Gönderen Konu: 29.04.2023 - Ahmet Tosun / The Hair Clinic - Yaş 25 - 4750 Greft  (Okunma sayısı 2024 defa)

brasevko

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese merhaba arkadaşlar,

Öncelikle uzun süredir bu forumu takip ettiğimi ve bu konuyu oluşturmak için operasyonun gerçekleştirilmesini beklemiş olduğumu belirtmek isterim. Kısmet bugüneymiş, bu sürecin öncesini ve olabildiğince sonrasını detaylı bir şekilde sizinle paylaşmak isterim. Umarım benim için güzel ve başarılı sonuçlar, sizler için ise soru işaretlerinizin giderildiği, okurken ve takip etmekten keyif aldığınız bir konu olur :)

Ekim Öncesi:

Öncelikle genetik olarak baba, amca, dayı gibi yakın genlerde dökülme yok denecek kadar az, demek ki uzaktan birilerinden almışız :) Belki de saçlarımın dökülmesinde 12'li yaşlardan beri kullanmış olduğum fön makinesi ve 3 sene önce gerçekleştirmiş olduğum tiroid kanseri ameliyatının (hormonların) etkisi de oldukça fazladır.

Saçlarım dökülmeden önce de aşırı fazla bir saçım yoktu ancak 21 yaşıma geldiğimde seyrekleşmenin artmasıyla beraber o dönem yaklaşık 1 sene minoxil kullandım. Pandemi ve ameliyat dönemi aynı döneme denk geldi. Bu sürede saçları kazıtıp, minoxili bırakmamla beraber saç dökülmelerim yoğunlaştı. Dönem dönem birkaç aylık minoxil ile saçlarım bir nevi toparlasa da, yaklaşık 1.5 senedir ilacı kullanmayı tamamen bırakıp 2-3 numara ile dolaşmaya başladım. Bu forumda oldukça iyi sonuçların alındığını görmekle beraber, ektirmeye tam olarak karar verip bir an önce ekim merkezlerini araştırmaya başladım. İlk olarak bütçeme göre fiyat/performans, sonrasında ön çizgi/planlama, ilgi ve alaka gibi nedenlerden dolayı Ahmet Tosun ve ekibini tercih edip ilk görüşme sonrasında ekim tarihini kararlaştırdık. Tabi bu süreçte iş ile akalı izinler, bütçe ayarlaması, kullanılacak vitamin ve ilaçlar gibi birçok noktaya karar vermek ve ayarlamak gerekiyor. Bu yüzden hızlıca karar verip, her şeyi ayarladım ve 29.04.2023 tarihi için randevu alıp Ahmet Hoca ve ekibiyle beraber ekim işlemini gerçekleştirmiş bulunduk.

Yine ekimden önce; Tiroid ilacımı düzenli olarak yaklaşık 3 senedir kullandığımı, yine yaklaşık olarak 3 senedir haftada 1 kez D vitamini hapı kullandığımı, ekimden önceki 3 ay Solgar Biotin 5000 mcg ve 1 aydır günde 1 kere olmak üzere Xpecia tablet kullandığımı belirtmek isterim. Düzenli alkol ve sigara tüketen biri olarak, 40 gündür alkol kullanmadım ve biraz da olsa sigarayı azaltmaya çalıştım.

Ekim günü:

Ekim işlemlerini anlatmaya başlamadan önce buradan başta Ahmet Tosun hocaya ve sonra ekibinde görev alan Malika Hanım ve ekim işlemlerini gerçekleştiren Sadettin Bey, Gizem Hanım, Cansu Hanım ve Beyza Hanım'a teşekkürlerimi sunarım.

Ahmet Bey ile ekim günü ve öncesinde planladığımız, ekim işlemini genç yaşta gerçekleştireceğim, saç dökülmem devam edeceği için 2 planlamada tamamlanmasıydı. Amaç bu ekimde ön bölgeyi tamamen doldurmak ve sonrasında maximum greft ile çalışarak arka bölgeye doğru seyrek alanları sıklaştırmaydı. Bu noktada tepe bölgesine çok dokunulmadı. Donör bölgeden yaklaşık 4.750 greft alınarak, yaklaşık 3.750 adet ön kısmı doldurma ve 1.000 greft orta/arka kısma sıklaştırma olarak çalışıldı. Ahmet Bey kafa yapıma göre ön çizgimi belirledi, Ahmet hocanın bu işte iyi olduğunu düşündüğüm için bu kısmı tamamen ona bıraktım :) Devam eden süreçte saç kesimi, lokal anestezi, greft alımları gerçekleştirildi ve Ahmet Bey kanal açım işlemini gerçekleştirdi. Daha sonrasında yemek molası verilip, ekip ekim işlemlerini gerçekleştirdi. Köklerim özellikle uzun ve yumuşak olduğu için ekim işleminin biraz daha uzun sürdüğü ve yorucu olduğu söylendi, haklarını helal etsinler tekrardan :) Ancak ekime girecek arkadaşların, korkusu/tereddütü olanlar için özellikle kendi fikirlerimi beyan edeyim, forumda araştırmalarıma göre en çok lokal anestezi kısmının acılı olduğu söyleniyordu ancak kafa olarak ekime hazır bir şekilde gittiğimden dolayı beklediğimden çok çok daha rahat geçti. Bu yüzden lokal anestezi kısmı da benim için çok rahat ve neredeyse acısızdı ondan sonra zaten pek bir şey hissetmiyorsunuz, tek problemin 7-8 saat kafa derinizde bir şeylerin yapılıyor olması ve sizin hiç bir şey göremeden merakla yatıyor olmanız :)

Ekimden sonraki süreçte bandaj takılarak, Ahmet Bey'le görüşüp birkaç ilaç ve şampuan/losyon verildi ve eve döndüm. Özellikle kafamın ekim yapılan bölgelerinin 10 gün boyunca bir yere çarpma/vurma/darbe gibi durumlara karşı oldukça tedbirli olmam gerektiğim belirtildi. Bu noktaya oldukça dikkat etmeye çalışıyorum, bugün ekimin 3. günündeyim geceleri yatarken biraz problemli oluyor çünkü ekim bölgesinin yastığa vs. çok sürtünmemesi gerekiyor ancak alıştım diyebilirim. Dün 2.gündü ve hafif olarak ödem/kan akıntıları vardı. Bandajı kesip çıkarttıktan sonra durdu sayılır, ancak geceleri yatarken ödemi atıyorum vücuttan. Bugün ilk yıkama yapıldı ve hafiften kabuklanmalar/kaşınmalar başladı diyebilirim. Uyurken bir an eliniz kafanıza gidince uyanabiliyorsunuz bu süreçte :) Açıkçası şu ana kadar bu durumlara hazırlıklı olduğum için çok zorluk yaşamadım diyebilirim, umudum iyi sonuçlar almak. Bundan sonra yaklaşık 12/13.güne kadar evde yıkamalarıma devam edip, kafa derime bir darbe alınmamasına dikkat edip, sigarayı olabildiğince az tüketerek kabuk dökümü işlemini bekleyeceğim. Bundan sonraki süreçlerde, şok dökülme vs gibi durumlarla birlikte sizinle olabildiğince düzenli olarak görselleri paylaşmaya çalışacağım.

Son olarak takviye ve kullandığım ilaçları belirtmek isterim.
Yeniden bahsedeyim, ekim öncesi:
- Tiroid ilacım (Saç dökülmesi yaşayan arkadaşların mutlaka kontrole gitmesini öneririm. Hormonlarla ilgili bir durum da olabilir.)
- 3 yıldır haftada bir kez kullandığım D vitamini
- Ekim gününe kadar 3 ay kullandığım Solgar 5000 mcg biotin.
- 1 aydır kullandığım Xpecia Tablet

Ekim ve sonrası süreç için:
- 3/4 ay boyunca kan dolaşımının hızlanması ve saçların hızlı beslenmesi adına Coraspin
- 6 gün boyunca Ciprasid antibiyotik
- Mossi London şampuan ve serum
- 3 gün boyunca ödemin gitmesi için ödem sökücü ilaç kullanacağım.
- D vitaminine düzenli olarak haftada 1 kez devam ediyorum.
- Xpecia tableti günde 1 kere olmak üzere 5/6 ay boyunca devam etmeyi düşünüyorum.
- 3 aydan sonra haftada bir veya iki kere olmak üzere dermaroller kullanımına başlayabilirim.
- Son olarak en can alıcı noktanın bu forumda Finasterid olduğunu düşünüyorum :) Normalde yan etkilerinden dolayı içim kullanmaya pek razı gelmiyor açıkçası ancak saçlarım erken yaşta dökülüp, ekim yapıldığı için mevcut saçları ve ekilenleri korumak, güçlendirmek adına eğer herhangi bir yan etki görmezsem 6 ay - 1 yıl sürecinde kullanmayı planlıyorum. Sonrasında ise yine yan etkilerine göre değerlendirme yapıp devam edebilirim. Bu konu hakkında hayırlısı diyebilirim :)

Umarım sizler için keyifli ve en azından bir iki de olsa soru işaretlerinizin giderildiği bir konu olmuştur, bundan sonraki süreçte sizinle beraber ekimin nasıl ilerlediğini takip ederek, olumlu sonuçlar almayı umut ediyorum.

Aşağıya ekim öncesi, ekim günü ve ilk yıkamadan sonraki görselleri ekliyorum arkadaşlar, okuduğunuz için teşekkür ederim herkese iyi forumlar diliyorum :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: 29.04.2023 - Ahmet Tosun / The Hair Clinic - Yaş 25 - 4750 Greft
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2023, 07:50:10 »
Hayırlı olsun Ahmet tosun güzel bir saç ekimi
 yapmış açık alan geniş ön çizgi ve Ekim sıklığı gayet güzel görünüyor açık alana göre greft dağılımı güzel geriye doğru ikinci saç ekimine ihtiyaç duyabilirsin özellikle tepe bölgesinde umarım güzel sonuç olur hayırlı olsun kardeşim
Global Moderator

leventoğlu

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2023, 13:13:30 »
hayırlı olsun
ön çizgin hayırlı olsun gayet iyi duruyor
ön bölgen sık ve güzel ama arkalara doğru seyrek
planlama güzel ilerde belki dediğin gibi fin yada diğer desteklerle olan saçları koryamazsan 1 operasyonla çok daha güzel olur
  • Ekim Tarihi: 29.03.2022
  • Ekim Merkezi ismi ahmet tosun (thehairclinic)
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 38
  • Medikal Tedavi the mossi london

brasevko

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2023, 18:00:53 »
Merhabalar herkese,

Bugün 11.gün zor bir süreç geride kaldı özellikle uyku anlamında. Bugün merkezde kabuk dökümünü gerçekleştirdik, fotoğrafları ekliyorum :)

Eren886

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2023, 18:27:03 »
Hayırlı olsun, ekiminiz çok temiz görünüyor. Aynı yerde ektirmişiz, greft sayımız da aynı, 6. gündeyim bakalım nasıl sonuçlanacak

brasevko

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 10 Mayıs 2023, 18:35:52 »
Hayırlı olsun, ekiminiz çok temiz görünüyor. Aynı yerde ektirmişiz, greft sayımız da aynı, 6. gündeyim bakalım nasıl sonuçlanacak

İkimiz için de hayırlı sonuçlar olsun inşallah kardeşim :)

taco_9

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 10 Mayıs 2023, 19:11:07 »
hayırlı olsun çok güzel ekim takipteyiz kardeşim.

leventoğlu

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 12 Mayıs 2023, 09:51:08 »
hayırlı olsun tertemiz maşallah
ekim alanı dönör alanı mevcut yapına göre çok başarılı
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 38

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 12 Mayıs 2023, 17:02:56 »
kabuk sonrası görüntünüz gayet güzel maşallah evet zor üreci atlattın artık daha rahat uyursun yakında şok dökülmende başlar hayırlısı olsun gayet güzel temiz bir süreç şu ana kadar
Global Moderator

brasevko

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 13 Mayıs 2023, 00:20:27 »
hayırlı olsun tertemiz maşallah
ekim alanı dönör alanı mevcut yapına göre çok başarılı

kabuk sonrası görüntünüz gayet güzel maşallah evet zor üreci atlattın artık daha rahat uyursun yakında şok dökülmende başlar hayırlısı olsun gayet güzel temiz bir süreç şu ana kadar

Yorumlarınız için çok teşekkürler. Eğer bu forum olmasaydı, ektirmek için bu kadar cesaret bulamayacaktım belki de o yüzden sana ayrı bir teşekkür ediyorum Hintell hocam :)

brasevko

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 24 Mayıs 2023, 00:21:05 »
Merhaba herkese, saç ekiminde 24.gün fotoğraflarını ekliyorum. Henüz şok dökülme başlamadı, günlük yıkamalarda yaklaşık görebildiğim 10 tel civarı olarak dökülüyor. Dökülenlerin yarısı düz, yarısı J şeklinde olarak dökülmekte.

leventoğlu

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 31 Mayıs 2023, 08:49:03 »
bir bakmışsın şok dökülme başlamış bitmiş ekilen saçlardan eser kalmamış :)
24 günde donör alanın ekim alanın gayet sağlıklı
her şey fazlasıyla yolun da
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 38

brasevko

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 15 Eylül 2023, 20:15:35 »
Selamlar, uzun zamandır giriş yapmıyordum. Bugün saç ekiminde 139. gün, güncel sonuçları paylaşıyorum. Saçlarım hafif ıslak ve yoğun ışık altında çektim fotoğrafları, süreç biraz yavaş ilerliyor gibi, ama bu bile yeterli sanırım :) 2. aydan beri sadece 5mg finasterid kullanıyorum. Yaklaşık 8 parçaya bölerek 2 günde 1 kullanıyorum. Bu arada tam 1.ayda ufak bir kaza geçirdim o yüzden tam ön bölgede yaklaşık 100-200 tel kaybetmişimdir :)

leventoğlu

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 16 Eylül 2023, 15:50:15 »
geçmiş olsun kazadır yapacak bir şey yok allah sağlık versin
en kötü 200 ektirirsin
4. ayına göre saç çıkışların gayet iyi durumda bence
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 38

brasevko

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 25 Kasım 2023, 14:59:58 »
Herkese selamlar, bugün saç ekiminin 210. günü. Artık saçlar yavaş yavaş kalınlaşmaya başlıyor ve kapatıcılığından şuan için memnunum.  Işığa göre saç doluluğu çok değişiyor ama ben genel olarak memnunum ve en azından artık saçları tarayabiliyorum bir şekilde :) Sadece 2 günde bir finasterid kullanıyorum onun haricinde hiç bir takviye vs kullanmıyorum. PRP'de sadece ekim sırasında yapıldı ondan sonra hiç PRP yaptırmadım. Bu konuda saçları güçlendirmek için vs bir öneriniz var mı?

Ek olarak donör bölge alımından çok memnunum hiç alınmamış gibi duruyor. Hatta çevremdekiler arka tarafın daha dolu olduğuna şaşırıyorlar, saçlar uzadığı için tabi :)

Güncel fotoğrafları ekliyorum, yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Facebook Twitter Instagram