmış sen artık özgüven eksikliğini kırmışsın evlenmişsin çoluk çocuğa karışıyorsun gerek yok . Birde 18-27arasi dökülme yaşıyorsan 40 olana kadar saç kalmaz o yüzden bence donörün güçlenmişse(ilaçlarlavs ) ekim 24 25 yaşında yapilmali tabi bu kişiye göre değişir adam saçı 30 dan sonra dökülür o adam yapsın 35 40 ta ama 20de döküp 40a beklemek aptalca olur ki saç kalmaz çevremde bı abi vardı yok ekecem dedi sonra evlenince dur hepsini dokeyim öyle ekerim dedi şimdi adam saçlar gidiyorda gidiyor donor zayıfladı vs. Bu adam zamanında ekseydi 10 yıla bir daha ekerdi şimdi ekse en az 2 ekim yapmalı ve 1 yıl arayla. Benim saçlarım 18 yaşında dökülmeye başladı 1 aya 22 yasina gireceğim saçlarımı şu an korumak için ancak xpecia kullanıyorum o da çok şükür kalinlastirdi iyi geldi dışardan baksan aşırı kötü değil yani 4 yıl dökülme için az bile dersin ama bunu sen dersin ama ben demem çünkü insan saçını taramaktan çekinir mi veya yıkamaktan Allah'tan sonradan akilandim dedim tarayscsgimda bol bol yikayacagimda giden gitsin kalan sahalar bizimdir umarım insanlar saç ekerken bu forumdan geçerler hem kendilerini ekime hazırlayabilir hemde doğru merkezler seçebilirler bu forumu kuran birçok insanın derdine derman olan parasının cebinde kalmasını sağlayan bastz hintell hocam ve diğer abilerime çok teşekkür ederim

Facebook Twitter Instagram