Gönderen Konu: 1 yil Fin sonrasi Dutasteride'e geçmek  (Okunma sayısı 2579 defa)

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
1 yil Fin sonrasi Dutasteride'e geçmek
« : 03 Eylül 2023, 14:33:40 »
Merhaba 1 yılı geçti oral fin kullanıyorum. İlk 6 ay günde 1 mg aldım, yan etkiler biraz artınca dozu yarıya düşürdüm. Yan etkiler spermde sıvılaşma, ve orgazmlarda zayıflık oldu. Pek ereksiyon kaybı yaşamadım, hatta pozitif etkilemiş bile olabilir, tabi tam ölçmek zor :)

Saç konusunda etkisini tam anlayamadım. İlk 6 ay görüntü aynı idi, sonradan minox başlayıp iyi sonuç aldım, benim tahminim minox saçta artış sağladı, fin ise bende sadece olanı korumaya yaradı diye tahmin ediyorum. Şimdi de daha pozitif sonuç için dutasteride geçmeyi düşünüyorum.

Acaba geçişi nasıl yapmak gerekir? Birden fin'i kesip direkt duta başlamak mantıklı mı? Yoksa haftada 1 dut ile başlayıp sonra mı doz arttırmalı?

Bir de yan etki konusunda, fin'den dut geçenler nasıl yan etki gördü acaba? Reddit'te fin'den dut'a geçip yan etkilerden kurtulduğunu söyleyenler de okudum, biraz karışık bir durum. Aslında denemekten çok zarar gelmez diyorum ama, dut'un uzun yarılanma ömrü biraz kafamı kurcalıyor

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 1 yil Fin sonrasi Dutasteride'e geçmek
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2023, 12:32:24 »
Bir yil sonrasi degisim bu sekilde. Min ve fin ama bence etkinin cogu min’den.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2023, 13:50:39 »
dutasteride geçme lütfen redditte tonla kişi var uzun süre finasteride kullanıp dutasteride geçtiğinde saçlarını berbat ettiğini söyleyen. saçlarınız şuan son derece güzel. sadece önlere istiyorsanız ufak bir ekim yapabilirsiniz ön çizgi için.
finasteride çoğu kişi için yeterlidir. dutasteride sadece erken yaşta oldukça agresif başlayan dökülmeler için iyidir. eğer finasteride ve minoxidil işe yaradıysa dutasteride geçmek aşırıya kaçmak oluyor. ve ne yapacağı da belli olmuyor daha da kötüleştirebiliyor. tabi bunlar kullanıcı yorumları teoride çok daha iyi olabilir ama ben geçmezdim şuanki durumunuzda.

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2023, 16:14:44 »
dutasteride geçme lütfen redditte tonla kişi var uzun süre finasteride kullanıp dutasteride geçtiğinde saçlarını berbat ettiğini söyleyen. saçlarınız şuan son derece güzel. sadece önlere istiyorsanız ufak bir ekim yapabilirsiniz ön çizgi için.
finasteride çoğu kişi için yeterlidir. dutasteride sadece erken yaşta oldukça agresif başlayan dökülmeler için iyidir. eğer finasteride ve minoxidil işe yaradıysa dutasteride geçmek aşırıya kaçmak oluyor. ve ne yapacağı da belli olmuyor daha da kötüleştirebiliyor. tabi bunlar kullanıcı yorumları teoride çok daha iyi olabilir ama ben geçmezdim şuanki durumunuzda.

Sagol dostum, dedigin gibi yapmayi dusunuyorum, bir sure dut baslamayacagim sanirim. Onun yerine fin dozunu haftalik 3ten 5mg ye cikaracagim.

Bir de minoxidil icine dut eklemeye basladim bir 6 ay kadar onu gozlemleyecegim belki ekstra bir fark yaratir.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2023, 16:34:33 »
Sagol dostum, dedigin gibi yapmayi dusunuyorum, bir sure dut baslamayacagim sanirim. Onun yerine fin dozunu haftalik 3ten 5mg ye cikaracagim.

Bir de minoxidil icine dut eklemeye basladim bir 6 ay kadar onu gozlemleyecegim belki ekstra bir fark yaratir.
aynen minoxidilin içerisine dutasteride ekleyip sonuç alanlar var bence onu yapman daha iyi olur

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

mavruti

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 08 Eylül 2023, 18:40:21 »
tonla kişiyi yok ben baktım

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 08 Eylül 2023, 22:48:24 »
tonla kişiyi yok ben baktım
Tamam kardeşim dediğin gibi olsun

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

mavruti

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Eylül 2023, 01:53:21 »
doğrusu neyse o olsun kardeşim

Black426

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Eylül 2023, 22:15:35 »
Hocam oncesi sonrasi fotografiniz cok basarili.Benim saclarim suan sizin ilk fotonuzdan cok az daha yogun.Yuksek isikta ve saclar cok kisayken sizin ilk fotografiniz gibi ama daha gecen seneye kadarda 2.fotografinizdaki gibiydi.Yas 29,acikcasi fin vs kullanmaya cok korkuyorum ama sizin saclari gorunce de acaba mi diye dusunmeye basladim.Sizin yas kac acaba ? Yan etkilerinizi yazmissiniz ama her insanda da ayni sonuc olmuyor ne yapacagimi bilemedim.Birde min’de dongu diyolar zamanla cikardigi saclar dokuluyor vs diye.Sizde boyle birsey oldu mu ? Saclariniz baya gelismis

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Eylül 2023, 12:35:31 »
Hocam oncesi sonrasi fotografiniz cok basarili.Benim saclarim suan sizin ilk fotonuzdan cok az daha yogun.Yuksek isikta ve saclar cok kisayken sizin ilk fotografiniz gibi ama daha gecen seneye kadarda 2.fotografinizdaki gibiydi.Yas 29,acikcasi fin vs kullanmaya cok korkuyorum ama sizin saclari gorunce de acaba mi diye dusunmeye basladim.Sizin yas kac acaba ? Yan etkilerinizi yazmissiniz ama her insanda da ayni sonuc olmuyor ne yapacagimi bilemedim.Birde min’de dongu diyolar zamanla cikardigi saclar dokuluyor vs diye.Sizde boyle birsey oldu mu ? Saclariniz baya gelismis

Ben 30'da başladım tedaviye şu an 31. Saç durumu için şöyle söyleyeyim ben de kendi durumumu idare eder diye görüyordum özellikle saç uzunken karşıdan bakınca vs çok sorun yok diye düşünüyordum ama saçı kısa kestirince baya sıkıntılı olduğunu fark ettim. Zaten fotolara dönüp bakınca 29-30 arası baya geri gitmişim 1-2 yıl içinde onu fark ettim. İnsan aynadan bakarken pek fark edemiyor bence, özellikle benim tip diffuse incelmelerde.

Fin konusunu inan ben de çok araştırdım. En sonunda şunu fark ettim, ya fin kullanmayı deneyeceğim, ya da saçlara veda edeceğim :) ekim falan kalıcı bir çözüm değil. Yan etki olursa da ilacı bırakınca geçeceğine inanarak başladım.

Min'de döngüler oldu ama çok hafif bir şekilde, dönemsel olarak dökülmeler arttı hafif geriye gitti ama sonrasında toparladı. Belki fin de kullandığım için döngüler pek sert geçmemiştir.

Black426

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 11 Eylül 2023, 03:09:29 »
Suan saclariniz cok iyi ama hocam.Neden boyle devam etmiyosunuz ? 2.fotograftan geriye mi gitti ? Bana sorarsaniz 2.fotograf yasiniza gore mukemmel

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 12 Eylül 2023, 14:53:33 »
Suan saclariniz cok iyi ama hocam.Neden boyle devam etmiyosunuz ? 2.fotograftan geriye mi gitti ? Bana sorarsaniz 2.fotograf yasiniza gore mukemmel

hocam çok teşekkürler  ;D önden bakınca iyi görünüyor ilüzyon etkisiyle, ama tepede açıklık var malesef. aslında detaylı bakınca önlerde de seyreklik baya var, ama ergenlikteki saçın belki yarısı olduğunda bile iyi bir kapatıcılık etkisi sağlıyor.

açıkçası insan sonuç alınca daha fazlasını istiyor, böyle bir açgözlülük işte... ben minox başlayınca hızlı sonuç aldım ilk 2-3 ayda, onun sonrasında fazla bir ilerleme olmadı. o yüzden farklı şeyler ekleyip ilerletmek istiyorum. bu da böyle bir bağımlılık işte :)

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #12 : 13 Eylül 2023, 16:04:58 »
Ben şu an Fin ile 2.5 yıla yaklaştım sanırım 8-9 aylık Findeyken Duta geçtim 3 haftada lavobaya dökülen saçları yağdırıyordum sonra fazla geç olmadan finasteride geri döndüm.

karakafa

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 24 Eylül 2023, 01:53:00 »
losyon denemeyi düşündün mü hiç?

Black426

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 24 Eylül 2023, 03:02:36 »
Ben şu an Fin ile 2.5 yıla yaklaştım sanırım 8-9 aylık Findeyken Duta geçtim 3 haftada lavobaya dökülen saçları yağdırıyordum sonra fazla geç olmadan finasteride geri döndüm.

Merhaba,fin kullandiginiz 2.5 yil boyunca herhangi bir yan etki yasadiniz mi ozellikle cinsellik konusunda ?

Facebook Twitter Instagram