Gönderen Konu: Bebek tüyü bile çıkarmayan kök canlanır mı  (Okunma sayısı 387 defa)

stayinalive

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Bebek tüyü bile çıkarmayan kök canlanır mı
« : 07 Eylül 2023, 23:39:31 »
Mesela saç folikülü var hiç bebek tüyü bile çıkarmıyor bu golikül ölmüş müdür ve tekrar bu folikülü canlandırım tekrar kıl çıkarma seviyesine geri getirmek mümkün müdür?

kelbabangida

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Bebek tüyü bile çıkarmayan kök canlanır mı
« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2023, 01:26:13 »
bence mümkün değil hiç tüy yoksa folikülde yoktur hadi desek dinlenme döneminde ama onunda bir süresi ve sınırı var .
ayrıca bahsettiğin bebek tüylerinin çoğunu biz göremiyoruz aslında yani çok çok yakından bakarsan sandığımızdan daha çok bebek tüyüyle karşılaşabiliriz bunları bile diriltemiyorki kaldıki ölü olanları diriltelim.

Sonfenerli3222

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2023, 12:32:45 »
Peki bu ince bebek tüyleri normal kıl yani sağlıklı saç haline getiremez miyiz. Finansterid kullaniyorum ama hala kafada ince dökülmeye meyilli saçlar var bunları düzeltmenin bir yolu var midir

Gamer

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 26 Eylül 2023, 06:19:32 »
Öncelikle Getirilebilse saç ekimi diye bir şey olmazdı diye düşünüyorum.
Fakat içten içe de merak etmiyor değilim açıkçası… yıllarca kellikten muzdarip olup kullanılan ilaçlar neticesinde zayıflamış ön hat çizgisini eski hale getirmek mümkün müdür? Piyango gibi bir şey midir? Kafamda deli sorular….

Mesela forumda biri yazmıştı sanırım. Nw6-7 olan ve cinsiyet değiştirip ilaç alan birinin saçlarının tamamen eski haline dönmesi gibi bir şey yazmıştı. (Onun yalancısıyım) (Alt tarafı bir saç için cinsiyet değiştirmeyin) (İyi geceler)

Gamer

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2023, 06:20:13 »
Gerçekten bu konu ile alakalı biri bizimle bilgilerini paylaşırsa müteşekkir oluruz.

stayinalive

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 26 Eylül 2023, 08:31:34 »
Ben de bir yerde okumuştum yalan olmasın aslında saç kökü ölmüyor sadece uykuya geçiyor ama uyukuya geçince artık kıl üretmiyor diye o yüzden bi ihtimal o uykuyu yan etkisiz  bozmanın bir yolu olursa belki bu sorun kökünden çözülür

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 26 Eylül 2023, 09:14:55 »
 tüy bile vermiyorsa bitmistir
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram