Gönderen Konu: Aile genetiği böyle midir?  (Okunma sayısı 533 defa)

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Aile genetiği böyle midir?
« : 14 Mayıs 2023, 15:05:56 »
Mesela babam düz turuncu saçlı benim saçlar siyah kıvırcık dayımın saçları da siyah hafif dalgalı. Boy olarak dayıma tip el kol bacak parmak olarak babama çekmişim. Babam nw1-2 ,dayım Nw7 bu benim de nw7 olacağım anlamına mı gelir?

josiaon

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Aile genetiği böyle midir?
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2023, 18:48:54 »
I'm not too good at biology, but the thing that determines your genes is your mother, so it's unlikely that you will also be nw7. world of mario

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2023, 23:37:22 »
  kellikte anne geni baskındır ama bazende değişik sonuclar çıkabiliyor
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2023, 23:44:36 »
  kellikte anne geni baskındır ama bazende değişik sonuclar çıkabiliyor
Emekli abim şimdi dayım kel diye ben de mi kel olucam?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 26 Haziran 2023, 23:56:07 »
 genelde anne geni baskındır bu işte ama bu senin kesin oyle olucağın manasına gelmez
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Black426

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2023, 19:15:34 »
Genetik nasil bir sey anlamis degilim ama umarim « emekli kel » nickli arkadasin bahsettigi gibidir.

Babamlar 3 erkek kardes.En buyukleri babam.Babam keldi yillar once sac ektirdi.Amcalarimdan biri 54 digeri 50 yasinda.Ikisinin de saclari Murat Boz’un protez sacli hali gibi sık ve kalın :) Ne sac ektirdiler ne korumak icin ozel sampuan vs kullandilar.Ama abileri olan babam keldi…

Diger yandan,iki dayim var.Birisi 49 digeri 44 yasinda.Ikisinin de saclarinda ne bir seyrelme ne bir acilma var.Amcalarim gibiler.Annemin babasi dedemin de yasina gore saclari cok iyi durumda.Ama babamla babamin babasi olan dedem sulaledeki tek iki kel…

Bu genetik umarim bana vurmaz.

Facebook Twitter Instagram