Gönderen Konu: Saç dökülmesi tiroit  (Okunma sayısı 192 defa)

berkay0711

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç dökülmesi tiroit
« : 30 Kasım 2023, 00:01:30 »
Herkese selamlar 21 yaşındayım 2 yıl önce ani bir şekilde saç dökülmem başladı . Hiçbir zaman çok yüksek şiddette dökülmedi ama bu süreçte ben de aralıklarla prp mezoterapi yaptırmaya devam ettim . Aynı zamanda bir tiroit problemim var . Zaman zaman düşüyor zaman zaman yükseliyor ilaç kullansam bile . Şu aralar saç dökülmem yeniden başladı ve saçlarımı kurularken bebek saçlar dökülüyor . Yapılan işlemlerin bir sonucu olarak bebek saçlar çıkmış fakat dökülmeyi asla tam anlamıyla kalıcı olarak durduramıyorum . Tavsiyeleriniz nelerdir ? İlerde bir Ekim de yaptırmayı düşünüyorum.

Maksimumkalite

• Full Member
Ynt: Saç dökülmesi tiroit
« Yanıtla #1 : 30 Kasım 2023, 20:41:25 »
Tiroit rahatsızlığı saç döker maalesef bu tarz rahatsızlıklarda saç ekimi yapılsa bile ekilen saçlar da dökülebilir ve dökülüyor da ayrıca bu konuda pek bilgim yok ama tiroit hastalığı tekrar ettiği için ekim yapılamaz diye biliyorum. Bir de alopecia areata, alopecia universalis vb. erkek tipi kellik olmayan bir dökülme şekli varsa o zaman yine ekim yapılamaz. Ekilenler de tekrar dökülebiliyor. Bence biri size tiroit varken ekim yaparım diyorsa uzak durun derim. Nedenini anlamışsınızdır umarım.  ;)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç dökülmesi tiroit
« Yanıtla #2 : 03 Aralık 2023, 23:11:53 »
Özellikle saç köklerini etkileyen sebum üretimi ve sebase bezleri ve dolayısıyla saç telleri de tiroid hormonlarından etkilenir. Tiroid bezlerinin yanlış çalışmasıyla birlikte saç folikülleri uyku durumuna geçer. Böylece uyku aşamasında olan saç telleri yavaş yavaş kırılganlaşmaya ve dökülmeye başlar kardeşim
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram