Gönderen Konu: Doktorun önerdiği ilaçlar ve genetik saç dökülmesi  (Okunma sayısı 2431 defa)

Nicksizim

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Yaşım 19 , 3-4 senedir dökülme var (şuan dökülme yok ama yine de önceden döküldüğü için saçlarım seyrek) ve bugün doktora gittim doktor kan tahlili istedi , sonuçlar çıktıktan sonra erkek tipi dökülme dedi ve biotin şampuan (Saw Palmetto içerikli)
, çinko hapı  ve minoxil önerdi ben de forumda ve internette okuduklarımdan yola çıkarak şampuanı kullanırım ama minoxil kullanmak istemiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Yarın tekrar doktora gidip xpecia veya aga e tablet vs. gibi takviyeler için bilgi almayı planlıyorum daha mantıklı olur mu sizce ?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Doktorun önerdiği ilaçlar ve genetik saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2023, 17:28:35 »
Yaşım 19 , 3-4 senedir dökülme var (şuan dökülme yok ama yine de önceden döküldüğü için saçlarım seyrek) ve bugün doktora gittim doktor kan tahlili istedi , sonuçlar çıktıktan sonra erkek tipi dökülme dedi ve biotin şampuan (Saw Palmetto içerikli)
, çinko hapı  ve minoxil önerdi ben de forumda ve internette okuduklarımdan yola çıkarak şampuanı kullanırım ama minoxil kullanmak istemiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Yarın tekrar doktora gidip xpecia veya aga e tablet vs. gibi takviyeler için bilgi almayı planlıyorum daha mantıklı olur mu sizce ?
Aga e tablet kullanırsan çok daha iyi olur. Bunun içinde doktora gitmene bile gerek yok. 20-21’ine geldiğinde finasteride kullanırsın o zaman doktor kontrolünde kullanırsın
15 yaşında başladıysan agresiftir saç dökülmen. Şampuan veya çinko hapı durdurmaz dökülmeyi, minoxidil ise finasteride olmadan kullanmamalı, dökülme agresif olduğundan çıkardıkları yine dökülecektir.
Sen aga e tablet kullan haftada 2-3 konazol şampuan ile saçını yıka (eczaneden alacaksın) ve günlük 1 tatlı kaşığı katkısız hint yağı içmeni öneririm saçlar için faydalı.
Bir iki sene sonra da finasteride geçersin
Saçlarını da atsan çok iyi olurdu

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Nicksizim

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 03 Temmuz 2023, 17:34:13 »
Aga e tablet kullanırsan çok daha iyi olur. Bunun içinde doktora gitmene bile gerek yok. 20-21’ine geldiğinde finasteride kullanırsın o zaman doktor kontrolünde kullanırsın
15 yaşında başladıysan agresiftir saç dökülmen. Şampuan veya çinko hapı durdurmaz dökülmeyi, minoxidil ise finasteride olmadan kullanmamalı, dökülme agresif olduğundan çıkardıkları yine dökülecektir.
Sen aga e tablet kullan haftada 2-3 konazol şampuan ile saçını yıka (eczaneden alacaksın) ve günlük 1 tatlı kaşığı katkısız hint yağı içmeni öneririm saçlar için faydalı.

Aga e tablete kesin başlayacağım gibi çünkü en az zararla en iyi faydayı o veriyor galiba. Yarın tanıdığım ve bilgisine güvendiğim bir eczaneye gidip aklıma takılan her şeyi sorup gerekli takviyeleri almayı planlıyorum . Saçımı da psikolojim bozulmasın diye atmak istemiyorum :D . Şimdi birisi seneye kesin kelsin falan yazsa kendimi toplayamam sanırım :D

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2023, 17:43:10 »
Aga e tablete kesin başlayacağım gibi çünkü en az zararla en iyi faydayı o veriyor galiba. Yarın tanıdığım ve bilgisine güvendiğim bir eczaneye gidip aklıma takılan her şeyi sorup gerekli takviyeleri almayı planlıyorum . Saçımı da psikolojim bozulmasın diye atmak istemiyorum :D . Şimdi birisi seneye kesin kelsin falan yazsa kendimi toplayamam sanırım :D
Yok yok burada öyle saygısız insan çok nadirdir sen at biz en azından bir fikir sahibi olalım durumun hakkında
Ve bence düşündüğün kadar da kötü değildir saçın

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Nicksizim

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2023, 18:44:24 »

Hocam bu arada eczaneye gittim aga e tablet için ama fiyat farkı fazla olduğu için şimdilik xpecia ile başlamaya karar verdim , yan etki fazla olursa veya saçlarıma etki etmezse aga e tablete geçerim diye düşündüm. Yarından itibaren günde 2 adet xpecia ve biotin şampuan kullanmaya başlayacağım. Saçlarımda olumlu fark olursa fotoğraflı şekilde yeni konu açarım. Bakalım hayırlısı.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 04 Temmuz 2023, 18:47:32 »
Hocam bu arada eczaneye gittim aga e tablet için ama fiyat farkı fazla olduğu için şimdilik xpecia ile başlamaya karar verdim , yan etki fazla olursa veya saçlarıma etki etmezse aga e tablete geçerim diye düşündüm. Yarından itibaren günde 2 adet xpecia ve biotin şampuan kullanmaya başlayacağım. Saçlarımda olumlu fark olursa fotoğraflı şekilde yeni konu açarım. Bakalım hayırlısı.
Hayırlı olsun dostum iyi yapmışsın. Aga e tablet biraz pahalı. Hint yağı da iç günlük 5-10ml
Yaptıkların olumlu etkileyecek merak etme
Konazol de alaydın. Haftada iki gün kullanırdın, bir de alpecin black edition öneririm o da güzel şampuandır. Biotin şampuan çok gereksiz geldi bana

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Nicksizim

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 04 Temmuz 2023, 18:57:18 »
Hayırlı olsun dostum iyi yapmışsın. Aga e tablet biraz pahalı. Hint yağı da iç günlük 5-10ml
Yaptıkların olumlu etkileyecek merak etme
Konazol de alaydın. Haftada iki gün kullanırdın, bir de alpecin black edition öneririm o da güzel şampuandır. Biotin şampuan çok gereksiz geldi bana

Doktor önerisi olunca alıp denemek istedim . İşe yaramazsa değiştiririm zaten. Bir de bu xpeciada önce var olanı döküp sonra yeni saç çıkarma gibi bir durum var mı ?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 04 Temmuz 2023, 19:24:44 »
Doktor önerisi olunca alıp denemek istedim . İşe yaramazsa değiştiririm zaten. Bir de bu xpeciada önce var olanı döküp sonra yeni saç çıkarma gibi bir durum var mı ?
Fazla olacağını zannetmiyorum sonuçta bir finasteride değil. Fazla yaşamazsın merak etme, yaşarsan da iyiye işaret zaten yeni çıkanlar daha sağlıklıdır

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Nicksizim

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 14 Temmuz 2023, 15:23:30 »
Bu xpecia kasık ağrısı yapar mı , psikolojik mi yoksa bendeki çünkü o kadar ağır bir takviye değil diye biliyorum ama hafif bir kasık ağrısı var sabahtan beri.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 14 Temmuz 2023, 15:45:51 »
Bu xpecia kasık ağrısı yapar mı , psikolojik mi yoksa bendeki çünkü o kadar ağır bir takviye değil diye biliyorum ama hafif bir kasık ağrısı var sabahtan beri.
evet normaldir bir süre sonra normale döner

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Nicksizim

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 14 Temmuz 2023, 16:46:13 »
evet normaldir bir süre sonra normale döner
Valla hafif başladı da şimdi yürürken falan ağrıyor. İğrenç bir şeymiş bu ağrı

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 14 Temmuz 2023, 17:55:41 »
Valla hafif başladı da şimdi yürürken falan ağrıyor. İğrenç bir şeymiş bu ağrı
merak etme geçecek sadece xpecia bu. dht'yi hafif baskılıyor %30-35 gibi içeriğindeki saw palmettodan dolayı

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Nicksizim

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 22 Ağustos 2023, 18:10:48 »
2 aya yakın oldu başlayalı. Son 1-2 haftadır xpecia ya saçlarımı dökmeye başladı ya da incelmiş saçları döküyor yani işe yarıyor ikisinden biri ama hangisi anlamadım. Dökülen saçlar genelde küçük ince saçlar gibi duruyor, buradan ne çıkarmalıyım bilmiyorum. 2-3 ay daha xpecia kullanıp sonra doktor kontrolünde finasterid kullanmaya başlamayı planlıyorum , yan etkileri falan göze alarak. Çünkü agresif bir tedavi uygulamazsam saçlar gidici.

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 16 Eylül 2023, 20:24:50 »
Benim xpeciadan gördüğüm yan etkiler fine geçince gitti 2.5 hafta oldu fine başlayalı
  • Yaşınız 26

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 17 Eylül 2023, 17:56:02 »
2 aya yakın oldu başlayalı. Son 1-2 haftadır xpecia ya saçlarımı dökmeye başladı ya da incelmiş saçları döküyor yani işe yarıyor ikisinden biri ama hangisi anlamadım. Dökülen saçlar genelde küçük ince saçlar gibi duruyor, buradan ne çıkarmalıyım bilmiyorum. 2-3 ay daha xpecia kullanıp sonra doktor kontrolünde finasterid kullanmaya başlamayı planlıyorum , yan etkileri falan göze alarak. Çünkü agresif bir tedavi uygulamazsam saçlar gidici.
son durum ne

Facebook Twitter Instagram