Gönderen Konu: ŞAHİN ÇELİK - 4200 Greft - Yaş 33 / 10.04.2023  (Okunma sayısı 10307 defa)

Gobel

• Jr. Member
  • **
ŞAHİN ÇELİK - 4200 Greft - Yaş 33 / 10.04.2023
« : 13 Nisan 2023, 23:36:31 »
Merhabalar,

Bundan yaklaşık 3,5 yıl önce saç ekimi yaptırmıştım ama bu ekim hüsranla sonuçlanmıştı. Sorunun metabolizmamla ilgili olduğu söylenmişti. Bu süreç ben de bir travma oluşturduğundan çok istesem de 2. ekime bir türlü cesaret edememiş ve hep ertelemiştim.

Bir arkadaşımın tavsiyesiyle saç ekim merkezi araştırmalarıma Life Hair'i de dahil ettim ve uzun araştırmaların ardından Şahin Hoca ve ekibine saç ektirmeye karar verdim.

Önceki saç ekimim başarısız sonuçlandığından bu kez ekim merkezi tercihi konusunda çok ihtiyatlı davrandım. Karşı tarafın benden çok kendini ve çıkarlarını önemsediğini hissettiğim anda o şıkkı eledim.  Ekim merkezlerine saç resimlerini gönderdiğimde neredeyse hepsi aynı cevabı verdi. Normalin bir mikttar üstü sayıda greft ekebileceğini söylediler. Ama Şahin Hoca bu konuda daha ihtiyatlı davrandı. Daha ideal bir greft sayısı söyledi ve kesin konuşmak için yakından incelemek gerek dedi. Sırf bunun için İstanbul'dan Ankaraya gittim. Gittiğimde ise saç derimin kalın olduğunu, greft sayısının daha az çıkabileceğini söyledi. Daha sonra bir kaç gün düşündükten sonra burda ektirmeye karar verdim. Yaklaşık 3 ay sonrasına randevu aldım.

Bu arada ekimden 3 ay önce yaptığım kan tahlilinde sadece D vitaminim düşük çıktı ve Şahin Hoca'nın önerdiği D vitamini takviyesini kullandım.

Ekim günü açıkçası endişeliydim. Daha önceki ekimimde bu kadar endişeli olduğumu hatırlamıyorum... Saat 09:30 gibi gittim.  Yaklaşık yarım saat saç kesme, yıkama, işaretleme vs işlemleri sürdü. Sanırım 12 civarı kök alım işlemini bitirdi Şahin Hoca, yaklaşık 15 dk. yemek ve ihtiyaç molasından sonra yine Şahin Hoca kanal açma işlemine geçti ve yaklaşık 45-60 dakikada işlemi gerçekleştirdi. Daha sonra Nihal Hanım, Çiğdem Hanım ve Buket Hanım ekimi gerçekleştirdiler. 15:30 gibi de ekim işlemi tamamlandı.

Ekim başlangıcında hem gergindim hem de lokal anestezi oldukça canımı yakmıştı. Ama daha sonrasında rahatladım ve gayet keyifli bir operasyon gerçekleştirdik. Donördeki greftlerimin kalınlığı yaklaşık 45-55 mikron arasında ve genelde 2 telliydi. Ama saç derim maalesef kalın ve gerginmiş. İnşallah saçların çıkmasına engel oluşturmaz.

Normalde Şahin hoca 3700 greft olarak düşünmüştü. Ön bölgede mevcut saçım olduğu için buraya ekim yapmayacak orta bölgede açıklığım çok olduğu için neredeyse tüm greftleri burda kullanacaktı. Ama ekim durumundaki greft sayısına göre ön bölgeye de sıklaştırma yapacaktı. Ve toplanan greft sayısı beklenenden fazla olunca ve toplanan greftler orta bölgeyi kapatmaya yetecek kadar olduğundan ön bölgeye yaklaşık 1000 greft sıklaştırma yapıldı.

Ekipteki herkes birbirinden kabiliyetli ve kaliteli insanlar. Süreç öncesinde ve sonrasında desteğini esirgemeyen Ergin Bey de dahil hepsine teşekkür ediyorum.

Yazı yazmayı seven biri olarak belirli periyotlarla bol bol resim paylaşacağım inşallah.

Not: Ekiptekiler önceki ekimimi yorumladı ve en fazla 3500 greft ekildiğini ve ekilenlerin çoğunun da tuttuğu söylendi. Halbu ki ilk ekibimde 5000 greft diye anlaşmıştık ve daha sonrasında 7000 greft ektildiği söylenmişti. Sürecin sonunda da ekim esnasında vidyo kaydının alındığını, ekim merkezinin mükemmel ektiğini ve sorunun metabolizmamda olabileceği ve istersem dava açabileceğim söylenmişti...  Görecez bakalım sorun metabolizmamda mı değil mi?

Ekim Öncesi Traşsız Resimler:

Gobel

• Jr. Member
  • **
Ynt: ŞAHİN ÇELİK - 4200 Greft Saç Ekimi - Yaş 33 / 10.04.2023
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2023, 23:39:40 »
Ekim Öncesi Resimler..

Gobel

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2023, 23:44:53 »
Ekim Öncesi Planlama

Gobel

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2023, 23:46:24 »
Ekim Öncesi Planlama

Gobel

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2023, 23:48:48 »
Ekimden Hemen Sonrası

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2023, 23:51:54 »
Ankara'da seçilebilecek en güzel merkezi seçmişsiniz tebrik ederim öncelikle
açıklık miktarı fazla olsa da güzel bir sonuç alacağınızı umuyorum :)

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Gobel

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 13 Nisan 2023, 23:59:49 »
Ekimin 1. günü (ekimden sonraki gün).

Normalde gece uyandığımda bir sorun yoktu ama 1-2 saat sonra sabah erkenden uyanınca kanı farkettim. Ekim merkezi elimin yanlışlıkla çarpmış olabileceğini ve bir öneminin olmadığını söyledi. Ben de çok önemsemedim. Daha sonraki günler yıkamaya gittiğimde Şahin hoca bir kökün çıkmış olduğunu söyledi.

Ekimin olduğu gece de İsanbul'dan geldiğim için ekim sonrası çok yorgundum ve bol bol uyudum ve pek yerimden kalkmadım. Sabaha kadar kafamdaki sıvı aktı durdu. Yastığın üstüne 2 havlu onun da üstüne 3 kat kağıt havlu serdim. Defalarca kez kağıt havluyu değiştirmek zorunda kaldım. Ama 1. gün öğlene doğru akma durumu neredeyse son buldu. Üzerimdeki yorgunluk da gitti. Ama ben sürekli yatmaya devam ettim.

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2023, 00:08:09 »
Azizim 2.ekim için doğru karar verdiğinizi düşünüyorum....planlamanız da gayet güzel...Ancak bu 1 Ekim yaptiginiz yeri paylaşın lütfen deşifre edin ki başkaları mağdur olmasın ...Site de amacına hizmet etmiş olsun...

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2023, 00:09:25 »
hayırlı olsun umarım bu sefer güzel bir sonuç alırsınız.ikinci ekiminiz olduğu için fin ve minox kombinasyonunu kullanırsanız bence iyi olur çünkü daha önce yaptırdığınız ekimden dolayı kafa derinizde oluşan skar dokuları ekim verimliliğini azaltabilir .

Gobel

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2023, 00:13:52 »
3. Gün

2. gün ekim merkezine gittim, yıkama ve bandaj çıkarma işlemlerini hallettik. O gün tekrar yolculuğa çıktığımdan fotoğraf çekme fırsatım olmadı.

2.günden sonra sırtüstü eğimli yatmaya pek dikkat edemedim. Geceleri o şekilde uyudum ama gün içerisinde pek yatmadım açıkçası. Kafamdaki sıvını %90'ı gitmişti zaten. Geri kalan kısmı da sanırım sadece hafif Frenkeynştayn vari şakaklarımda birazcık şişme yaptı, ama zaten dışarı çıkmadığım için önemsemiyorum.

Gobel

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 14 Nisan 2023, 00:22:24 »
Ankara'da seçilebilecek en güzel merkezi seçmişsiniz tebrik ederim öncelikle
açıklık miktarı fazla olsa da güzel bir sonuç alacağınızı umuyorum :)

Teşekkür ediyorum. Ta İstanbuldan kalktım geldim.  :)

Azizim 2.ekim için doğru karar verdiğinizi düşünüyorum....planlamanız da gayet güzel...Ancak bu 1 Ekim yaptiginiz yeri paylaşın lütfen deşifre edin ki başkaları mağdur olmasın ...Site de amacına hizmet etmiş olsun...

Teşekkür ederim... Önceki ekimimle ilgili bir konu açmıştım. Ama resimleri hızlıresim den yüklediğim için 3-4 ay sonra resimler silindi. Yazıyı güncelleyip imza kısmında paylaşacağım inşallah.

hayırlı olsun umarım bu sefer güzel bir sonuç alırsınız.ikinci ekiminiz olduğu için fin ve minox kombinasyonunu kullanırsanız bence iyi olur çünkü daha önce yaptırdığınız ekimden dolayı kafa derinizde oluşan skar dokuları ekim verimliliğini azaltabilir .

Teşekkür ederim... Dediğiniz gibi Şahin Hoca da saç derimin zarar gördüğünü söyledi. Ya doğuştan böyle ya da önceki ekimde çok hasar almış dedi. Gerçekten de önceki ekimden sonra 6 ay boyunca her ay mezoterapi yaptırdım. Saçların çıkmadığı anlaşılınca çıkması için önce 3 haftada bir, daha sonra 2 haftada bir mezoterapi yapıldı. Ve bu işkence 6 ay boyunca devam etti. Gerçekten çok ağrılı bir süreçti. Bu mezoterapiden dolayı saç derim zarar görmüş olabilir. Minox'a sıcak bakmıyorum, belki az miktarda Finas olabilir ama düşünmem lazım.

monoblok

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 14 Nisan 2023, 00:25:46 »
Hayırlı olsun saç ekiminiz zor bir vaka açıklık ve donör durumu olarak ama ekim duruöa göre gayrt planlı ve güzel yapılmış ön çizginiz alana domör durumuna göre sıklık gayet başarılı umarım güzel sonuç alırsınız.
  • Ekim Merkezi ismi Asmed 5000 GREFT

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 14 Nisan 2023, 00:29:13 »
Teşekkür ediyorum. Ta İstanbuldan kalktım geldim.  :)

Teşekkür ederim... Önceki ekimimle ilgili bir konu açmıştım. Ama resimleri hızlıresim den yüklediğim için 3-4 ay sonra resimler silindi. Yazıyı güncelleyip imza kısmında paylaşacağım inşallah.

Teşekkür ederim... Dediğiniz gibi Şahin Hoca da saç derimin zarar gördüğünü söyledi. Ya doğuştan böyle ya da önceki ekimde çok hasar almış dedi. Gerçekten de önceki ekimden sonra 6 ay boyunca her ay mezoterapi yaptırdım. Saçların çıkmadığı anlaşılınca çıkması için önce 3 haftada bir, daha sonra 2 haftada bir mezoterapi yapıldı. Ve bu işkence 6 ay boyunca devam etti. Gerçekten çok ağrılı bir süreçti. Bu mezoterapiden dolayı saç derim zarar görmüş olabilir. Minox'a sıcak bakmıyorum, belki az miktarda Finas olabilir ama düşünmem lazım.

minoxa herkes karşı  :) ama saç derisinde kanlanmayıda sağlayacak ondan daha güçlüde başka bir destek yok .amaç sadece ekilenlere destek olması için bir kaç ay kadar kullanmak .greftlerin yaşama tutunup çıkma olasılıklarını arttırmak adına .riskli bir ekim olduğunu düşündüğüm için yazmak istedim.

monoblok

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 14 Nisan 2023, 00:35:38 »
Sanırım siz ekim yaptırdığınız için donör çok seyrek oyüzden daha fazla alamamış. Ondan çok sık değil ekim
  • Ekim Merkezi ismi Asmed 5000 GREFT

ImPaLa

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 14 Nisan 2023, 01:40:30 »
ikinci ekim donör ve alana göre yapabileceğinin en iyisini yapmış şahin çelik

Facebook Twitter Instagram