Gönderen Konu: 18 yaş saç dökülmesi  (Okunma sayısı 204 defa)

ahmetali3547

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
18 yaş saç dökülmesi
« : 20 Ocak 2024, 10:44:13 »
Merhabalar 5 ay sonra 18 yaşına giricem ve yaklaşık 1 yıldır saçlarımın yan taraflardan açıldığını fark ediyorum saçıma kullandığım kimyasal olarak bir tek sprey var ve duştan sonra argan yağı kullanıyorum, gün içinde terlediğim için ve saçımda sprey olduğu için her gün duş alıyorum sıcak suyla yıkıyorum saçım fotoğraftaki halde arka tarafta sadece döner var cok az bir acıklık orda şuanlık sorun yok gibi nerdeyse doğduğumdan beri öyle. yardımcı olabilir misiniz ve hangi takviyeleri önerirsiniz çünkü baktığımda 17 yaş bu saç için çok erken.
genetik olarak da maalesef hem anne tarafı hem baba tarafı dedemler kel babam tam olmasa da kel denebilir

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 18 yaş saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2024, 13:06:00 »
aga e tablet başla 2 sene sonra iyi bir dermatolog kontrolünde finasteride başlarsın
gelişimin ne durumda boy uzaman veya sakal durumun

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

ahmetali3547

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2024, 13:31:41 »
sakalım coğu 20 yaşındaki insandan gürdür ama bırakmıyorum epifiz bezlerim kapalı durumda yani boy uzamam durdu aslında bi nevi gelişimim tamamlandı denebilir kemik yaşıma daha önce baktırmıştım 17 yaşında iken 18di.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2024, 13:52:38 »
sakalım coğu 20 yaşındaki insandan gürdür ama bırakmıyorum epifiz bezlerim kapalı durumda yani boy uzamam durdu aslında bi nevi gelişimim tamamlandı denebilir kemik yaşıma daha önce baktırmıştım 17 yaşında iken 18di.
çok güzel. şuan yapman gereken şey tercihen özel hastanede iyi bir dermatoloğa gidip detaylı kan-hormon testi yaptırmak. baktın sıkıntı çıkmadı o zaman aga e tablet başlarsın
ne olur ne olmaz diye 1 sene beklemen gerektiğini düşünüyorum. benim gibi 19'da başlayabilirsin finasteride'e
hakkında hayırlısı olsun dostum :)

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Facebook Twitter Instagram