Gönderen Konu: Fix Hair Clinic Traşsız DHI 3775 Kök - Özel Ümran Tıp Merkezi  (Okunma sayısı 913 defa)

wolf48

• Yeni üye
  • *
Selamlar,
Fix Hair Clinic'te 3750 greft traşsız DHI yöntemiyle saç ekimi yaptırdım. Ekim öncesi ve sonrasında forum bana çok fazla temiz bilgi sağladığı için özellikle de traşsız DHI yöntemiyle ekim yaptırmak isteyecekler için aşamaları ve tecrübelerimi yansıtmanın artık benim için bir görev olduğunun da düşüncesiyle 1 yıl tamamlanana kadar sizlerden yardım almak ve yardımcı olmak için bu konuyu başlatıyorum.
3 senedir saç ekimi yaptırmayı düşünüyordum. Sizlerinde bildiği üzere fiyat aralıklarının çok geniş olması ve hizmetin de fiyat/performansı yansıtmayacağını düşünüyordum. Bu yüzden en iyi seçeneğin çevremde daha önce ekim yaptıran ve ekim sonucunu beğendiğim bir arkadaşımın gittiği kliniği incelemek olduğuna karar verdim. Fix Hairde 2-3 sene önce yaptırmıştı ve sonuçtan gayet memnundu. Sonrasında instagram hesaplarını araştırmaya koyuldum. Yorumlar fazlasıyla iyiydi fakat açık profilleri gezdiğimde bazı şüphelerim ortaya çıktı. Sanki fake yorumlar gibiydi. Sonrasında aynı okulda okuduğum bir arkadaşımın iyi yorumuna denk geldim. Bu denk geliş olmasaydı yorumlar fake diyip vazgeçecektim fakat mesajlaşınca arkadaşımın da ekim yaptırıp memnun olduğunu öğrendim. İçim oldukça ferahladı. Çünkü hiçbir tanıdığımın gitmediği bir klinikte ekim yaptırmak bana ekstra kumar gibi geliyordu.
Klinikle başta Fue Ekim için anlaşmıştım, sonrasında Dhi için uygun olduğumun teyitini de alıp karar değiştirdim.

Traşlı ekim yaptırsaydım bir süre görüntümün kötü olsa dahi sonrasındaki daha güzel sonuçlar için fedakarlık yapılması gerektiğinin farkındaydım. Koca ömür içerisinde 5-6 ay dişimi sıkmam gerekiyordu. Fakat ben bunu bildiğim halde traşlı  ekimi seçmek istemedim. Ekim yaptırdıktan maximum 1 ay sonrasında ekim öncesi halimdeki gibi dolaşmak istiyordum. Çünkü çevremde ekim yaptırmasam da saçımın bu halinin iyi olduğunu söyleyen realist arkadaşlarım vardı (ki ben de bu halinin de fena olmadığı düşüncesindeyim. Dökülme oranım daha fazla olsaydı kesinlikle traşlıyı seçerdim. Bakım kolaylığı, sonucu illaki etkileyecektir (örn. kabuk dökme işleminde mevcut saçlar zorluk çıkarttı ve güçsüz olanlar bir miktar döküldü).

İlk önce ekim öncesi durumun fotoğraflarını ekliyorum. !yıl boyunca da elimden geldiğince aşamaları sizlerle paylaşacağım. :)

wolf48

• Yeni üye
  • *
Müşteri temsilcisi oldukça kibar, rahatlatıcı bir kişi. Her konuda yardımcı oluyor. Sorularınızı net cevaplarla sonuçlandırıyor. Fakat klinikte çok da özel hissettirilmiyorsunuz. Bu benim için çok da sorun değildi, önemli olan işçilik ve kaliteydi. Belki de gerginliğimle beni biraz soğuk bulmuş da olabilirler. Mezbahane gibi bir girdim sonrasında kesilip çıktım açıkcası   :-\

Ekimden bir gün önce kısa amerikan traşı oldum ve ensemden amerikan tıraşı hizasından max 3 parmak daha yukarıyı traş ederler diye düşündüm. Çünkü o şekilde olsaydı donör bölge de 2 hafta içerisinde çok farkedilir olmayacaktı benim düşüncemde. Fakat bunu konuşmamıştım ve traş makinası sesini kafamın üstünde duyuncaya kadar gayet iyimserdim. Donör bölgeyi çok fazla açmışlardı. Neyse dedim sonuç iyi olsun, donör bölge geniş olunca seyreklik olmaz dedim. Ayrıca bu aşamada da ekimi traşlı olmam konusunda sürekli tavsiyelerde bulundular.

Neyse Lokal anestezinin başlamasıyla dünyam başıma yıkıldı. İğneden de korkan birisi olarak hem o fobi hem de acı bana unutamacağım bir gün yaşattı. Uyuşana kadar öldüm öldüm dirildim desem yeridir. Uyuştuktan sonra Donör bölgede bir şey hissetmedim evet ama öncesinde hissettiğim bana yetti de arttı. Alım sonucunda sayımı tam net yapamadılar bence. 3750 greft olduğunu söylediler fakat ben o kadar olduğunu düşünmüyorum.

Ekim alanı uyuşturulma zamanı hiç gelmesin istedim. Anestezi acısını tekrar çekme düşüncesi midemi bulandırıyordu. Hatta erken bir konuşma olsa da ekim yaptırdığım için pişman olduğumu bile söyledim çoğu kez. O acıları tekrar çekmek ister miyim bilemiyorum.  :-X Sonuç çok iyi olursa ağzımı açmayacağım ama bu konuda.

Ekim işlemi de tamamlandı ve 9 saatlik bir operasyon oldu. Saç çizgim istediğim gibi doğal. Fakat bana ekim seyrek göründü. Bunun bir etkisi de saç yapımın ince ve zayıf olması da olabilir. Bu konuda sizlerin de yorumlarını merak ediyorum. Bana kalırsa 3750 kök yok gibi.

Otobüs seyahatlerinde de uyuyabildiğim için istirahat benim için çok da sorun değildi. İlk iki gece çok fazla su attım başımdan. Yastık sırıl sıklam oldu.

İlk 1 hafta Donör bölgem çok uyuşuktu ve genelde sızlama şeklinde acıyordu. Kaşınma sadece 2 gece ataklar halinde oldu ve asla kaşımadım. Kaşıntıdan ölmezdim sonuçta. Saçımı kaşısaydım bu kadar acının boşa gitmesi de ayrı bi etken tabiki.

wolf48

• Yeni üye
  • *
10. Gün geldi ve artık kabukları yıkayıp atmam gerekiyordu. Zaten günlük yıkamamda kabuklar yavaş yavaş beni temizlemen gerekiyor hissi veriyordu. İşte burda Traşsız ekimin zorluğu öne çıkıyor. Saçların arasındaki kabukları yıkamak oldukça zor oldu. Mevcut saçlarım da ence telli ve zayıf olduğu için ovalarken fazlasıyla döküldü. Umarım telafisi olacaktır |-nazarboncugu-| (zaten bişi olsa da kendimizi aşağı atsak diye bekliyolar)

Kabukların tamamını atmadım. Saçlarımın arasında kalanların bir kısmı hala yerinde duruyor. Ertesi gün olarla uğraşacağım. Artık küçük küçük dik saçlarım görünüyor. Tutunmuşlar ve sıra şok dökülmede.
İnşallah ekim seyrek değildir ve sonuçtan memnun kalırım. Forumda genelde Fixhair ekimlerini başlarda beğenmiyorlar fakat sonuç kısmına gelince tatmin oluyorlar.

Şimdiye kadar olan süreci ardı ardına paylaştım sizlerle. Devamı gelecek. Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden ekim yaptıran ve yaptıracak olan herkes için hayırlı ve güzelinin olmasını dilerim.

Son 3 fotoğraf Kabuk döküm sonrasıdır.

Sy

• Yeni üye
  • *
fotoğraf uzantısı farklı olduğu için görüntü görünmüyor Bilginize.
  • Ekim Tarihi: 11.12.2023
  • Greft Miktarı 4250
  • Yaşınız 34

yy995

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
hayırlı olsun

Facebook Twitter Instagram