Gönderen Konu: Elif Dinçarslan Polikliniği Saç Ekimi - İzmir - 15.12.2023  (Okunma sayısı 565 defa)

Pqeec

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese merhabalar,

forumu yeni keşfettim ve yeni kayıt oldum. Araştırmalarım sonucunda Elif Dinçarslan Polikliniği ile saç ekimi yaptırmaya karar verdim. Ön bilgi olarak görüşemelerimden de notlar paylaşmak isterim;

Safir uçlu FUE saç ekimi
3 Seans PRP
10 Seans Low Level Laser Therapy (Şahsen pek etki edeceğini düşünmesem de bir deneyeceğim. Gelişmeleri bu başlık altında paylaşırım.)

İnsan ilişkileri konusunda ilgili davrandılar, fiyat toplam ilaçlar vs. dahil aşağı yukarı 30bin TL civarına denk geliyor.

Yaklaşık 4200 greft olacağını söylediler. İlgili ilk fotoğraflarımı da ekleyeceğim. Operasyona girerken, saçımın kesilmiş hali ve operasyon sonrası fotoğraflarını da aynı şekilde paylaşacağım.

-Tarih : 15.12.2023
-Ekim Merkezi İsmi : Elif Dinçarslan Polikliniği
-Greft miktarı : 4200 (Güncellenecektir)

Sorularınız varsa yanıtlayabilirim, ekstra detayla süreç ilerledikçe konuya eklenecektir.

Pqeec

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Elif Dinçarslan Polikliniği Saç Ekimi - İzmir - 15.12.2023
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2023, 18:42:36 »
Evet, merhabalar, dün oldukça sıkıntılı zamanlar geçirerek 4000 greft saç ekimini tamamadım. Özellikle saç ekimi aşamasının sonlarında lokal anestezininin etkisinin geçmesi ile son 100 civarı saç kökünü iğne batarcasına hissettim. Kilo ve mevcut lokal anestesi oranı sebebi ile daha fazla lokal anestezi vermediler.

Süreçde doktorlar güzel ilgilendi, soruları yanıtladılar. Süreç uyuştucu iğneleri ve sondaki kısmı bir kenara atarsak gayet acısız, sorunsuz ilerledi.

Buraya operasyon öncesi ve sonrası fotoğraflarını koyacağım. Yarın ilk yıkama için gidip, geldiğimde tekrar güncelleyeceğim. Ön çizgiden ve öndeki sıklıktan çok memnun kalmadım ama sizlerinde yorumunu almak isterim.

Ekim Öncesi ;

Ekim Sonrası ; (Ekimden sonraki gün)

Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Pqeec

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2023, 22:50:44 »
Arkadaşlar olumlu - olumsuz yorum yapacak kimse yok mu?

Kuzal

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2023, 06:10:53 »
Hocam senin de dediğin gibi ön çizgi tam oturmamış, bu martı şekli çok yapay oluyor bana kalırsa. Keşke arkalara kadar dağılmak yerine önlere daha sık bir ekim olsaydı, planlama daha iyi olabilirdi ama moral bozmaya gerek yok ekilen saçlar çıkınca rahatsız etmeyen güzel bir sonuç alacağını umuyorum.

Fakat saçların çok ince, klinik herhangi bir DHT blocker önerdi mi? Medikal takviye kullansan çok daha iyi bir sonuç alırsın. Hayırlı olsun ekimin, forumda şu sıralar belli başlı konulara yorum yapılıyor gibi sadece ama sen paylaşmaya devam et lütfen süreci.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2023, 11:32:34 »
Hayırlı olsun saç ekimin ön çizgi ekim kalitesi ve sıklığı bizim takip ettiğiniz kaliteli saç ekimlerine nazaran çok iyi bir işçilik yok ekim kalitesini çok beğenmedim ama umarım sen güzel bir sonuç alırsın. İzmir de bu işlemde bir iki kişi hariç kaliteli yapan ya da kendini geliştiren bir saç ekim merkezi göremiyoruz.
Global Moderator

aslan0313

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2023, 11:47:24 »
Bana biraz seyrek göründü ya

Pqeec

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2023, 22:13:42 »
Bende sanki çok kaliteli bir ekim olmadı gibi hissediyorum. Bugün ilk yıkama sonrası çektiğim görüntüleri ekleyeceğim. Sizlere bir sorum daha var. Klinik günde 1-2 saat dışarı çıkabileceğimi söyledi ama estetiksel olarak çok rahatsız oluyorum. Bir bandana alıp, sıkmayacak şekilde bağlasam sizce sorun olur mu ?

Roque Junior

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 18 Aralık 2023, 22:35:54 »
Bence ilk iki hafta hiçbir şey takmayınız greftler yerinden çıkabilir özellikle ilk bir hafta dinlenmeniz iyi olur.

Pqeec

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 21 Aralık 2023, 10:03:19 »
Arkadaşlar süreç şimdilik iyi gidiyor. Sadece ufak bir sorunum var. Dün akşam ve bu sabah itibari ile ekim yapılan kısmın arka bölgesinde yani kafa ve ensenin birleştiği eğimli yerde batma ve ağrı hissetmeye başladım. Ayrıca ekim yeri çok kuru dünkü yıkamadan beri. Bu durumda ne yapmalıyım , öneriniz var mı ?

Pqeec

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 24 Aralık 2023, 04:01:26 »
Evet arkadaşlar bugün itibariyle 1.haftayı tamamladım.

Ense bölgesinden dünden beri yoğun bir kabuklanma mevcut. Büyük kısmını hafifce ovalayarak temizledim. Fakat biraz çekindiğim için ekim bölgesine hala çok hafif dokunuşlar yapıyorum sadece. Pazartesi günü kabuk atmaya gitmek istiyorum. Sizce yeterli ilerleme var mı? Şu an durum nasıl, yorumlarınızı almak isterim.

Pqeec

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 28 Aralık 2023, 14:31:37 »
Herkese tekrar merhaba biraz gecikmeli olsa da kabuk dökme sonuçlarını paylaşmak istiyorum. Özellikle kabuk dökme için kliniğe gitmek istedim. Fakat anladım ki klinik böyle bir durumun varlığından bile bir haber. Gittiğimde şaşırdılar ve kabukların bulunduğu bölgeye dokunmadılar bile. Eve geldiğimde sponge yardımı ile kendim çıkardım tüm kabukları. Ekim kalitesi ve durumu hakkında ise bir şey diyemiyorum.

Bunun yanında özellikle istememe rağmen ısrarla kendi sattıkları saç besleyici ürünleri önerdiler. Forumda xpecia gibi önerileri görüyorum. Fakat asla konusunu bile açmadılar. Hair 360 markasının bir şampuanını, bir spreyini ve bir hapını önerip piyasadaki en iyi ürün olduğunu söylediler. Bu konuda bilgi sahibi olmadığım için sizden öneriler bekliyorum. Bu 3 ürünün toplam fiyatı ise 1000 tl civarına gelecek. Ürünlerin linklerini de aşağıya koyuyorum inceleyebilmeniz için.

https://www.hepsiburada.com/hair-360-booster-mens-hair-spray-50ml-erkekler-icin-sac-spreyi-pm-HB00000C8X6Q
https://www.hepsiburada.com/hair-360-plus-saw-palmetto-ve-biotin-60-tablet-pm-HB00000C8X6G
https://www.hepsiburada.com/hair-360-360-growth-factors-booster-sampuan-pm-HBC000014GMA4

Sürece dair yorum ve fikirlerinizi bekliyorum.

Bunları almamı önerir misiniz yoksa forumda çoğu kişinin kullandığı xpecia markası gibi başka ürünlere mi yönlenmeliyim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 28 Aralık 2023, 15:06:09 »
Ekim kalitesi düşük ekim alanında bir problem görünmüyor alana göre çok seyrek ekim doğru bir planlama yapılmamış keşke forumı daha önce keşfedip saç ekimi ve ekim merkezleri hakkında bilgi edinip o şekilde saç ekimi düşünmüş olsaydınız umarım güzel bir sonuç alırsınız ama her türlü ikinci bir saç ekimi gerekecek donör umarım sağlam olur ikinci saç ekimi için.!
Global Moderator

Pqeec

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 29 Aralık 2023, 14:20:53 »
Hintell hocam senden bunu duymak beni üzdü açıkcası. Oldukça görmüş geçirmiş biri olarak söylediklerinin doğruluğuna inanıyorum. Fakat muhtemelen ikinci bir saç ekimi düşünmeyeceğim en azından yakın gelecekte. Peki sizin takviye olarak ilaç önerileriniz neler, bir önceki mesajımda ona dair de bir soru sormuştum ama kimse yanıtlamamış.

Roque Junior

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 29 Aralık 2023, 18:18:43 »
Hintell hocam senden bunu duymak beni üzdü açıkcası. Oldukça görmüş geçirmiş biri olarak söylediklerinin doğruluğuna inanıyorum. Fakat muhtemelen ikinci bir saç ekimi düşünmeyeceğim en azından yakın gelecekte. Peki sizin takviye olarak ilaç önerileriniz neler, bir önceki mesajımda ona dair de bir soru sormuştum ama kimse yanıtlamamış.

Bence bunları almak yerine PH'ı dengeleyen, tuz, paraben, sles, slikon vs. içermeyen doğal bir bebe şampuanı ve xpecia tablet veya proscar veya avodart ek olarakta Biotin alsanız yeterli olur bence.

stf11

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 29 Aralık 2023, 19:01:35 »
Insallah hersey istedigin gibi olur. Ekimden sonra ki foton seyrek ekmis gibi duruyor ama bilemedim.

Facebook Twitter Instagram