Gönderen Konu: EV YAPIMI MİNOXİL AMA HALA SORUN VAR  (Okunma sayısı 659 defa)

applewhite

• Yeni üye
  • *
  • Günde 1 minoxil Günde 2 xpecia + cüce palmiye ekst
EV YAPIMI MİNOXİL AMA HALA SORUN VAR
« : 12 Nisan 2023, 02:06:04 »
Merhaba arkadaşlar. 21 yaşında öğrenciyim. 3 yıldır alopesi ile mücadele ediyorum. Son 2 yıldır medikal tedavileri araştırıyor kullanıyorum. Geçen yıl bu zamanlar Hair Forte sprey + xpecia tablete başladım. İlk 2-3 hafta saçımın hızla uzamasını sağladı hatta minik minik dikenli saçlar çıkarttı. Fakat sonra hair forte sprey saç derimde, göz altlarımda ve dış kulağımda kaşıntı ve yara yaptı. Ben de tedaviyi kestim. Saçlarım müthiş bi hızla dökülmeye devam etti. Doktora gittim Androvium köpük önerdi fakat tcde satışı artık yok. Spreyini almak gibi bir hata yaptım. Sıktığım ilk gün kaşıntı ve kızarıklık yapınca onu da kestim. Yılmayıp araştırdım ve ppg nin alerji yaptığını gördüm. Eczacıya buradan öğrendiğim propilen glikol içermeyen minoxil karışımını(3gr minox, 45ml etil alkol, 10ml distile su, 5 ml gliserin) yaptırdım. İlk 1 hafta sorun yoktu fakat şimdi hafif hafif dış kulağım kaşınmaya başladı. Muhtemelen yine aynı sorunu yaşayacağım. Minoxile alerjimin olmadığına %90 eminim. Peki sorun nedir ve nasıl çözülür. Tavsiyelerinizi bekliyorum. En azından 26-27 ye kadar kelliği geciktirmek istiyorum 😞 Saç durumumu aşağıya bırakıyorum.

rx0830

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: EV YAPIMI MİNOXİL AMA HALA SORUN VAR
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2023, 08:14:32 »
bu gibi yan tesirler yasamayacaginiz form liposomal formdur.hem emilim cok yuksek hemde kada derisinde sorun yaratmaz.cerrahpasa nur eczanesine sorabilirsiniz whatsapp yoluyla ve diger secenekleri

karakafa

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2023, 15:22:10 »
formulasyonun eksik oldugu kesin.cumku icinde baska maddelerde var niacinamid dpenthanol gibi..bence bu isi bilen bir yerde yaptirmani daha dogru olucaktir.ben cerrahpasa nur eczden aldim.62 senelik bir eczane ve fiyatlari da cok makul

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2023, 23:39:08 »
 nur eczanesinin adı çok geciyor mehsur oldular bile reklamın iyisi kotusu olmaz.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram